Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Dedičská daň - prevod nehnuteľností darovacou zmluvou

Zdedí po smrti časť majetku manžel dcéry?
OTÁZKA OD VÁS

Mám záujem darovacou zmluvou previesť nehnuteľnosť na svoju dcéru, s mojim doživotným právom užívania tak, že keď je jedinou dedičkou, aby jej manžel nemal žiadne právo k tejto nehnuteľnosti. Dúfam, že po tejto transakcii nebude musieť štátu platiť 1% dedičskú daň. Prosila by som nejaké informácie ohľadom tejto skutočnosti.

ODPOVEĎ:

Ak chcete mať istotu, aby jej manžel nič po vás nededil, tak je to pre vás bezpredmetné. V prípade vašej smrti, budú po vás dediť v prvom rade len vaše deti (dieťa) a v prípade úmrtia vašich detí, tak vaše vnúčence. Ak je dcéra bezdetná, tak vaši súrodenci. Z dedenia bude vylúčený váš zať. Do BSM manželov sa nepočítajú finančné prostriedky, ktoré jeden z manželov zdedil počas manželstva. Pri následnom predaji zdedenej nehnuteľnosti nemajú dediči v prvom rade daňovú povinnosť. Tá sa týka iba v dedení v druhom rade a to sú súrodenci a ďalší príbuzní. Ak ale chcete mať istotu a prevod nehnuteľnosti by ste riešili darovacou zmluvou na dcéru, tak vám ani jej nevzniká daňová povinnosť. Tá by vznikla iba dcére, keby chcela darovanú nehnuteľnosť následne predať a to do 5 rokov v jej vlastníctve. Ak ale chcete mať istotu, aby dcéra nehnuteľnosť nepredal kým žijete, je dobré zriadiť si k darovanej nehnuteľnosti ťarchu doživotné užívacie právo pre vás, ako oprávnenú z vecného bremena. Počítajte ale s tým, že budete musieť uhradiť katastru 2 x 66 euro kolok, nakoľko sa jedná o dva právne úkony.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia