Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Základy úspešného predaja Vašej nehnuteľnosti

Na čo všetko myslieť, keď chcete čo najlepšie predať nehnuteľnosť...

Základom úspešného predaja Vašej nehnuteľnosti je jej dobrá prezentácia. Drvivá väčšina záujemcov o Vašu nehnuteľnosť sa v ponuke orientuje pomocou internetu a teda hľadá svoju nehnuteľnosť práve tam. Prvým kritériom záujmu je obyčajne cena. Okrem ceny je samozrejme najzaujímavejšie, ako byt či dom vyzerá a aký dojem urobí na záujemcu prostredníctvom prvého náhľadu -fotiek. Prvá časť prezentácie je teda virtuálna, kedy si záujemca vyberá nehnuteľnosti, ktoré si chce aj osobne prezrieť , tá druhá je potom osobná prehliadka vybranej nehnuteľnosti. Obe sú veľmi dôležité a sú alfou a omegou obchodu s nehnuteľnosťami. Preto netreba prípravu nehnuteľnosti na prezentáciu podceniť.
Pred príchodom makléra, ktorý Vašu nehnuteľnosť má prísť pozrieť, nafotiť a ďalej ju bude prezentovať záujemcom, stačí urobiť zopár vecí, ktoré významne zvýšia šance na predaj Vašej nehnuteľnosti . Tu je niekoľko z nich:

 • Zlepšite všeobecný dojem z bytu odstránením čo najväčšieho množstva drobností a vecí z dohľadu. Pri fotení nehnuteľnosti sa nikto nebude pozerať do vašich skríň a zásuviek, preto ich využite ako dočasný úkryt vecí, ktoré sa bežne voľne pohodené nachádzajú v byte. Čím menej prekážok má fotoaparát pred sebou, tým krajšie ukáže dispozícia izieb a aj malý priestor vyzerá priestrannejší.
 • Usteľte postele! Pokiaľ je izba farebne menej zladená, pestrofarebné obliečky v nej spôsobia ešte viac chaosu. Stačí cez posteľ natiahnuť bielu plachtu a prizdobiť iba vankúšikom. Naopak, pokiaľ je izba farebne monotónna, farebné posteľné obliečky ju pekne oživia.
 • Zo stolíkov odstráňte časopisy, jedlo, naaranžujte jednoduchý svietnik alebo sviečku.
 • Vo vstupnej chodbe schovajte do skriniek topánky aj kabáty.
 • V kuchyni vyprázdnite dres a odstráňte hrnce z varného panela.
 • Vyrovnajte, prípadne rovnomerne nariaste závesy na oknách.
 • Schovajte kozmetiku a hygienické potreby z priestoru vane a umývadla do zatvorených skriniek. Snažte sa mať vaňu prázdnu, bez vedier, namočenej bielizne.

Príprava nehnuteľnosti na osobnú prehliadku pre záujemcu:

 • Pozrite sa na svoj byt alebo dom „cudzími“ očami. Mnohé nedostatky ako stály obyvateľ nevnímate, no cudziemu človeku môžu udrieť do očí okamžite. Polámaná žalúzia na okne? Misky s jedlom alebo „záchod“ pre domáceho miláčika priamo pri vstupe do bytu? Cigaretová aróma v izbách, lebo ste už roky náruživý fajčiar?
 • Dôkladne pred príchodom záujemcu vyvetrajte! Dostatočne intenzívne a včas, aby sa byt stihol ohriať na príjemnú teplotu. Použite prípadne jemnú vôňu do domácnosti alebo zapáľte voňavú sviečku. Odporúčam neutrálne a osvedčené vône citrusové, ovocné. Vyhnite sa orientálnym vôňam. Postačí aj ak čerstvo ošúpete pomaranč alebo mandarínku.
 • Vysypte smeti!
 • Usteľte postele!
 • Umyte riad v drese a schovajte ho.
 • Vyčistite a navoňajte WC.
 • Skúste sa prejsť aj vstupnými priestormi do paneláka alebo domu. Dbajte, aby pri vstupe neboli rozhádzané smeti, fľaše, letáky, upracte okolie schránok. Mnoho záujemcov odradia práve nevzhľadné vstupné priestory bytovky. Ani dobrý dojem z bytu to už potom nenapraví.

Pokiaľ si nie ste výsledným dojmom z Vašej nehnuteľnosti istý, obráťte sa na makléra, určite Vám dobre poradí a v prípadoch exkluzívneho predaja sa o prípravu Vašej nehnuteľnosti na obhliadku aj postará.

Ing. Margita
Agh

0905 363 590
Váš osobný realitný maklér Dunajská Streda
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 434 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 434)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4434 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4434 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia