Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Bezpečný predaj nehnuteľnosti

Čo to je bezpečný predaj nehnuteľnosti? Existuje aj nebezpečný predaj? To je častá otázka našich klientov. Väčšina predávajúcich si síce uvedomuje, že nehnuteľnosť sa predáva raz-dvakrát za život a jedná sa o ich celoživotné úspory, ale aj napriek tomu si povedia, že svoj byt, rodinný dom, pozemok... si predajú sami a ušetria na provízii realitnej kancelárie.

Zvládol to predsa môj známy, tak to zvládnem aj aj. Prípadne daní klienti oslovia podomových obývačkových "realitných maklérov", ktorí im predajú nehnuteľnosť za zlomok provízie bežných profesionálnych realitných kancelárii. Samozrejme, veľakrát na úkor bezpečného prevodu na kupujúceho, či kvalitných služieb a marketingu. Veľa predávajúcich si uvedomí až po predaji, že toto všetko malo vplyv na dĺžku predaja, stratu času, nervov a dokonca aj na konečnú cenu predávanej nehnuteľnosti.

Prinášame vám sedem rizík pri predaji nehnuteľnosti

1. Bezpečnosť pri obhliadke - vykradnutie

Predávate si svoj byt alebo dom sami, chodia vám samozrejme na obhliadky úplne cudzí ľudia a preto obdivujeme vašu dôveru. Bez toho, aby ste mali skúsenosti, púšťate si do svojich nehnuteľností cudzích ľudí. Treba si uvedomiť, že riskujete prípadné vykradnutie vašej nehnuteľnosti (čo sa v minulosti už viackrát stalo). V HALO reality preverujeme každého jedného záujemcu o kúpu, ktorého k vám privedieme na obhliadku. Jeho údaje ako jedna z mála realitných kancelárii (opýtajte sa tej svojej) pre takéto situácie zakaždým vyžadujeme a uchovávame počas celej doby predaja.

2. Bezpečnosť – vaše osobné údaje

Pri predaji nehnuteľnosti je potrebné uvádzať do zmluvy všetky vaše osobné údaje, ako sú adresa, číslo občianskeho, či dokonca rodné číslo. A vy dáte tieto údaje úplne cudzej osobe, s ktorou ešte nemáte ani zmluvný vzťah, takže nakoniec nemusí chcieť ani nič kúpiť, len sa chcela dostať k vaším údajom, ktoré sa dajú použiť aj na iné účely ako je kúpa nehnuteľnosti.

3. Bezpečnosť – právny prevod nehnuteľnosti

Predávate / kupujete nehnuteľnosť, kto zabezpečí kúpne zmluvy k prevodu vlastníckeho práva nehnuteľnosti? Ak kupujúci, kde máte istotu, či dané zmluvy nevypracoval jeho známy právnik a zmluvné podmienky zvýhodnia práve jeho. Alebo naopak, ak kupujete, naozaj tak veríte predávajúcemu, že svoju nehnuteľnosť predáva len vám a nie ďalších trom záujemcom. Kto zanesie kúpne zmluvy na kataster a kedy? Čo bude skôr? Peniaze na účte predávajúceho, alebo prepísaná nehnuteľnosť na kupujúceho - neznámu osobu?

Nechajte všetko na profesionálnu realitnú kanceláriu

Doteraz sme mali v ponuke viac ako 50.000 nehnuteľností, sme overená realitná kancelária reálnymi klientmi.

4. Bezpečnosť – zmluvy z internetu

Na realitnom trhu je asi 3 000 realitných kancelárii a približne 90% je rodinných alebo len s jedným-dvoma realitnými maklérmi, ktoré väčšinou na úkor nízkej provízie šetria na všetkých nákladoch. Kúpne zmluvy len kopírujú a upravujú “doma na kolene”, nakoľko právne služby stoja bežne aj 400 € a pri provízii 1.000 € by “vyšlo” akurát tak na právne služby a nutné výdavky. Takéto zmluvy väčšinou nie sú dostatočne právne ošetrené tak, aby boli zrozumiteľné pre prípad porušenia zmluvných podmienok a riešenie súdnych sporov. Zmluvy v HALO reality sú vypracované renomovaným právnym zastúpením, ktoré za ne ručí a garantuje ich. Navyše HALO reality je ako jedna z mála realitných kancelárii poistená pre prípadné škody pri prevode nehnuteľnosti či inými škodami.

5. Bezpečnosť kupujúceho – kúpil som nehnuteľnosť s ťarchou

V dnešnej dobe je na väčšine predávaných nehnuteľností ťarcha. To znamená, že je byt, rodinný dom, či pozemok zaťažený, či už prechodom cez pozemok susedom, exekúciou, hypotékou v banke, či dokonca doživotným užívaním osoby blízkej voči predávajúcemu. Tieto ťarchy treba riešiť výmazom z listu vlastníctva, čo vôbec nie je jednoduché. Aby sa aj vám nestalo, že kúpite nehnuteľnosť aj s doživotným úžívaním starých rodičov predávajúceho.

6. Bezpečnosť – nestranná tretia strana

Jedna z najdôležitejších zabezpečení obchodu. Predaj cez realitnú kanceláriu je nestranný prevod nehnuteľnosti. Tým sú chránené obe strany realitného obchodu a my dohliadame po celý čas na bezpečný prevod pri predaji. Kúpne zmluvy od podpísania zmluvnými stranami až po finančné vyrovnanie berie realitná kancelária do svojho depozitu a zanesie ich na kataster na zavkladovanie až po finančnom vyrovnaní zmluvných strán.

7. Bezpečnosť – renomovaná realitná kancelária

Pod pojmom bezpečnosť je dôležitý aj výber realitnej kancelárie. Vy si vyberáte, komu vašu nehnuteľnosť zveríte a na zreteľ odporúčame hlavné ukazovatele realitnej kancelárie, ktoré nevplývajú len na kvalitu, ale aj vašu bezpečnosť pri kúpe/predaji. Preto si vždy o danej realitnej kancelárii na webových stránkach pozrite:

  • aké má realitná kancelária recenzie, každá sa rada pochváli spokojnými klientmi aj s fotkami (my ich už máme viac ako 3 500),
  • koľko má za sebou uskutočnených obchodov, má dostatočné skúsenosti, alebo je to „jedno maklérová“ spoločnosť bez skúseností,
  • vie preveriť a zdokladovať všetkých záujemcov, ktorých vám pustila do nehnuteľnosti, robí písomné záznamy o obhliadkach,
  • ako vyzerá webová stránka realitnej kancelárie, jej marketing propagácie značky, používané dokumenty, profesionálne vystupovanie a správanie sa makléra, dostatočné finančné zabezpečenie inzercie na realitných webových portáloch
  • a hlavne, najdôležitejšia otázka, je platcom DPH? Ak realitná kancelária nie je platcom DPH, znamená, že mesačne nepredá ani 2 nehnuteľnosti, inak by sa zo zákona platcom musela stať. Takýmto kanceláriám sa odporúčame zďaleka vyhnúť, nakoľko sú len dve možnosti, nedostatočné skúsenosti – málo obchodov v priebehu roka, alebo...

Obráťte sa na lokálnych profesionálov s celoslovenskou pôsobnosťou. Predávate raz-dvakrát za život, vyberte si správne a oslovte overenú realitnú kanceláriu, ktorá má skúsenosti a dôveru tisícok klientov po celom Slovensku. Nenechajte nič na náhodou.

Rýchly, bezpečný a profesionálny predaj

Nechajte všetko na profesionálov vo vašej lokalite s overenou celoslovenskou realitnou kanceláriou. Doteraz sme mali v ponuke už viac ako 55 000 nehnuteľností.

Chcete poradiť
radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu? Nechajte to na nás, vyberte si prosím z kontaktov vo vašej lokalite.

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia