Porovnáme vám všetky banky

Bezplatne, rýchlo, najvýhodnejšie, ušetríte aj tisíce eur

Pozor na poplatky a chytáky

Aj hypotéka sa skladá z množstva poplatkov a chytákov

Zadajte nám požiadavky

A my sa vám ozveme a preveríme všetky vaše možnosti

Hypotekárny úver - porovnanie podmienok

Pri kúpe nových spotrebičov do bytu, kúpe počítača, či mobilu určite vždy porovnávate ceny v jednotlivých obchodoch. Prečo potom neporovnávať aj podmienky bánk, či výšku hypotekárneho úveru? A to nezávislou treťou stranou. Navyše úplne bezplatne. Nenechajte sa nachytať vašej banke.

Potrebujete hypotéku? Nenechajte sa naľákať na sladké reči vašej banky

Preverte si hypotéku najskôr u nás. Ušetrených 10€ za mesiac, je pri 30 ročnej hypotéke 3 600€ o ktoré prídete.

Rozdiel v hypotekárnom úvere - základné pravidlo

Skôr ako plánujete kúpu nehnuteľnosti, určite si nechajte poradiť aj s vašim hypoúverom. Najlepšie tretej nestranej strane. Tak ako je nestraná strana realitná kancelária a zabezpečuje bezpečný prevod vašej nehnuteľnosti, tak aj hypotekárne poradenstvo vám môže zabezpečiť tú najvýhodnejšiu hypotéku pre vás. Najvýhodnejšia hypotéka pre známeho, nemusí byť najlepšia voľba pre vás. Prečo? Do výpočtu vstupuje veľmi veľa parametrov a ani tá najlepšia online hypokalkulačka vám nedokáže vypočítať presnú výšku platby, či možného finančného stropu. Práve tu vstupuje ľudský faktor - hypotekárny špecialista, ktorý dá do pohľadu aj svoje skúsenosti a osobné rady.

Maximálna výška hypotéky

Výška poskytnutej hypotéky záleží od viacero faktorov - viac v sekcii Podmienky získania hypotéky. Ale dva základné a hlavné sú výška čistého príjmu a cena kupovanej nehnuteľnosti. Zvyčajne platí, že výška hypoúveru (bežne označované ako LTV) je max. 90% (u veľmi bonitných klientov), zvyčajne 70 až 80% z celkovej ceny nehnuteľnosti. Pozor, nie z ceny, ktorá je pri inzeráte, ale z ceny odhadu znalcom. V prípade, že znalec odhadne cenu vyššiu, ako za ktorú ste ju kúpili, tak väčšina bánk berie do úvahy cenu na zmluve a naopak, pri odhadnutej ceny nižšej, berie sa cena znalecká. Opäť tu vám najlepšie poradí hypotekárny špecialista, ktorý vie, akú cenu uprednostňujú v tej ktorej banke.

Je možná hypotéka 100?

Zo zákona je 100% hypotekárny úver na základe opatrení NBS zakázané poskytovať, ale... Ale všetko sa dá nejako obísť, je na to viac možností. 100% je možné dávať pri refinančných hypotékach a nemenovaná banka aktuálne všetky nové hypotéky poskytuje práve na túto hypotéku. Samozrejme nie úplne všetkým klientom a určite by sme sa na takéto obchádzanie nespoliehali. Ďaľšou možnosťou je založiť aj inú nehnuteľnosť. Napríklad požiadaním rodičov/súrodenca bez hypotéky, či inej vlastnej nehnuteľnosti, vtedy sa počíta suma zo súčtu všetkých založených nehnuteľností. Najčastejšie banky akceptujú samozrejme byty, rodinné domy a stavebné pozemky. Pri rekreačných nehnuteľnostiach je celkové možné obdobie max. 8 rokov. Poslednou možnosťou je kombinácia so spotrebným úverom, prípadne medziúveru zo stavebného sporenia, ale to tiež platí len pre vybraný okruh žiadateľov. Z toho dôvodu vám odporúčame sa spoliehať na výšku max. 80% z ceny nehnuteľnosti. Taktiež upozorňujeme, že čím vyššie LTV si zoberiete, tým budete mať vyšší úrok na hypotéke.

Akceptovaný príjem žiadateľa k hypotéke

Aj tu platí pravidlo, každá banka inak. Niektoré banky neuznávajú zahraničný príjem, iné diéty (podstatný príjem napr. pri kamionistoch), iné chcú doklad, ak prenajímate nehnuteľnosť, niektorým stačí len pripísaná pravidelná suma na váš účet. Najdôležitejším rozdielom medzi bankami je príjem, s ktorým môžu mať problém hlavne živnostníci a podnikatelia. Sú banky, ktoré výchádzajú z dľžky podnikania a obratu, iné zaujíma iba zdokladovaný čistý zisk.

Ďaľšie možné poplatky pri hypoúvere

Okrem úroku uvedeného v reklamných "ťahákoch" si banky veľakrát účtujú aj ďaľšie poplatky, či už jednorázové, alebo mesačné. Zálaží od každej banky individuálne, prinášame zopár z nich:

  • poplatok za spracovanie pri novej hypotéke (aj 2% z celkovej hypotéky/ max. 1000€)
  • poplatok za spracovanie pri refinancovaní hypotéky (aj 2% z celkovej hypotéky/ max. 1000€)
  • poplatok za vedenie účtu (keď nie ste klient, potrebujete založiť nový účet - až do 10 EUR/mesiac)
  • prirážka k úrokovej sadzbe pri 90% financovaní (aj 0,7% / rok)
  • povinné poistenie úveru v danej banke (navýšenie aj o 0,2% / rok)

Porovnávame hypotéku v bankách

CHCEM NEZÁVÄZNE PREZISTIŤ
HYPOTEKÁRNY ÚVER

Chcem porovnať hypotéky

Ďakujeme za dôveru, údaje boli odoslané na spracovanie.
Náš zástupca Vás bude kontaktovať čo najskôr (najneskôr do 2 pracovných dní).

Nenašli ste čo ste hľadali?

Máte konkrétny problém?
Napíšte nám ho a odpoveď nájdete v tejto sekcii.

Chcete poradiť s nehnuteľnosťou?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia