Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Obídenie realitnej kancelárie

pri nepodpísanej sprostredkovateľskej zmluve...

Inzerovanie mojej nehnuteľnosti na náklady realitnej kancelárie – ÁNO
Sprostredkovanie obchodu so záujemcom o kúpu mojej nehnuteľnosti na náklady realitnej kancelárie – ÁNO
Uzatvorenie obchodu a podpísanie zmlúv - TO ZVLÁDNEM AJ SÁM
Zaplatiť províziu za sprostredkovanie obchodu - NIE

Bohužiaľ aj takto ešte rozmýšľajú niektorí naši klienti a nemajú právnu vedomosť, že sa dopúšťajú podvodu voči realitnej kancelárií v nezaplatení provízie zo strany predávajúceho, ktorému nehnuteľnosť patrila.

Ak spolupracujete s realitnou kanceláriou, neodporúčame ju v žiadnom prípade neskôr obchádzať. Ak vám raz maklér realitnej kancelárie, v ktorej ste nehnuteľnosť ako majiteľ inzerovali, predstavil potenciálneho kupujúceho, nedoporučujeme sa s ním dohodnúť a predaj dokončiť bez vedomia („obídením“) realitnej kancelárie.
Nárok na províziu ostáva realitnej kancelárii zachovaný, hoci nebola uzavretá písomná sprostredkovateľská zmluva (na platnosť zmluvy sa nevyžaduje podľa občianskeho ani obchodného zákonníka písomná forma), ak sa realitnej kancelárii v prípadnom súdnom spore podarí preukázať, že vás zoznámili s kupujúcim a vznikol jej nárok na úhradu provízie.

Každá slušná kancelária bráni majetok svojich klientov a neukazuje nehnuteľnosti bez preverenia totožnosti záujemcu a bez podpísania záznamu o prehliadke zo strany záujemcu. Ak sa predávajúci nechá nahovoriť zo strany kupujúceho, aby obišli realitnú kanceláriu a ponížili tak celkovú kúpnu cenu o províziu realitnej kancelárie, tak sa dopúšťa podvodu voči realitnej kancelárií práve on, ako predávajúci. Províziu realitnej kancelárií zo zákona platí predávajúci a nie kupujúci, tak ako si to mylne väčšina kupujúcich ešte myslí. Kupujúci skladá realitnej kancelárií rezervačnú zálohu, ktorá sa nakoniec započítava do celkovej kúpnej ceny za nehnuteľnosť a jej uhradením dáva jasne najavo, že o jej kúpu má vážny záujem.
V súdnom spore okrem provízie budete potom musieť zaplatiť aj trovy konania, trovy právneho zastúpenia, čo vás vyjde dvakrát toľko ako samotná provízia.

V prípade spolupráce s viacerými realitnými kanceláriami pri predaji vašej nehnuteľnosti si dohodnite so všetkými rovnaké podmienky spolupráce a najmä rovnakú cenu, za ktorú sa bude vaša nehnuteľnosť ponúkať na realitnom trhu. Ak sa rozhodnete zmeniť predajnú cenu, informujte o tom všetky poverené realitné kancelárie súčasne a hlavne si inzerovanie nehnuteľnosti v realitnej kancelárií aj pravidelne kontrolujte.

Nakoniec iba naše konštatovanie: Nikto predsa nepracuje zadarmo!

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia