Predaj a kúpa nehnuteľnosti s prenosom záložného práva

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Chcem predať byt a následne kúpiť dom. Je možné zrealizovať proces tak, aby som záložné právo v prospech banky preniesla na novú, kupovanú nehnuteľnosť?

NAŠA RADA:

Áno je to možné, ale, bude asi problém nájsť predávajúceho s rodinným domom (ktorý chcete kupovať), aby súhlasil s prenesením vašej ťarchy - hypotéky na jeho nehnuteľnosť a to ešte skôr, ako dostane od vás peniaze za váš predaný byt. V prípade, ak by vám predaj vášho bytu nevyšiel, riskuje, že sa vašej ťarchy na jeho dome tak ľahko nezbaví a nebude ho môcť ďalej predať. Prípadne vrátenie ťarchy spať na vašu nehnuteľnosť ho bude stáť náklady na zrušenie vašej ťarchy, kopec papierovačiek a navyše sa jeho predaj značne oneskorí (niekoľko mesiacov). Je tiež otázne, či v dnešnej dome bude vaša banka s prenesenením ťarchy na inú nehnuteľnosť súhlasiť, nakoľko sú aktuálne úroky v bankách aj niekoľkonásobne vyššie. Preto bude lepšie riešiť celú vec prostredníctvom realitnej kancelárie, ktorá ma s takýmto postupom skúsenosť a byt najskôr začať predávať a zároveň hľadať aj rodinný dom.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia