Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Výkup nehnuteľností

Sprostredkujeme odkúpenie vašej nehnuteľnosti za najlepšiu cenu. Obráťte sa na profesionálov s celoslovenskou pôsobnosťou, skúsenosťami a dôverou tisícov klientov po celom Slovensku. Rýchlo a bezpečne.

Odkúpime vašu nehnuteľnosť

Našli ste inzerát, reklamu alebo dokonca lístoček v schránkach typu, "Odkúpime vašu nehnuteľnosť", "Výkup bytov, domov, pozemkov za najlepšie ceny", "Výkup do 24 hodín", "Rýchle odkúpenie vašej nehnuteľnosti", "Odkúpime ihneď aj zadĺženú nehnuteľnosť" a podobne? Stretávate sa s tým čoraz častejšie, ale je to pre vás výhodné? V akých prípadoch odporúčame výkup nehnuteľnosti a v akých určite nie? Prečo sa obrátiť pri odkúpení nehnuteľnosti práve na nás a prečo skôr táto forma ako klasický predaj nehnuteľnosti?

Sme overenou realitnou kanceláriou a súčasťou Združenia realitných kancelárii Slovenska

Náklady na výkup a prečo je cena nižšia

Prečo by predávajúci nehnuteľnosti mali čakať na reálneho kupujúceho, keď môžu mať peniaze ihneď a ničím sa nestresovať? Na to je jednoduchá odpoveď, pre vyšší zisk z predaja. Treba počítať s tým, že ak chcete rýchlo/okamžite predať byt, rodinný dom, chalupu alebo pozemok je nutná investícia a riziko zo strany realitnej kancelárie, či sa daná nehnuteľnosť za požadovanú cenu predá.

Navyše pri výkupe sa väčšinou investícia vráti až po rekonštrukcii a tým pádom sú na danú nehnuteľnosť viazané investície spoločnosti, je potrebné celý proces manažovať a zaplatiť prípadné nepredvídané potrebné opravy. Taktiež, takáto nehnuteľnosť má veľakrát exekúcie, záložné práva a podobne, takže je potrebné jej venovať množstvo času na "vyčistenie" listu vlastníctva a tým pádom ďaľšie náklady.

Dva spôsoby odkúpenia nehnuteľnosti

Pri predaji nehnuteľnosti natrafíte na inzerát o rýchlom a super výkupe aj vo vašej lokalite. Tu treba rozoznávať hlavne medzi dvoma typmi výkupmi. Jeden je serióznou spoločnosťou, ktorá má na to zastupujúcich ľudí, je registrovaná ako firma. Druhý typ výkupu je cez osobu a nie firmu, ktorá nemá ani webovú stránku alebo ak, tak bez oficiálnych kontaktov na firmu (IČO, DIČ,...). Tento typ sa vám taktiež určite ozve aj v prípade súkromného inzerátu s nižšou cenou. A ako si vybrať?

Väčšie profesionálne spoločnosti vám ponúknu nižšiu sumu, nakoľko musia platiť ľudí, ktorí sa budú vašej nehnuteľnosti venovať, majú kancelárske priestory, platia drahú inzerciu a tým pádom majú určite vyššie náklady. Pri druhom type výkupov by ste si mali riadne firmu/osobu "preklepnúť", pozrieť recenzie na googli, facebooku a pred podpisom dobre preštudovať zmluvu a určite poradiť so svojim právnikom, lebo ako sa hovorí, "Nie všetko čo sa bliští, je naozaj zlato".

Vykúpime vašu nehnuteľnosť

Vyplňte formulár nižšie a my vám poradíme, či sa vám to oplatí, prípadne vám odporučíme klasický predaj.

Sme overený predajca

Nechajte predaj/výkup vašej nehnuteľnosti na profesionálov a pozrite si naše referencie.

Kedy sa vám výkup nehnuteľnosti oplatí

Všetko má svoje pre aj proti. Ak ste v urgentnej situácii - hlavne vtedy, ak máte na krku viac exekúcii a musíte ich rýchlo vyplatiť (nezabudnite, že dražba je úplne to posledné riešenie, ktoré vás nie len pripraví o nehnuteľnosť, ale dostanete väčšinou podstatne menej ako za výkup), chcete sa čo najrýchlejšie vysporiadať s rodinnými príslušníkmi, s ktorými ste nehnuteľnosť zdedili, nikto zo spolumajiteľov nechce strácať čas s obhliadkami, prevádzkovaním nehnuteľnosti alebo proste chcete/potrebujete peniaze ihneď a to bez starostí. Takže ak vám to naozaj "horí", choďte do toho, vyberte si podľa veľkosti firmy, serióznosti, referencií.

Kde všade ste o nás mohli počuť alebo nás vidieť

HALO reality si zakladá na prepracovanom marketingu a medzi realitnými kanceláriami patrí medzi najväčších zadávateľov reklamy v médiách.

Pozor na zavádzanie zo strany výkupov

Ak chcete predať nehnuteľnosť výkupom, mali by ste si dať pozor na niekoľko trikov, ktoré sa používajú. Taktiež je potrebné si dať na poplatky, ktoré spoločnosti nespomenú dopredu. Ako napríklad úhrada právnych náležitostí, poplatok na katastri, poplatkov za manažovanie prevodu a mnoho iných.

 • dáme vám najviac na trhu - výkup sa robí za účelom zisku, takže určite nedostane viac, ako by ste dostali priamym predajom cez realitnú kanceláriu, veď prečo by to inak daná spoločnosť robila.
 • realitná kancelária si zoberie 3-8% - realitná kancelária má províziu väčšinou 2-3%, záleží od typu, ceny a lokality nehnuteľnosti. Navyše cenu nehnuteľnosti si napríklad HALO reality navýši nad vami požadovanú.
 • priemerný byt/nehnuteľnosť sa predáva dlho a u nás máte peniaze hneď - predaj by mal trvať najviac 3 mesiace, ak dlhšie, znamená, že cena, ktorú požadujete je vysoká a netrhová, aká má byť optimálna, tak to vám už poradí realitný maklér. Predajná cena bude ale určite vyššia, ako by ste dostali výkupom.
 • sú tam exekúcie, nikto to nekúpi/nedá sa to predať - v prípade neprofesionálov možno. HALO reality má skúsenosti už s viac ako 10.000 predanými nehnuteľnostiami a na mnohých bolo aj niekoľko exekúcií naraz. Samozrejme sú situácie, kedy to fakt nie je možné, ako v prípade, že suma exekúcií je vyššia ako hodnota nehntueľnosti, alebo ak je už nehnuteľnosť zablokovaná, či nebodaj v dražbe.
 • o všetko sa postaráme, nič nemusíte robiť - o všetko sa postará aj realitný maklér, vrátane marketingu, fotenia, inzercie, obhliadok, zmlúv garantovaných právnikom (pozor, toto nerobí každá realitná kancelária), katastrálnych poplatkov, usmernenia a postupov pri energiách a bytovom družstve...

Aký postup navrhujeme my

Ak chcete svoju nehnuteľnosť predať, neváhajte nás kontaktovať cez formulár nižšie. Dobré a profesionálne realitné kancelárie nemajú problém predať aj zadlžené nehnuteľnosti. V tomto prípade je nutné informovať realitného makléra o všetkých podlžnostiach (aj tie čo ešte len pribudnú na liste vlastníctva) a nutnosti najneskoršieho dátumu predaja. Berte realitného makléra ako vášho partnera, dôverujte mu a hlavne si nechajte poradiť. V prípade, že potrebujete nehnuteľnosť predať veľmi rýchlo, začnite s cenou nižšou ako je v danej lokalite za podobnú nehnuteľnosť a samozrejme pravidelne znižujte (dohodnite si cenový plán predaja).

Nedávajte nehnuteľnosť do viacerých realitných kancelárii, nakoľko ju potencionálny kupujúci uvidí aj 5-6-krát v ponuke v rôznych realitných spoločnostiach, čo spôsobí dojem nutnosti rýchleho predaja a opätovného znižovania ceny. Až v prípade neúspešného predaja po požadovanej dobe, sa obráťte na výkup nehnuteľnosti, ale požadujte prvotnú cenu, ktorú ste si stanovili pri predaji, nakoľko z tejto ceny budete musieť ísť rapídne dole.

V prípade, že predávate svoju nehnuteľnosť cez výkup, dajte si pozor na:

 • kto je kupujúca strana na zmluve a či to je naozaj na firmu, ktorá vás oslovila
 • či daná spoločnosť má dostatočné skúsenosti, referencie a serióznu webovú stránku
 • kúpnu zmluvu odporúčame dať skontrolovať tretej nezávislej strane
 • cena na zmluve by mala byť rovnaká ako dohodnutá, nikdy nie vyššia (!) ako bude vyplatená
 • peniaze prevádzať len na váš účet a nie v hotovosti

Chcete vykúpiť nehnuteľnosť ?

Ak chcete zistiť, či máme záujem odkúpiť vašu nehnuteľnosť, neváhajte nás kontakovať cez formulár nižšie. Určite vás presvedčí náš systém a naši kvalitní profesionálni makléri. Viac ako 99% recenzií od našich klientov je pozitívnych, doteraz nám bolo zaslaných už hodnotení, ktoré si môžete pozrieť na stránke recenzií od klientov.

Postup pri výkupe

Postup pri okamžitom odkúpení nehnuteľnosti trvá zvyčajne 48 hodín (max. 5 dní) a to priamym oslovením realitného makléra, alebo na dotaz vyplnením formulára nižšie.

 • posúdenie podľa parametrov zadaných vo formulári (typ, lokalita nehnuteľnosti, ťarchy, spoluvlastníci)
 • telefonický rozhovor na základe inzerátu v súkromnej inzercii s našim zástupcom
 • osobná návšteva makléra a nafotenie nehnuteľnosti
 • prekonzultovanie na centrále spoločnosti
 • v prípade záujmu pripravenie kúpno-predajných zmlúv na podpis (hradí spoločnosť)
 • podpis u notára (hradí spoločnosť), vyplanenie nehnuteľnosti, podanie na katastry (hradí spoločnosť)

Kontaktujte ma ohľadne výkupu nehnutenosti

Nechajte nám kontakt na vás a my sa vám čo najskôr ozveme. Nezáväzne.

Chcem výkup svojej nehnuteľnosti

Odoslať

Ďakujeme za prejavenú dôveru.
Náš zástupca vás bude čo najskôr kontaktovať.

Nechajte to na profesionálnu realitnú kanceláriu

Pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti nestačí. Predávate/kupujete väčšinou len raz za život, neriskujte vaše celoživotné úspory.

35000
zazmluvnených klientov
4838
recenzií od klientov
63219
doteraz v ponuke
110
maklérov po Slovensku
HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia