Základy úspešného predaja Vašej nehnuteľnosti

Predaj nehnuteľnosti Ing. Margita Agh

Základom úspešného predaja Vašej nehnuteľnosti je jej dobrá prezentácia. Drvivá väčšina záujemcov o Vašu nehnuteľnosť sa v ponuke orientuje pomocou internetu a teda hľadá svoju nehnuteľnosť práve tam. Prvým kritériom záujmu je obyčajne cena. Okrem ceny je samozrejme najzaujímavejšie, ako byt či dom vyzerá a aký dojem urobí na záujemcu prostredníctvom prvého náhľadu -fotiek. Prvá časť prezentácie je teda virtuálna, kedy si záujemca vyberá nehnuteľnosti, ktoré si chce aj osobne prezrieť , tá druhá je potom osobná prehliadka vybranej nehnuteľnosti. Obe sú veľmi dôležité a sú alfou a omegou obchodu s nehnuteľnosťami. Preto netreba prípravu nehnuteľnosti na prezentáciu podceniť.
Pred príchodom makléra, ktorý Vašu nehnuteľnosť má prísť pozrieť, nafotiť a ďalej ju bude prezentovať záujemcom, stačí urobiť zopár vecí, ktoré významne zvýšia šance na predaj Vašej nehnuteľnosti . Tu je niekoľko z nich:

 • Zlepšite všeobecný dojem z bytu odstránením čo najväčšieho množstva drobností a vecí z dohľadu. Pri fotení nehnuteľnosti sa nikto nebude pozerať do vašich skríň a zásuviek, preto ich využite ako dočasný úkryt vecí, ktoré sa bežne voľne pohodené nachádzajú v byte. Čím menej prekážok má fotoaparát pred sebou, tým krajšie ukáže dispozícia izieb a aj malý priestor vyzerá priestrannejší.
 • Usteľte postele! Pokiaľ je izba farebne menej zladená, pestrofarebné obliečky v nej spôsobia ešte viac chaosu. Stačí cez posteľ natiahnuť bielu plachtu a prizdobiť iba vankúšikom. Naopak, pokiaľ je izba farebne monotónna, farebné posteľné obliečky ju pekne oživia.
 • Zo stolíkov odstráňte časopisy, jedlo, naaranžujte jednoduchý svietnik alebo sviečku.
 • Vo vstupnej chodbe schovajte do skriniek topánky aj kabáty.
 • V kuchyni vyprázdnite dres a odstráňte hrnce z varného panela.
 • Vyrovnajte, prípadne rovnomerne nariaste závesy na oknách.
 • Schovajte kozmetiku a hygienické potreby z priestoru vane a umývadla do zatvorených skriniek. Snažte sa mať vaňu prázdnu, bez vedier, namočenej bielizne.

Príprava nehnuteľnosti na osobnú prehliadku pre záujemcu:

 • Pozrite sa na svoj byt alebo dom „cudzími“ očami. Mnohé nedostatky ako stály obyvateľ nevnímate, no cudziemu človeku môžu udrieť do očí okamžite. Polámaná žalúzia na okne? Misky s jedlom alebo „záchod“ pre domáceho miláčika priamo pri vstupe do bytu? Cigaretová aróma v izbách, lebo ste už roky náruživý fajčiar?
 • Dôkladne pred príchodom záujemcu vyvetrajte! Dostatočne intenzívne a včas, aby sa byt stihol ohriať na príjemnú teplotu. Použite prípadne jemnú vôňu do domácnosti alebo zapáľte voňavú sviečku. Odporúčam neutrálne a osvedčené vône citrusové, ovocné. Vyhnite sa orientálnym vôňam. Postačí aj ak čerstvo ošúpete pomaranč alebo mandarínku.
 • Vysypte smeti!
 • Usteľte postele!
 • Umyte riad v drese a schovajte ho.
 • Vyčistite a navoňajte WC.
 • Skúste sa prejsť aj vstupnými priestormi do paneláka alebo domu. Dbajte, aby pri vstupe neboli rozhádzané smeti, fľaše, letáky, upracte okolie schránok. Mnoho záujemcov odradia práve nevzhľadné vstupné priestory bytovky. Ani dobrý dojem z bytu to už potom nenapraví.

Pokiaľ si nie ste výsledným dojmom z Vašej nehnuteľnosti istý, obráťte sa na makléra, určite Vám dobre poradí a v prípadoch exkluzívneho predaja sa o prípravu Vašej nehnuteľnosti na obhliadku aj postará.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia