Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Rušia vás zvuky a hluk od susedov, alebo dokonca vaša vlastná ozvena?

Ako znížiť hluk od susedov, alebo dokonca počujete v byte vlastnú ozvenu? Nie vždy sa musíte rovno sťahovať, existujú rôzne riešenia.

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere vášho vysnívaného bývania je lokalita. Má významný vplyv na kvalitu vášho života, ale aj na budúcu hodnotu nehnuteľnosti. No čo, ak po čase zistíte, že vaše vysnené bývanie narúšajú zvuky od susedov alebo dokonca, vo vašej nehnuteľnosti počujete vlastnú ozvenu? Netreba podliehať panike a hneď siahať po výmene bytu. Existuje niekoľko opatrení, ktoré môžu pomôcť minimalizovať tento problém.

Odhlučnenie od vonkajších zvukov

Akustické panely

Výber správnych akustických panelov závisí od konkrétnych potrieb vašej miestnosti a typu problémov s akustikou, ktoré chcete riešiť. Je dôležité zvážiť nielen funkčnosť, ale aj estetiku, aby boli panely prispôsobené konkrétnemu prostrediu. Väčšina akustických panelov je ľahko inštalovateľná a môže byť umiestnená pomocou šróbov alebo závesných systémov. V dnešnej dobe sú už cenovo prístupné aj špeciálne sádrokartónové dosky, ktoré sú plnené pieskom a dokážu tak úplne odhlučniť miestnosti.

Doplnková izolácia

Medzi často používané vonkajšie izolačné materiály, ktoré nepohlcujú len zvuk od susedov (hlavne pri rodinných domoch), ale dokonca majú významné tepelno-izolačné vlastnosti patria hlavne:

  • polyuretánová pena: používa sa hlavne pri absorpcii vysokofrekvenčného zvuku, je dostupná v rôznych hrúbkach a formách, čo umožňuje flexibilitu pri jej aplikácii.
  • minerálna vlna: má výborné izolačné vlastnosti a je nehorľavá.
  • polyester: je materiál odolný voči plesniam a vlhkosti, izolačné polyesterové panely sú aj štýlovým doplním interiéru.
  • polystyrén: veľmi efektívny materiál na absorpciu zvuku, je inštalovaný priamo na stenu ako doska dostupná v rôznych veľkostiach.

Pri odhlučňovaní nehnuteľnosti treba mať na vedomí jednu dôležitú vec, nikdy nestačí izolovať len problémovú priečku, ale aj strop a prislúchajúce steny (ideálne celú problémovú miestnosť), nakoľko zvuk sa šíri nezanedbateľne aj nimi.

Vlastná ozvena a hluk

Rozmiestnenie nábytku a záclony

Častokrát na elimináciu hluku/ozveny postačí aj rozmiestnenie (prípadne viac) nábytku, pridanie dekorácií, tapiet na niektoré steny alebo aj dokúpenie záclon na okná, či kusových kobercov do miestností. Tie pohltia všetok odrážajúci sa zvuk v miesnoti a znížia jeho odrazy, čo vytvorí bežné akustické prostredie bez nepríjemných ozvien, či vysokej hlučnosti.

Rastliny v interiéry

Absorbovať zvuk a vytvárať príjemné prostredie pomôžu aj rastliny v byte, či v rodinnom dome. Tu sú niektoré z nich, ktoré sú známe svojou schopnosťou pôsobiť ako akustické absorbéry:

  • Fikus – tento interiérový strom má hustý listový povrch, ktorý môže pomáhať pohlcovať zvukové vlny.
  • Bambus - ich trsy môžu pôsobiť ako prírodné difúzory zvuku.
  • Aloe vera - okrem svojich liečivých vlastností má aloe vera aj široké a husté listy, ktoré môžu pomáhať pohlcovať zvuk.
  • Sanseviera- táto rastlina, známa aj ako "svokrine jazyky," je nenáročná na údržbu a jej listy môžu pomáhať absorbovať zvuk.
  • Filodendron - tieto rastliny s veľkými, kožovitými listami môžu prispieť k absorpcii zvuku v interiéri.

Je dôležité si uvedomiť, že účinnosť všetkých spomínaných opatrení závisí od konkrétnej situácie a typu hluku, ktorý chcete eliminovať. Kombinácia viacerých opatrení môže priniesť najlepšie výsledky. Ak je hluk neustály alebo veľmi rušivý, môže byť tiež užitočné konzultovať tento problém s profesionálom pre presnejšie riešenie.

Ing. Andrea
Šimončíková

0911 505 484
Váš osobný realitný maklér Banská Bystrica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia