Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Chcete predať nehnuteľnosť? Toto nikdy nerobte!

Chcete predať nehnuteľnosť? Toto nikdy nerobte! Tri veci, ktoré bránia úspešnému predaju vašej nehnuteľnosti.

1. Príliš vysoko nastavená predajná cena

Je prirodzené, že každý predávajúci chce svoju nehnuteľnosť predať za čo najvyššiu cenu, preto si treba dať pozor a nastaviť cenu podobnú konkurenčným nehnuteľnostiam, ktoré sa v danej lokalite momentálne nachádzajú. Pokiaľ ale cenu prestrelíte, potenciálnych kupujúcich odradíte a budete mať minimum obhliadok a môže sa stať, že aj žiadnu. A ak sa predaj neuskutoční v krátkom čase, predávajúci nechajú nehnuteľnosť v predaji polroka alebo nebodaj rok a viac. Tento spôsob je najhoršou voľbou pre predaj a takto kupujúci strácajú záujem o danú nehnuteľnosť, lebo majú pocit, že niečo nie je v poriadku.

2. Narastajúci nezáujem o vašu nehnuteľnosť

Poznáte, aká je najväčšia výhoda pri predaji vašej nehnuteľnosti? Nehnuteľnosť má vždy najvyššiu hodnotu vtedy, keď sa po prvý krát objaví v inzercii na realitných portáloch. Príliš veľa predávajúcich ale premrhá túto šancu prvoplánovo zvolenou cenou. Je potrebné si uvedomiť, že takáto situácia nastáva len raz a nebude sa už opakovať. Zvyčajne po prvých dvoch týždňoch sa ukáže, ako správne, či nesprávne bola určená cena a to zistíte podľa záujmu o vašu nehnuteľnosť. Koľko telefonátov a obhliadok ste už mali. Musíte pochopiť, že čím dlhšie sa snažíte predať vašu nehnuteľnosť, tak tým viac stráca na hodnote a Vy prichádzate o vaše peniaze a čas. Je všeobecne známe, že záujemcovia nechcú opozerané a dlho predávané nehnuteľnosti, preto si dávajte pozor ako nastavíte cenu aby ste nehnuteľnosť v konečnom dôsledku nepredali pod cenu.

3. Viac maklérov = veľká šanca na predaj ?

Toto naozaj nikdy nerobte! Odborníci sa zhodujú, že čím viac maklérov predáva tú istú nehnuteľnosť, tak tým je nižšia predajná cena. Prečo je to tak? Jedna a tá istá nehnuteľnosť je na realitných serveroch prezentovaná viac krát, ale s rozdielnym popisom, rozdielnymi fotkami a odlišnou cenou. Takéto nehnuteľnosti pôsobia nezaujímavo. Skúste sa teraz zamyslieť... koľko budú takí makléri investovať času, koľko budú investovať do kvalitnej propagácie a inzercie, koľko budú vkladať úsilia do predaja keď vedia, že to hocikedy môže predať iný maklér alebo vy sám ako majiteľ?

Viete si predstaviť, že ste na ich mieste? Na koľko percent by ste pracovali, keby ste vedeli, že na konci každého mesiaca môže dostať výplatu niekto iný a nie vy? Ak zverejníte ponuku len na tie najväčšie realitné servery, tak vašu nehnuteľnosť uvidí naozaj každý, kto má záujem o kúpu. A teraz podstata: či je tam váš inzerát zverejnený jeden krát, alebo päť či desať krát. Konkrétny klient to dobre vidí, len s tým rozdielom, že je ponúkaný za rozdielne ceny a tak to u neho vzbudzuje pocit, že niečo nie je v poriadku a radšej sa poobzerá po inej nehnuteľnosti.

Preto Vám odporúčam vybrať si jedného, ale seriózneho, šikovného a skúseného realitného makléra, ktorý Vám pomôže s predajom vašej nehnuteľnosti na profesionálnej úrovni.

Verím, že Vám tento článok pomohol pri rozhodovaní ako čo najlepšie predať svoju nehnuteľnosť.
Ak máte nejaké otázky, neváhajte ma kontaktovať, želám krásny deň :-)

Ing. Veronika
Babicová

0915 330 170
Váš osobný realitný maklér Zvolen
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 686 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 686)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4686 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4686 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia