Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Bývanie v centre mesta - výhody a nevýhody

Zvažujete bývanie v centre mesta? Aké sú výhody a nevýhody a na čo je treba sa pripraviť? Pozrite si zopár našich rád.

Bývanie v centre mesta má svoje výhody, ale samozrejme aj množstvo nevýhod a rozhodnutie o tom, čo je pre vás ideálne, závisí od vašich preferencií a potrieb. Prinášame vám zopár našich postrehov.

Výhody bývania v centre mesta

Dostupnosť služieb a zábavy

V centre mesta máte na peší dosah množstvo obchodov (aj keď dnes sa ich väčšina presťahovala do nákupných centier), reštaurácií, kaviarní, či blízkosť kultúrneho domu, kina alebo kostola. Taktiež v centrách miest je väčšina úradov (obecný, okresný úrad, sociálna/zdravotná poisťovňa, úrad práce a podobne).

Dopravná dostupnosť

Často práve centrá sú najlepšie napojené na verejnú dopravu. Väčšinou práve tadiaľ prechádza najviac autobusových spojení, v dosahu býva aj autobusová a vlaková stanica, čo vám môže značne uľahčiť život a dochádzanie za prácou bez nutnosti vlastniť auto.

Pracovné príležitosti

Centrum väčšiny miest sa nachádzajú v strede obce, čo opäť môže byť výhodná lokalita na ranný a poobedný presun do práce, či škôl a škôlok. Samozrejme, nie vždy to platí a možno práve vy máte prácu na opačnom konci mesta.

Kultúrne a historické atrakcie

V centrách miest bývajú väčšinou niekoľkokrát do roka kultúrne podujatia - ako sú vianočné trhy, mestský jarmok, príležitostné trhy a podobne. Bývať v byte, z ktorého je vidno priamo na hlavné námestie môže byť aj preto veľké privilégium a aj investícia do budúcnosti.

Nevýhody bývania v centre mesta

Vysoké investičné náklady

Ceny nehnuteľností nachádzajúcich sa v centre mesta sú väčšinou výrazne drahšie v porovnaní s inými časťami mesta alebo sídliskami. Tento rozdiel je cítiť hlavne vo väčších mestách, kde môže byť cena takejto nehnuteľnosti až o 50% vyššia. Taktiež, ak hľadáte novostavbu v centre mesta, treba počítať, že nehnuteľnosť bude výrazne menšia, nakoľko ich developer chce postavil čo najviac pre svoj väčší zisk.

Hluk a rušenie

Centrá mesta sú často hlučné a plné ľudí, čo spôsobí rušenie vo vašom byte, či dome. Taktiež treba rátať s hlukom z dopravy MHD, áut ale z praxe vieme, že najväčším problémom môže byť práve nočný život - bary, diskotéky, reštaurácie a podobne, ktoré sú bežne otvorené aj do skorých ranných hodín. A nie je nič horšie, ako mať takýto podnik priamo pod oknami.

Problémy s parkovaním

Asi jeden z najväčších problémov, ak máte auto. Môže sa stať, že bude večer krúžiť aj polhodinu, aby ste niekde zaparkovali a nakoniec to bude aj 10 minút peši od vašej nehnuteľnosti. Preto, ak je možné, neváhajte si dokúpiť/prenajať parkovacie miesto niekde v okolí. Taktiež v centrách väčších obcí je bežná parkovacia politika (čím viac áut máte, tým viac ročne platíte) a treba počítať s tým, že ak vám príde návšteva, budete musieť za parkovanie platiť, čo veľa vašich známych odradí.

Malá ponuka nehnuteľností

Kúpa vhodného bytu (rodinný dom nebudeme ani spomínať...) v centre mesta bude veľmi náročné a je možné, že budete čakať roky. Takých bytov je málo, novostavieb v centrách miest ešte menej a väčšina top bytov sa "dedí - nepredáva", prípadne predáva dobrým známym.

Držíme vám palce pri výbere vášho nového bývania. Ak vám môžeme poradiť, dobre zvážte všetky pre a proti vo vašom meste, aby sa nestalo, že po roku sa budete sťahovať radšej na sídlisko, pretože bývanie v centre mesta nesplnilo vaše očakávania.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia