Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Refinancovanie hypotéky

Refinancovaním vašej hypotéky môžete výrazne ušetriť alebo si zabezpečiť stabilný úrok na dlhšiu dobu ako máte v terajšej banke. Oplatí sa to aj vám?

Čo je refinancovanie hypotéky

Refinancovaním svojej aktuálnej hypotéky v inej banke, môžete celkovo ušetriť až tisíce eur. Všetko záleží od okolností aktuálne podpísaného hypotekárneho úveru, výšky úveru a od situácie na trhu. Refinancovanie je vlastne prenesenie úveru do inej banky s lepšími podmienkami - nižšími nákladmi, alebo dlhšou dobou fixácie hypotéky.

Kedy sa refinancoveni oplatí

Nižší hypotekárny úrok

V prípade, ak vám banka dá nižší úrok (a samozrejme aj RPMN, celkové náklady spojené s hypotékou vrátane všetkých poplatkov), ktorý vám ušetrí desiatky eur mesačne, čo pri 30-tich rokoch môže znamenať úsporu tisíciek eur. Vo väčšine prípadov ale treba rátať aj s pokutou v pôvodnej banke za predčasné vyplatenie (v prípade, že vám nekončí fixácia). Túto pokutu ale v dnešnej dobe veľa bánk pri refinancovaní prepláca klientovi. V dnešnej dobe, keď úroky výrazne stúpajú (aj na dvojnásobok oproti roku 2021) je táto možnosť pre väčšinu úverov neaktuálna.

Zmena fixácie úveru

V dnešnej dobe najčastejší dôvod refinancovania hypotéky. Z dôvodu rapídneho zvyšovania úrokov (inflácia, náklady, zvyšovanie úrokov ECB) sa hypotekárne úvery značne predražili, v Českej republike už prekročili hranicu 5%, preto odporúčame čo najdlhšie fixovanie (zastropovanie výšky úveru) na 5 alebo až 10 rokov. Úrok sa vám aktuálne mierne navýši, ale v konečnom dôsledku refinancovaním v budúcnosti určite ušetríte a vyhnete sa tak extrémne vysokým úrokom, ktoré v najbližšej dobe predpovedajú aj u nás.

Skrátenie/predĺženie splácania úveru, zmena výšky úveru

V prípade, že chcete hypotekárny úver splatiť skôr alebo naopak, znížiť výšku mesačnej splátky a si ho predĺžiť. Taktiež je možnosť si zobrať výšší úver (potrebujete peniaze na rekonštrukciu nehnuteľnosti, vyplatenie iného nevýhodného úveru, iné výdavky), samozrejme, ak to aktuálna cena nehnuteľnosti umožňuje.

Ako overiť výhodnosť refinancovania

Stačí vyplniť formulár nižšie a náš zástupca vás bude v blízkej dobe kontaktovať. Preveríme, či sa vám refinancovanie oplatí a aké máte možnosti, nakoľko do výsledku vstupuje nie len výška úroku, ale aj prípadne náklady na refinancovanie (niektoré banky poplatky dokonca preplácajú), náklady na vedenie účtu, či iné poplatky. Na všetko sa vám bezplatne a nezáväzne pozrieme.

CHCEM NEZÁVÄZNE PREZISTIŤ
HYPOTEKÁRNY ÚVER

Chcem porovnať hypotéky

Ďakujeme za dôveru, údaje boli odoslané na spracovanie.
Náš zástupca Vás bude kontaktovať čo najskôr (najneskôr do 2 pracovných dní).

Porovnávame hypotéku v bankách

Potrebujete hypotéku? Nenechajte sa nalákať na sladké reči vašej banky

Preverte si hypotéku najskôr u nás. Ušetrených 10€ za mesiac, je pri 30 ročnej hypotéke 3 600€ o ktoré prídete.

Nenašli ste čo ste hľadali?

Máte konkrétny problém?
Napíšte nám ho a odpoveď nájdete v tejto sekcii.

Chcete poradiť s nehnuteľnosťou?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia