Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Odmeňovanie maklérov, alebo: Keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú

Na každom kroku na nás číha klamlivá reklama, sľubovanie samých výhod, ale ak sa začneme o ponúkaný produkt zaujímať, zrazu zistíme...

Toto staré príslovie v dnešnej komerčnej dobe naberá čoraz viac na pravde. A neplatí len v realitách, ale aj v bežnom živote. Na každom kroku na nás číha klamlivá reklama, sľubovanie samých výhod, ale ak sa začneme o ponúkaný produkt zaujímať, zrazu zistíme, že je to pre nás nevýhodné. Neexistujú žiadne morálne zásady a mantinely, ktoré by určovali, kde je stanovená hranica, čo je dovolené, čo je zakázané, čo je morálne a čo je už za hranicou slušnosti a triezveho uvažovania. Tak ako v každom obchode aj v tom našom realitnom stále pretrváva a bude aj naďalej pokračovať boj o klienta, ale aj o získanie nových spolupracovníkov, čo je úplne prirodzené.

Je často až na smiech, čo sú niektoré realitné spoločnosti schopné novým záujemcom o túto prácu nasľubovať. Auto, notebook, telefón, nemusíte pracovať na živnosť, dovolenky pomaly na Mesiaci a podobne. Ale hlavne to najpodstatnejšie: percentá z predaja. Na webových portáloch, ktoré ponúkajú ľuďom prácu, sa realitné kancelárie predháňajú v sľubovaní odmien maklérov do výšky 80 až 90% zo sprostredkovaných obchodov. Je to presne tak, ako s tými reklamami – podvod, či pravda?

Každý kto vie dobre rátať, tak si vie veľmi ľahko spočítať, že 5 a 5 je desať a nie je to ani viac, ani menej. Koľko by mal teda dostávať maklér z predaja nehnuteľností? V prvom rade si treba zistiť, čo vám spoločnosť ponúka a čo vám bezplatne zaručuje. Ak vám niekto sľubuje 80 % je to provízia s DPH alebo bez DPH, aká bude reklama firmy, kto zaplatí právne služby, prenájom kancelárie, ako je zabezpečená inzercia nehnuteľností - stovky realitných portálov, marketing, realitný softvér, stabilita spoločnosti, účtovníctvo firmy – jedna firma, alebo sa skladá z viacerých podfiriem, dôveryhodnosť voči klientom, kto nesie právnu zodpovednosť voči klientom, založenie s.r.o. je povinné a podobne. Bežne sa stáva, že dochádza k úplne absurdnému zazmluvneniu makléra, že po ukončení spolupráce nemôže jeden - dva roky vykonávať túto prácu v inej spoločnosti, dokonca ani pre seba. A kde je potom sloboda podnikania? Alebo zastrašenie makléra, ako pokus to asi stojí za to? Je spoločnosť postavená na franšíze, na pyramídovom odmeňovaní alebo na navyšovaní percent z obratu. Čím väčší obrat spoločnosti zobchodujem, tým sa mi percentá z predaja budú zvyšovať. Ale čo keď už budem mať percentá dosť vysoké? Budem pre spoločnosť ešte prínosom, alebo dajú prednosť novým záujemcov za menšie odmeny a nahradia ma dvoma-troma novými maklérmi v danej lokalite za nižšie percentá?

Je úplne prirodzené, že spoločnosť, ak chce napredovať musí vytvárať zisk. Všetko je vec dôvery a serióznosti. Ak si ľudia profesionálne nesadnú, nikdy spolupráca medzi nimi nebude fungovať. K serióznosti realitných spoločností by určite prispelo nariadenie NR SR, aby realitné spoločnosti prijímali odmeny zo sprostredkovanie obchodov len prevodom, alebo vkladom na firemný účet, bez možnosti používania príjmových dokladov. V priebehu niekoľko rokov, by sa všetky väčšie realitné spoločnosti stali povinnými platcami DPH. Realitná spoločnosť ktorá nie je platcom DPH a neurobí do roka celkový obrat 49 790 eur /t.j. približne 4 000 € za mesiac – približne tri predaje/, asi nepredáva a do takej spoločnosti by som ja určite pracovať nešiel. Malé kancelárie nikdy nebudú môcť konkurovať veľkým spoločnostiam, pretože nikdy nebudú mať dostatočný objem peňazí potrebných na reklamu. Môže vám niekto nasľubovať provízie od 50 až do 80 % bez DPH, ale vy v konečnom dôsledku nikdy poriadne nezarobíte, pretože spoločnosť nebude mať dostatočný objem financií, aby vám zabezpečila servis, ktorý realitný obchod potrebuje a vy aj preto predávať nebudete. Moja rada na záver, ak chcete zarábať viac ako je štandard maklérov 1500 - 4000 €/mesiac, mali by ste uvažovať o zriadení svojej realitnej spoločnosti. Ale to je už úplne iný level podnikania, ako je len práca na živnosť, vyhľadávanie nehnuteľnosti, fotenie, komunikovanie s klientmi a podpísanie kúpnych a nájomných zmlúv, ale o tom zas niekedy nabudúce...

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia