Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Ako sa stať realitným maklérom

Chcete byť realitný maklér a nikdy ste to nerobili a láka vás to vyskúšať? Čo je prácou realitného makléra, ako si vybrať realitnú kanceláriu a čo všetko na to budem potrebovať? Čo musí realitný maklér vedieť?

Nikdy ste prácu realitného makléra nerobili a láka vás to vyskúšať? Čo je prácou realitného makléra, ako si vybrať realitnú kanceláriu a čo všetko na to budete potrebovať? Je to vôbec práca pre vás a koľko vás to na začiatku bude stáť času a peňazí? To všetko sa dozviete v tomto článku, kde sa Vám pokúsime priblížiť život realitného makléra a nie len u nás.

Možnosti realitného štartu

V prvom rade je vhodné urobiť si prieskum, aké realitné kancelárie na trhu pôsobia. A je úplne jedno, či chcete začať podnikať v tejto oblasti samostatne a otvoriť si vlastnú kanceláriu, alebo sa pridať už k nejakej, ktorá už na realitnom trhu pôsobí. Prvý spôsob je určite zložitejší. Hlavne, ak s podnikaním v realitách nemáte žiadne skúsenosti a v danej problematike sa nevyznáte.
V tom druhom prípade máte na výber z troch možností. Prvá je, pridať sa k miestnej, lokálnej malej realitnej kancelárii (najčastejšie, ak tam máte nejakého známeho), druhá, pridať sa do franšízovej realitnej kancelárie (na realitnom trhu je ich niekoľko, platíte väčšinou pravidelný poplatok za licenciu, kanceláriu, školenia a podobne.) a tretia možnosť je pridať sa do celoslovenskej nefranšízovej realitnej kancelárie. Výhody a nevýhody každej z nich si vysvetlíme v druhom článku niekedy inokedy.

Čo by som mal vedieť

Aké predpoklady by ste mali mať, ako začínajúci realitný maklér? Minimálne stredoškolské vzdelanie s maturitou, čistý register trestov, chuť učiť sa nové veci (nakoľko nielen svet technológii sa neustále a rýchlo mení), dokázať pracovať v tíme maklérov (vedieť riešiť aj kompromisy a ústupky), mať predpoklady pre dobrého obchodníka, byť empatický voči klientom, byť časovo flexibilný, ovládať prácu s PC (dnes asi samozrejmosť), vlastniť auto (nie je podmienkou, ale zúži sa vám predajný okruh a stratíte veľa času). Musíte mať sebadisciplínu (v realitách sa väčšinou "neštiká" ako v práci) a hlavne veľa trpezlivosti (každý klient má iné požiadavky, potreby a každý obchod je jedinečný).

Zaškolenie

Pretože ste pravdepodobne túto prácu nikdy nerobili, prichádza na rad zaškolenie, ktoré sa v jednotlivých realitných spoločnostiach opäť dosť líši. Podľa našich skúseností, vo väčšine malých kanceláriách budete robiť najskôr asistenta niekomu (väčšinou majiteľovi) a to je ten lepší prípad. Ten horší je, ak budete priamo hodený rovno "do vody" a to hneď v prvý deň nástupu, pričom zaškolenie bude spôsobom, rob ako vieš („len volaj, volaj a volaj a potom sa uvidí čo z teba bude“) a dôjde to až tak ďaleko, že sa na to po krátkom čase (pár dní) vykašlete, nakoľko to bude zadarmo, alebo za smiešnu zostatkovú províziu. Vo väčšine realitných kancelárií vyžadujú od maklérov, aby chodili do práce už ráno a zotrvali tam do poobedia. Proste budete celý deň v práci a to a napriek tomu, že ste živnostník a nemáte žiaden zamestnanecký plat.
V tých profesionálnejších absolvujete niekoľko vstupných celodenných školení, kde väčšinou už po prvom ovládate základy práce realitného makléra a máte prehľad, ako celý ten náš biznis funguje. Za každé jedno školenie sa vo väčšine realitných firmách platia nemalé finančné poplatky, ktoré vám nikdy nevrátia, aj keby ste v ich firme boli akokoľvek úspešní. Prečo aj by mali, veď s vami strávili celý deň, prezradili vám svoje obchodné taktiky a zručnosti, a ani ten prednášajúci, školiace priestory a občerstvenie, nie sú predsa zadarmo. V HALO realitách sú naopak všetky školenia zadarmo, okrem prvého, za ktoré sa však platí iba záloha ( ktorá sa okamžite vracia každému aktívnemu maklérovi, ktorý pre firmu začne pracovať). Navyše po absolvovaní vstupného školenia vám bude v HALO reality priradený manažér pobočky, ktorý vám kedykoľvek poradí s každým jedným problémom, bude pri každom jednom obchode, za ktorý je aj on zodpovedný a to preto, lebo nám záleží na kvalite poskytovaných služieb a kvalitatívnom raste všetkých našich spolupracovníkov.

Náplň práce - náber a inzercia

A čo je hlavnou prácou makléra? V prvom rade nájsť kontakt na predávajúcich či zo súkromnej inzercií alebo z rôznych iných zdrojov. Následne ich osloviť a ponúknuť mu skôr služby, že mu predaj/prenájom dokáže sprostredkovať práve on a to bez obáv, že by bol podvedený a nájde mu seriózneho záujemcu o kúpu jeho nehnuteľnosti alebo mu sprostredkuje prenájom jeho nehnuteľnosti. Treba si uvedomiť, že práca makléra je v podstate priamy predaj. Maklér nemôže čakať, kedy za ním prídu klienti, naopak on musí oslovovať klientov a ponúkať im svoje služby a služby realitnej spoločnosti ktorú zastupuje.
Tu končí najviac záujemcov o prácu realitného makléra, nakoľko sa "boja osloviť" potencionálneho klienta a boja sa jeho odmietnutia. V prvom rade každý začiatočník má obavu, kde zoženie klientov ktorí niečo chcú predať alebo prenajať. Kde všade hľadať daný kontakt. V HALO reality majú makléri jednu veľkú výhodu, že všetky súkromné inzeráty nájdu v našom internom systéme ( nakoľko máme svoju databázu klientov) a to za pár minút od zadania na internete. Potom nasleduje náber nehnuteľnosti k predaju/prenájmu, nafotenie, spísanie dokumentácie a nahranie ponuky do interného systému. Nehnuteľnosť realitná kancelária zainzeruje a vy čakáte, že sa vám ozvú potencionálni záujemcovia o jej kúpu/ prenájom.
Tu je opätovne veľký rozdiel medzi realitnými spoločnosťami a je potrebné si zistiť, v akom rozsahu je spoločnosť schopná zainzerovať ponuky svojich klientov. A podľa toho každý zistí, ako je na tom finančne každá spoločnosť. Menšie lokálne spoločnosti inzerujú iba na pár inzertných weboch, franšízové spoločnosti majú často obmedzenú inzerciu, nakoľko je veľmi drahá a nie každá ich pobočka je schopná si ju vo väčšom rozsahu dovoliť dokúpiť. HALO reality naopak inzeruje na všetkých relevantných inzertných realitných portáloch a patrí aj v tomto smere k jednotke na slovenskom realitnom trhu. Nehovoriac o tom, že reklamu HALO reality môžete vidieť v televízií (RTVS), najpočúvanejších rádiach (Fun rádio, Jemné), najčítannejších denníkoch priamo na titulke (Nový čas, Plus 1 deň, Pravda), či týždenníkoch a mesačníkoch (Plus 7 dní, Život...). Na niektorých pobočkách nechýbajú ani billboardy v meste, či reklamné banery na najnavštevovanejších webových stránkach.

Našiel sa klient

Ohlásil sa záujemca o kúpu, čo ďalej? Nasleduje spísanie zmluvy o rezervácii nehnuteľnosti a zloženie finančnej zábezpeky, čo je prejav slobodnej vôle každého kupujúceho voči predávajúcemu, že má naozaj vážny záujem seriózne hnuteľnosť kupovať. Následne sa dávajú vypracovávať návrhy kúpnych zmlúv právnemu oddeleniu, (opäť veľa kancelárií robí zmluvy "na kolene" sami, nakoľko šetria financie za kvalitné právne služby), potom nasleduje stretnutie s oboma zmluvnými stranami, podpísanie zmlúv a zanesenie na príslušný kataster. To je zhruba všetko, aj keď v zjednodušenej podobe, nakoľko každý obchod je jedinečný a občas treba riešiť aj problémy, ako sú exekúcie, rozhádaní predávajúci, výmazy tiarch s listov vlastníctva a podobne.

Aké sú moje náklady a príjmy

Vaše náklady u nás sú minimálne: na auto, mobil a internet (ten asi platíte aj ako súkromné osoby) a hlavne váš čas. U nás nevysedávate v kancelárii a navyše túto prácu môžete robiť aj v inej práci (nemôže byť zamestnaný na smeny, musí sa vám dať telefonovať a samozrejme mať po práci čas na klientov). A koľko môžete zarobiť? Od 0 až po tisíce eur (bežne najlepší zarobia 3.000 € a viac mesačne), je to neobmedzené. V realitách však nehľadajte žiaden fix, ani TPP. Napríklad v HALO reality (sme asi jediný s uverejnením provízie) máte od 50%-65% z provízie pri predaji (po odpočítaní DPH), výška závisí od viacerých faktorov (to na osobnom pohovore). Dovolíme si tvrdiť, že vzhľadom na služby a marketing, ktorý majú naši makléri je výška provízie najvyššia na slovenskom realitnom trhu bez akýchkoľvek nezmyselných počiatočných sľubov, či neskoršieho odpočítavania rôznych reklamných, kancelárskych nákladov z faktúr realitných maklérov. Garantujeme, že v každej inej bežnej práci zarobíte niekoľkokrát menej, ale musíte naozaj makať a nechať si poradiť od skúsenejších v obore.

Kde získam podrobnejšie informácie

Každá profesionálna realitná kancelária má bližší popis ku kariére na svojej stránke. Ak tento popis chýba, alebo je príliš stručný, tak pravdepodobne aj spolupráca bude na problematická. U nás, si môžete pozrieť všetko o práci realitného makléra na podstránke alebo špecializovanom webe, venovanom len tématike realitný maklér a ako si otvoriť realitnú kanceláriu.


Držíme Vám palce, nech sa Vám štart podarí, nakoľko správny výber realitnej kancelárie rozhoduje aj o vašej kariére a chuti sa stať skutočným profesionálnym maklérom a zarábať naozaj neobmedzene podľa vašich predpokladov, vnútornej motivácie a vašej šikovnosti. A na záver prastaré porekadlo "nie je všetko zlato, čo sa blyští" a to platí aj v o sladkých sľuboch a ohurujúcich/nereálnych provízií pre vás sľubovaných pri pohovore, či vysokej provízii bez služieb, kvalitného IT a dostatočného marketingu.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia