Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Daň z dedeného bytu

Chcel by som sa informovať či mi vzniká povinnosť platiť daň z predaja nehnuteľnosti, t.j. zdedeného bytu.
OTÁZKA OD VÁS

Chcel by som sa informovať či mi vzniká povinnosť platiť daň z predaja nehnuteľnosti t.j. zdedeného bytu. Zdedil som byt po mame, ktorá ho mala od bytového družstva od roku 1992, teda vlastnila len členské práva k družstevnému bytu. Tento byt som od bytového družstva pred mesiacom odkúpil za zostatkovú sumu. Mám povinnosť zaplatiť daň z predaja nehnuteľností ak byt predávam alebo sa to berie tak, že som priamy dedič a mama vlastnila tento byt viac ako 5 rokov?

NAŠA RADA:

Stali ste sa vlastníkom bytu, preto máte pri predaji bytu daňovú povinnosť. Oslobodený ste až po 5 rokoch, nakoľko vaša mama mala iba členské práva, nemala ho vo vlastníctve. Bolo pre Vás výhodnejšie predávať len členské práva k bytovému družstvu, ako ho odkúpiť do osobného vlastníctva a potom ho predávať. Teraz máte daňovú povinnosť 19 % a zdravotné poistenie 14 %. Odpočítať si môžete z predajnej sumy anuitu, ktorú ste zaplatili bytovému družstvu pri prevode do osobného vlastníctva a doklady súvisiace s prerobením nehnuteľnosti. Po predaji do konca marca ďalšieho roka budete musieť podať daňové priznanie a do konca júla vám príde poplatok za zdravotné poistenie.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia