Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kupovanie nehnuteľností v zahraničí - rady a tipy

Investovanie do zahraničných nehnuteľností má nie len výhody, ale aj úskalia. Na čo je dobré myslieť a čo všetko môžete očakávať? Pre akú lokalitu sa rozhodnúť a s čím počítať?

Chcete investovať v zahraničí formou kúpy apartmánu alebo plážového domu? Alebo ste videli lákavú ponuku v rakúskych, či talianskych Alpách? Možností je veľa, ale na čo treba pri takejto investičnej kúpe myslieť? Prinášame zopár rád, čo treba pri takejto kúpe brať do úvahy a ako sa rozhodnúť.

Lokalita nehnuteľnosti

Základnou otázkou je lokalita - v akom štáte si chcete kúpiť nehnuteľnosť a čo od nej očakávate? Väčšina investorov kupuje apartmán, rodinný dom, chalupu zvyčajne tam, kde najradšej trávi dovolenkový čas, alebo kam sa chce častejšie vracať. Nejde teda len o investíciu v "cudzom" štáte, ale aj využitie nehnuteľnosti na svoje voľné chvíle. Preto aj našou radou je, nekupovať nehnuteľnosť "hocikde", ale práve tam, kde chcete aj často chodievať, nakoľko je dobré svoju nehnuteľnosť pravidelne navštevovať a kontrolovať jej aktuálny stav. Takže, ak radi lyžujete a trávite čas na horách, investujte do nehnuteľnosti umiestnených v horskom prostredí a naopak, ak radi trávite čas pri mori, potom je pre vás Chorvátsko, Španielsko alebo aktuálne trendový a stále cenovo dostupný Dubaj.

Plánovaný rozpočet

Rozpočet je dôležitý faktor pre výber nie len typu nehnuteľnosti, ale aj destinácie. Stanovte si ho hneď na začiatku a snažte sa ho neprekročiť a naopak, skôr poľaviť zo svojich nárokov. Nezabúdajte, že ide o investičnú nehnuteľnosť, v ktorej budete len pár dní z roka. Taktiež nezabudnite počítať z nákladmi na zariaďovanie, údržbu (ak ju plánujete prenajímať), miestnymi daňami, poplatkami a podobne.

Právne aspekty

Každá krajina má iné predpisy týkajúce sa kúpy, či nasledovného vlastníctva nehnuteľnosti. Preto odporúčame sa obrátiť na lokálnu realitnú kanceláriu, ktorá vám nie len pomôže po právnej stránke prevodu, ale určite pomôže aj pri následných prihlasovaniach energií, či potrebnými návštevami miestnych úradov. Nezabudni sa informovať na každoročné dane z nehnuteľností, či povinné dane, keď budete danú nehnuteľnosť neskôr predávať.

Financovanie nehnuteľnosti

Okrem lokality je samozrejme dôležité, ako danú nehnuteľnosť budete financovať. Neodporúčame si brať hypotéku na vašu nehnuteľnosť len preto, aby ste si kúpili investičnú v zahraničí. Práve zahraničná nehnuteľnosť by mala byť vaša investícia len v prípade voľných finančných prostriedkov a nie naopak, zadlžovať sa kvôli nej, lebo ste sa zamilovali do danej destinácie.

Zbierajte informácie

Skôr ako sa rozhodnete nehnuteľnosť kúpiť, nenechajte sa nalákať na pekné bannery, prezentácie a sladké reči predávajúcej strany. Určite si dobre preverte všetky ponuky v danej lokalite (a to aj v širšom okruhu), preverte si developerskú firmu (ak kupujete nedokončenú nehnuteľnosť) a zvážte všetky možnosti, ktoré daná oblasť ponúka. Nezabudnite si preveriť možnosti parkovania (pri destináciach, kam budete chodiť autom), letecké spojenia, či miestne poplatky.

Prezretie nehnuteľnosti

Určite nekupujte nehnuteľnosť cez internet, nie je to vianočný darček, ani hračka. Ide o vašu investíciu a preto si ju choďte osobne prezrieť a pokiaľ ide o kúpu z papiera, tak navštívte lokalitu, predajné miesto a pozrite si iné projekty developera.

Jazykové bariéry

Pokiaľ plánujete kúpu v zahraničí, mali by sa niekto z rodiny dohovoriť miestnym jazykom, alebo aspoň anglicky. V opačnom prípade danú investíciu určite neodporúčame, pravdepodobne nebude s vami zakaždým cestovať tlmočník/kamarát a problémy, ktoré sa môžu časom nakopiť môže byť veľa a často.

Dlhodobá stratégia

Dovolenková investičná nehnuteľnosť je od slova investícia, preto si pred kúpou zvážte, ako ju chcete využívať. Či vám ide len o investíciu, kam budete chodiť na dovolenky a počítate, že neskôr ju predáte, alebo plánujete na nej zarábať pravidelne, či už formou krátkodobého alebo dlhodobého prenájmu turistom, alebo miestnym obyvateľom.

Prenájom nehnuteľnosti a náklady

Nezabúdajte ani na náklady pri prenájme nehnuteľnosti. Nábytok a zariadenie sa časom pokazí, opotrebuje, poškodí a podobne a všetky náklady idú z vášho prípadného zisku. Taktiež nájsť kvalitnú miestnu firmu, ktorá sa o všetko postará na kľúč stojí v turistických destináciach bežne 30-50% z obratu, čo je dosť veľký pokles zisku, s ktorým možno pri investícii počítate. Navyše nezabúdajte ani na ročné podanie daňového priznania v danom štáte a iných turistických/miestnych poplatkoch, ktoré dokážu ukrojiť z toho zvyšku ďalšie desiatky percent.

Investovanie do nehnuteľností v zahraničí môže byť výnosné, ale vyžaduje dôslednú prípravu a získanie prehľadu o miestnych pomeroch. Preto skôr ako sa rozhodnete pre takúto vysokú investíciu si všetko preverte a poraďte sa, či už so svojimi známymi, alebo odborníkmi na predaj a kúpu nehnuteľností v zahraničí. Držíme palce.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia