Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Úver na bývanie je zlomová udalosť

Získanie hypotekárneho úveru a následná kúpa nehnuteľnosti, je síce radostná a zlomová udalosť v našom živote, ale tým to nekončí, naopak všetko začína. Každý mesiac treba uhradiť splátku...

Úroky nám stúpajú a momentálna situácia na trhu nehnuteľností sa čiastočne skomplikovala z dôvodu rastu úrokových sadzieb pri úveroch na bývanie. Často sú mnohé nehnuteľnosti pre klientov nedostupné z dôvodu, že nedostanú dostatočný úver na ich kúpu. Najhoršia varianta je, keď príde klient, že chce kúpiť, ale nemá nič našetrené.

Problémy s hypotekárnymi úvermi

Viackrát sa mi stalo, že klient chcel kúpiť nehnuteľnosť a nemal ani na rezervačnú zálohu. Nakoniec sa ale podarilo situáciu vyriešiť a svoj vyhliadnutý dom kúpil. Okrem toho sa banky z dôvodu ďalšieho možného nárastu úrokov chránia rôznymi spôsobmi. Pri posudzovaní schopnosti klienta splácať splátky hypotéky robia tzv. nastresovanie splátok (STRESTEST), kedy klientovi musí ostať oveľa väčšia mesačná finančná rezerva ako voľakedy. V konečnom dôsledku to ale spôsobí, že klient dostane nižšiu hypotéku, čo mu môže ohroziť kúpu jeho vysnívanej nehnuteľnosti. V tomto prípade je treba riešiť dofinancovanie a to z vlastných zdrojov, cez stavebný, prípadne spotrebný úver, založením ďalšej nehnuteľnosti, prípadne ďalším spoludlžníkom, či ručiteľom. Veľakrát sa dá nájsť riešenie, len treba poznať všetky možnosti. Špecifický prípad z praxe sú tiež exekúcie, ktoré začínajú dobiehať klientov, ktorí si zobrali úver nad svoje možnosti a teraz ho nedokážu pri výraznom skokovom zvýšení úrokov splácať, ale o tom skôr nabudúce.

Pri hypotéke si je treba uvedomiť jednu podstatnú vec - jej získanie a následná kúpa nehnuteľnosti, je síce radostná a zlomová udalosť v našom živote, ale tým to nekončí, naopak všetko začína. Každý mesiac treba uhradiť splátku, ktorá je pri súčasných úrokoch vysoká. Je to záväzok vo väčšine prípadov aj na 30 rokov a je treba myslieť na budúcnosť - možné úskalia života a zabezpečiť sa (úverová asistencia, životné poistenie, vytváranie rezervy pomocou sporenia alebo dlhodobým investovaním do fondov).

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 327 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 327)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4327 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4327 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia