Otázky a odpovede (FAQ)

Predaj nehnuteľnosti

V prípade, že chcete predať nehnuteľnosť, prejdite na podstránku KONTAKTY a podľa lokality nehnuteľnosti si vyberte makléra, ktorý sa o všetko postará. Alebo jednoducho vyplňte nezáväzný formulár PREDAŤ NEHNUTEĽNOSŤ a my sa Vám ozveme.
Nič. Provízia sa nám platí iba v prípade, že nájdeme záujemcu o kúpu. Cenu Vašej nehnuteľnosti akceptujeme v plnej výške, to znamená, že neprídete ani o jeden cent.
Doba predaja sa odvíja hlavne od dopytu v danej lokalite a od ceny, ktorú požadujete, to ovplyvniť nevieme. Nakoľko patríme medzi najväčšie realitné kancelárie na Slovensku, zabezpečujeme jednu z najväčších internetových inzercií na realitných portáloch - viac ako 200 (platených aj neplatených) a samozrejme máme aj internú databázu záujemcov, čo niečo hľadajú.
Ako jedna z mála realitných kancelárii ukazujeme vašu nehnuteľnosť iba prevereným záujemcom - máme od všetkých kontaktné údaje z OP a ich podpis, čim vám určite zabezpečíme kľudný spánok.
Sme profesionáli. Každú jednu nehnuteľnosť si prídeme nafotiť (nenaberáme cez internet). Poradíme Vám, v akých cenách sa predávajú podobné nehnuteľnosti vo Vašej lokalite. Následne ju spracujeme, nahodíme na internet a zabezpečíme následnú inzerciu. Následné obhliadky robíme iba s preverenými záujemcami (ako jedna z mála realitných kancelárii máme od všetkých kontaktné údaje z OP). V prípade záujmu o nehnuteľnosť, vypracujeme zmluvy garantované našimi právnikmi. Tieto zmluvy sú nestranné a obe strany si môžu po odsúhlasení doplniť svoje požiadavky. Po podpísaní zmlúv, zanesieme zmluvy na kataster, kde základný poplatok za zápis hradíme v plnej výške (neplatí pre nízke provízie). Samozrejmosťou je odovzdávací protokol o energiách, či poradenstvo ohľadom energií a podobne.
Realitná kancelária je tretia, nestraná strana a každý, kto má záujem niekoho oklamať bude kúpu riešiť radšej sám. Zmluvy sú garantované našim právnikom, ktorý ich len pre našu realitnú kanceláriu spravil viac ako 3 000(!). Nie je žiaden problém do danej zmluvy niečo doplniť, ak druhá strana to odsúhlasí a nie je to s rozporom so zákonom. Taktiež môžete na vaše náklady požadovať notársku úschovu alebo vinkulačný účet v banke (lacnejšia alternatíva).

Kúpa nehnuteľnosti

V prípade, že chcete kúpiť nehnuteľnosť, prejdite na podstránku CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ a jednoducho vyplňte nezáväzný formulár. My si vás uložíme do databázy a v prípade vhodnej nehnuteľnosti, vás budeme okamžite kontaktovať.
Nič. Ceny na našej stránke sú konečné, bez ďalšieho navýšenia. Čo je zahrnuté v cene si môžete pozrieť ČO VŠETKO JE V CENE.
Dĺžka prepisu nehnuteľnosti na vás sa odvíja od viacero faktorov. Najdôležitejšie je vaše finančné plnenie, t.z. či máte hotovosť, alebo sa budú musieť podpisovať zmluvy v banke a čakať na schválenie hypotéky. Druhou dôležitou vecou, ktorá ovplyvňuje dĺžku prevodu sú možné ťarchy na danej nehnuteľnosti - hypotéka, exekúcie, dedičské konania, nevyrovnané pohľadávky a podobne. Tieto kroky my nedokážeme nijako ovplyvniť ani urýchliť. Taktiež treba rátať s tým, že príslušný katastrálny úrad ma až 30 dní na prepis nehnuteľnosti a väčšinou to skorej ani nestíha (v prípade urýchleného 15 dní).
Realitná kancelária je tretia, nestraná strana a každý, kto má záujem niekoho oklamať bude predaj riešiť radšej sám. Zmluvy sú garantované našim právnikom, ktorý ich len pre našu realitnú kanceláriu spravil viac ako 3 000(!). Nie je žiaden problém do danej zmluvy niečo doplniť, ak druhá strana to odsúhlasí a nie je to s rozporom so zákonom. Taktiež môžete na vaše náklady požadovať notársku úschovu alebo vinkulačný účet v banke (lacnejšia alternatíva).

Prenájom nehnuteľnosti

V prípade, že chcete prenajať nehnuteľnosť, prejdite na podstránku KONTAKTY a podľa lokality nehnuteľnosti si vyberte makléra, ktorý sa o všetko postará. Alebo jednoducho vyplňte nezáväzný formulár PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ a my sa Vám ozveme.
Nič. Provízia sa nám platí iba v prípade, že nájdeme záujemcu o prenájom. Cenu za prenájom Vašej nehnuteľnosti akceptujeme v plnej výške. V prípade prenájmu je na vás, či zaplatíte províziu vy ako prenajímateľ, alebo záujemca o vašu nehnuteľnosť, prípadne pôjdete pol-na-pol. Samozrejme v prípade menej atraktívnych nehnuteľností ľahšie zoženiete nájomníka, ak nebude musieť platiť celú províziu on. Výška provízie je jeden mesačný nájom a zahŕňa všetky naše služby, inzerciu a DPH.
Doba prenájmu sa odvíja hlavne od dopytu v danej lokalite a od ceny, ktorú požadujete, to ovplyvniť nevieme. Nakoľko patríme medzi najväčšie realitné kancelárie na Slovensku, zabezpečujeme jednu z najväčších internetových inzercií na realitných portáloch - viac ako 200 (platených aj neplatených) a samozrejme máme aj internú databázu záujemcov, čo niečo hľadajú.
Ako jedna z mála realitných kancelárii ukazujeme vašu nehnuteľnosť iba prevereným záujemcom - máme od všetkých kontaktné údaje z OP a ich podpis, čim vám určite zabezpečíme kľudný spánok.
Sme profesionáli. Každú jednu nehnuteľnosť si prídeme nafotiť (nenaberáme cez internet). Poradíme Vám, v akých cenách sa prenajímajú podobné nehnuteľnosti vo Vašej lokalite. Následne ju spracujeme, nahodíme na internet a zabezpečíme následnú inzerciu. V prípade záujmu o nehnuteľnosť, vypracujeme zmluvy na prenájom nehnuteľnosti. Tieto zmluvy sú nestranné a obe strany si môžu po odsúhlasení doplniť svoje požiadavky.
Samozrejme, osoby, ktoré majú záujem môžete aj odmietnúť. Vy si vyberáte, komu zveríte Vašu nehnuteľnosť.

Ako si vybrať makléra

Nie, na Slovensku žiadna taká legislatíva nie je a preto to skoro žiadna miesta realitná kancelária nemá v podmienkach spolupráce. HALO reality ale dbá na profesionalite maklérov a preto pri nástupe k nám musia všetci absolovať vstupné školenie a do polroka druhé. Okrem toho sú povinní sa dvakrát do roka zúčastňovať celodenných seminárov a niekoľkokrát za rok máme interné online školenia cez internet.
Každému nášmu klientovi, ktorý cez nás predáva, prenajíma, kupuje nenuteľnosť príde e-mail s linkou OHODNOTIŤ MAKLÉRA. Venujeme sa každému jednému podnetu, ktoré sú na 99,5% kladné a môžete si ich pozrieť na našej stránke SPOKOJNOSŤ KLIENTOV. V prípade negatívneho hodnotenia kontaktujeme makléra pre objasnenie daného prípadu a vyvodenie prípadných sankcii (až po ukončenie spolupráce).
Každý maklér má na podstránke KONTAKTY hviezdičkové hodnotenie, na základe interných kritérii, ktoré vám môže napomôcť vo vašom výbere. Väčšina má pri mene navyše možnosť zobrazenia profilu, kde sa môžete dozvedieť viac o maklérovi a pozrieť jeho recenzie od klientov, prípadne aj odborné články.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU