Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Práca realitného makléra

Aká je práca realitného makléra, čo všetko musí vedieť a ako sa stať najlepším a profesionálnym maklérom? Ako je to so školeniami a zaučením, keď ste prácu nikdy nerobili?

Čo všetko teda musí vedieť maklér, prečo sú provízie také vysoké a koľko taký maklér vlastne zarobí za mesiac? Aká je náplň makléra a čo všetko musí vedieť? Veľa ľudí má predstavu o práci v realitách, že maklér skopíruje súkromný inzerát, dá ho do svojej ponuky, donesie záujemcov, predá a má zarobené, teda následne 28 dní voľna. Takýto postup je však vzdialený na míle ďaleko a keby to tak naozaj bolo, robil by to predsa každý. Z osobných štatistík, len 1 z 5-tich vyškolených ľudí túto prácu naozaj robí (prečo by ste to nemali byť práve vy), nakoľko je to oveľa ťažšie, ako by sa mohlo zdať. Všetci realitný makléri, ktorí vytrvali majú náš obdiv a robia to určite aj preto, že väčšina z nich zarába naozaj neštandardné peniaze vzhľadom k času, ktorý tomu venujú (niektorí dokonca aj popri inej práci zarobia viac ako v tej svojej). Navyše, ich ale musí táto práca hlavne baviť, nakoľko každá práca s ľuďmi, je priznajme si ťažká (psychicky, nechceme uraziť nikoho kto pracuje manuálne).

Náplň realitného makléra - náber

V prvom rade realitný maklér musí ovládať a učiť sa po celý čas z viacerých oblastí. Všetko začína telemarketingom, teda ako správne osloviť klienta. Toto je kľúčové pre štart v realitách (na tomto skončí 60% nováčikov). Nasleduje ako správne nafotiť a odprezentovať nehnuteľnosť na webových stránkach tak, aby bol o ňu záujem, cielený marketing, kde danú nehnuteľnosť zainzerovať, zdielať a v neposlednom rade aj komunikácia a vyhľadávanie potencionálnych záujemcov o kúpu. Samozrejmosťou je preveriť hneď na začiatku aktuálny stav nehnuteľnosti, ako sú ťarchy, vlastníctvo, či exekúcie.

Náplň realitného makléra - predaj

Keď sa nájde potencionálny kupujúci, nasleduje druhá časť, ešte dôležitejšia, nakoľko veľakrát ide o celý majetok klientov na oboch stranách zmluvy. Realitný maklér musí spísať potrebné rezervačné/výhradné zmluvy, určiť správny postup pri obchode (každý obchod je jedinečný a pri viac ako 40% vzniknú neštandardné problémy s prevodom) a poslať podklady právnemu oddeleniu na vypracovanie kúpno-predajných zmlúv (maklér musí ovládať všetky body zmluvy a vedieť ich samozrejme aj vysvetliť). Toto všetko je potrebné zosúladiť s potrebami klientov - hypotéka, dedičské konanie, exekúcie, ťarchy, znalecké, potrebné geometráky a podobne. Navyše treba počítať s rôznymi možnými časmi podpisov všetkých zúčastnených strán, či iné nepredvídateľné problémy (aj ochorenie svojho dieťaťa), ktoré je nutné stihnúť do presných časových termínov. Následne v úplne konečnej fáze obchodu je podpísanie u notára, zanesenie zmlúv na kataster a prípadné odovzdanie nehnuteľnosti s príslušným protokolom (nie vždy).

Že maklér môže tiež veľa zarobiť?

Áno, môže, ale sa musí veľa vzdelávať a hlavne musí mať za sebou silnú, profesionálnu realitnú kanceláriu. Len ak obe strany sú na "špičkovej úrovni", môže maklér zarobiť naozaj veľmi veľa peňazí a byť pánom svojho času. Treba si uvedomiť, že maklér nemá zaplatené telefonovanie klientom, ani náber a fotenie nehnuteľnosti. Dokonca ani obhliadky so záujemcami a to ani vo večerných hodinách, či cez víkendy a sviatky. Istý zárobok má len pri uskutočnenom predaji a ten musí pokryť všetky spomenuté náklady a to aj na nehnuteľnostiach, ktoré sa nepredali a zobchodovala to iná realitná kancelária, alebo predávajúci sám (ak nebola podpísaná výhradná zmluva), čo bežný ľudia nevidia a preto sa čudujú, akú vysokú províziu majú realitní makléri.
Preto je potrebné, aby realitná kancelária, pre ktorú maklér robí a ktorú si vyberie, naozaj investovala veľa peňazí do inzercie, zviditeľnenie a mala IT systém, ktorý prácu maklérovi urýchľuje a automatizuje. Najlepší realitní makléri naozaj zarábajú mesačne niekoľko tisíc eur (bežne aj cez 4.000 EUR za mesiac) a svoj čas si manažujú ako potrebujú (žiadne vysedávanie v kancelárii, voľno kedy chcem - teda aspoň u nás). Takýto makléri majú ale za sebou už viacero skúseností, školení a robia väčšinou na odporúčania od klientov, nakoľko majú vybudované dobré meno v danej lokalite a to samozrejme trvá niekoľko rokov. Ale netreba zabúdať, že každý začínal, aj ten najlepší maklér a výber realitnej kancelárii je na začiatku najdôležitejší, inak skončíte skôr, ako ste začali.

A ako sa stať realitným maklérom a ako si vybrať realitnú kanceláriu sa dočítate v staršom článku.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia