Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Časť V.: čo musí obsahovať kúpna zmluva

Návod čo by v kúpnej zmluve pri predaji nehnuteľnosti nemalo určite chýbať a na čo si dať pozor. Čo je potrebné zaniesť na úrad katastra?

Návod čo by v kúpnej zmluve pri predaji nehnuteľnosti nemalo určite chýbať a na čo si dať pozor. Čo je potrebné zaniesť na úrad katastra?

Kúpna zmluva musí obsahovať

- presné označenie zmluvných strán (rodné meno, adresa podľa OP, rodné číslo, dátum narodenia a štátna príslušnosť)
- opis bytu, domu, pozemku a pod. a jeho príslušenstva, vymedzenie polohy bytu v dome označením čísla bytu, čísla vchodu, určenie podlahovej plochy a vybavenia bytu, číslo listu vlastníctva, správy katastra, katastrálne územie a obec, číslo parcely a pozemku, metráž a druh pozemku a súpisné číslo nehnuteľnosti
- vymedzenie veľkosti spoluvlastníckeho podielu vlastníka bytu na spoločných častiach a spoločných zariadeniach domu, na príslušenstve, pozemku na ktorom dom stojí a na priľahlom pozemku
- určenie a opis spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, príslušenstva a priľahlého pozemku
- úprava práv k pozemku zastavanému domom a k priľahlému pozemku a vymedzenie veľkosti spoluvlastníckeho podielu podľa listu vlastníctva
- kúpna cena, pozor, ak je nehnuteľnosť na viacerých listoch vlastníctva, tak ocenenie každého LV zvlášť (nehnuteľnosť, pozemky...) a peňažné plnenie podľa dohody
- vyhlásenie kupujúceho o pristúpení k zmluve o spoločenstve vlastníkov alebo k zmluve o výkone správy a jej údaje.
- prevzatie ťarchy zo strany kupujúceho voči ostatným vlastníkom nehnuteľnosti - zákonného záložného práva podľa §15 zákona č. 182/1993 Z. z. v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov v bytovom dome (pri bytoch), v prípade hypotekárneho úveru aj pristúpenie k ťarche oboch zmluvných strán.
- zmluvné pokuty sú pre obe zmluvné strany rovnaké - pre nesplnenie si podmienok vypratania bytu alebo domu, alebo pre nezaplatenie kúpnej ceny za nehnuteľnosť podľa dohody
- dátum, miesto a podpis (podpis predávajúceho overený).

Pozor na zmluvu: - kupujete/predávate raz za život, nespoliehajte sa na druhú "milú" stranu alebo zmluvy z internetu, "veď si ju upravím", ide o celý váš majetok.

Na správu katastra sa dávajú vždy dve kúpne zmluvy, zviazané trikolórou, jeden krát návrh na vklad, pri bytoch potvrdenie od správcu o zaplatení nájomného a 66 € kolok.

Náš tip: okrem uvedených náležitostí odporúčame, aby si zmluvné strany dohodli a spísali dodatkom ku kúpnej zmluve aj ďalšie podmienky, ktoré presnejšie konkretizujú ich práva a povinnosti (ponechané zariadenie domu, bytu, ponechané spotrebiče, nábytok, stavebný materiál, vypratanie do stavu...). Aby sa potom jedna alebo druhá strana nehádala, že dohoda bola...

Čo po nadobudnutí nehnuteľnosti, časť VI.

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia