Obídenie realitnej kancelárie

Realitná kancelária Ľubor Mäsiar

Inzerovanie mojej nehnuteľnosti na náklady realitnej kancelárie – ÁNO
Sprostredkovanie obchodu so záujemcom o kúpu mojej nehnuteľnosti na náklady realitnej kancelárie – ÁNO
Uzatvorenie obchodu a podpísanie zmlúv - TO ZVLÁDNEM AJ SÁM
Zaplatiť províziu za sprostredkovanie obchodu - NIE

Bohužiaľ aj takto ešte rozmýšľajú niektorí naši klienti a nemajú právnu vedomosť, že sa dopúšťajú podvodu voči realitnej kancelárií v nezaplatení provízie zo strany predávajúceho, ktorému nehnuteľnosť patrila.

Ak spolupracujete s realitnou kanceláriou, neodporúčame ju v žiadnom prípade neskôr obchádzať. Ak vám raz maklér realitnej kancelárie, v ktorej ste nehnuteľnosť ako majiteľ inzerovali, predstavil potenciálneho kupujúceho, nedoporučujeme sa s ním dohodnúť a predaj dokončiť bez vedomia („obídením“) realitnej kancelárie.
Nárok na províziu ostáva realitnej kancelárii zachovaný, hoci nebola uzavretá písomná sprostredkovateľská zmluva (na platnosť zmluvy sa nevyžaduje podľa občianskeho ani obchodného zákonníka písomná forma), ak sa realitnej kancelárii v prípadnom súdnom spore podarí preukázať, že vás zoznámili s kupujúcim a vznikol jej nárok na úhradu provízie.

Každá slušná kancelária bráni majetok svojich klientov a neukazuje nehnuteľnosti bez preverenia totožnosti záujemcu a bez podpísania záznamu o prehliadke zo strany záujemcu. Ak sa predávajúci nechá nahovoriť zo strany kupujúceho, aby obišli realitnú kanceláriu a ponížili tak celkovú kúpnu cenu o províziu realitnej kancelárie, tak sa dopúšťa podvodu voči realitnej kancelárií práve on, ako predávajúci. Províziu realitnej kancelárií zo zákona platí predávajúci a nie kupujúci, tak ako si to mylne väčšina kupujúcich ešte myslí. Kupujúci skladá realitnej kancelárií rezervačnú zálohu, ktorá sa nakoniec započítava do celkovej kúpnej ceny za nehnuteľnosť a jej uhradením dáva jasne najavo, že o jej kúpu má vážny záujem.
V súdnom spore okrem provízie budete potom musieť zaplatiť aj trovy konania, trovy právneho zastúpenia, čo vás vyjde dvakrát toľko ako samotná provízia.

V prípade spolupráce s viacerými realitnými kanceláriami pri predaji vašej nehnuteľnosti si dohodnite so všetkými rovnaké podmienky spolupráce a najmä rovnakú cenu, za ktorú sa bude vaša nehnuteľnosť ponúkať na realitnom trhu. Ak sa rozhodnete zmeniť predajnú cenu, informujte o tom všetky poverené realitné kancelárie súčasne a hlavne si inzerovanie nehnuteľnosti v realitnej kancelárií aj pravidelne kontrolujte.

Nakoniec iba naše konštatovanie: Nikto predsa nepracuje zadarmo!

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia