Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Dlhodobý prenájom alebo prenájom cez Airbnb nehnuteľnosti turistom?

Vlastníci investičnej nehnuteľnosti majú tri možnosti na vyťaženia maxima a zhodnotenia investovaných peňazí. Dlhodobý prenájom, prenájom tybu Airbnb a prenájom cez firmu. Pozrime sa na to bližšie.

Aké sú možnosti prenájmu vášho bytu, domu, či chalupy? Aktuálne máte tri možnosti prenájmu, na ktoré sa pozrieme bližšie, či už ide o výhody, finančný aspekt alebo starostlivosť.

Dlhodobý prenájom nehnuteľnosti

Dlhodobý prenájom nehnuteľnosti je taký, ktorý je na dlhšie obdobie, počas ktorého máte tých istých podnájomníkov. Ako prenajímateľ máte menej starostí, nakoľko ste v kontakte s nájomcami iba v prípade problémov, či výmeny za nových. Samozrejme všetko záleží od toho, aké ste mali šťastie na nájomníkov, aj tu sa môže stať, že odídu po pár mesiacoch a zanechajú "pohromu" a nedoplatky na energiách... a o zábavu máte postarané. V tomto prípade máte ale stály mesačný príjem z nehnuteľnosti (ak nemáte smolu na neplatičov) s minimálnymi starosťami.

Prenájom Airbnb turistom

V prípade, že vlastníte nehnuteľnosť v meste, či lokalite, kde je záujem o turistiku (je jedno či ide o chalupu, byt, či rodinný dom) a máte hlavne dostatok času, je dobré porozmýšlať na prenájme práve týmto spôsobom - cez platformu Airbnb alebo Booking. Čo to obnáša, čo musíte riešiť a aké sú nevýhody:

  • Zariadenie nehnuteľnosti: - ide o byt, ktorý sa ide prenajímať turistom, takže bude musieť byť zariadený tak, že nájomcom stačí priniesť "iba kefku". Musíte myslieť na 100% zariadenia, ako keby ste tam mali bývať vy, vrátane televízora, varnej kanvice, či dokonca mydla, toaletného papiera a utierok. Odporúčame aj práčku, kávovar, či starší osobný počítač, chcete predsa, aby o vašej nehnuteľnosti išli iba dobré recenzie a bola čo najviac vyťažená.
  • Marketing a komunikáciu: - aby ste mali nájomcov, musíte riešiť marketing na stránkach ako booking a airbnb, kde sa za určitý poplatok ponúkate váš byt na prenájom. Musíte riešiť obsadenosť, komunikáciu cez telefón, e-mail a to hlavne v anglickom jazyku a organizovať príchody a odchody nájomcov.
  • Uvítanie a upratovanie: - po každom ubytovanom musíte dôkladne upratať, alebo dať upratať upratovacej služby, vrátane obliečok, či uterákov. Ideálne nových nájomcov vždy aj privítať (či už pozornosť, alebo nejaká milá drobnosť), nakoľko je veľmi pravdepodobné, že vás budú následne hodnotiť a nie je nič horšie, ako mať zlé hodnotenie na internete.
  • Údržbárske práce: - nakoľko sa na byte mesačne "premelie" veľký počet ľudí z rôznych krajín, s rôznymi zvyklosťami a rôzneho vekového rozpäťia, dajú takéto návštevy nehnuteľnosti riadne zabrať. Pripravte sa na časté opravy, poškodenia nábytku, či potrebu častejšieho maľovania ako je zvyklé.

A aké sú výhody. No viac-menej iba jedna, ale podstatná. Väčšinou dvoj a viacnásobný zisk pre vás, ale samozrejme s niekoľkonásobným úsilím a úskaliami.

A aká je tretia možnosť?

Áno existuje aj tretia možnosť a tou je nehnuteľnosť kúpiť a zveriť firme, ktorá sa takýmto krátkodobým prenájom zaoberá. Vo väčších mestách a hlavne v turistických dovolenkových destináciach (Bratislava, Tatry, Orava, Liptov, B. Štiavnica, Bojnice...) existujú spoločnosti, ktoré sa o všetko postarajú za vás. Či už si u nich dohodnete iba upratovanie, alebo aj marketing, či kompletnú správu, záleží na vás a hlavne od toho, koľko ste ochotný sa s ňou deliť, pričom bežne je 20-45% z obratu danej prenajímanej nehnuteľnosti.

Na záver vám držíme palce, či už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z možností, budete hlavne potrebovať šťastie na nájomcov, nakoľko je to biznis ako akokoľvek iný a v podnikaní je množstvo problémov a hlavne starostí.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia