Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Možnosti financovania kúpy nehnuteľnosti

Aké sú možnosti financovania nehnuteľností?
OTÁZKA OD VÁS

Len hotovosť

V prípade, ak kupujúci disponuje dostatkom vlastných finančných prostriedkov a rozhodne sa vyplatiť celkovú kúpnu cenu predávanej nehnuteľnosti iba hotovosťou, môže predávajúci obdržať peniaze už do piatich dní od podpisu kúpnej zmluvy a súčasne podanie návrhu na zmenu zápisu do listu vlastníctva na príslušnej správe katastra, niekedy aj pri samotnom podpise kúpnej zmluvy. Kupujúci má väčšiu možnosť vyjednávať o znížení ceny nehnuteľnosti, nakoľko sa z tejto hotovosti dajú vyplatiť rôzne ťarchy a dlhy ( hypotekárny úver predávajúceho, exekúcie a podobne), bez ktorých by správa katastra nehnuteľnosť na nového majiteľa nemohla prepísať, daný obchod prebehne veľmi rýchlo.

Hotovosť a hypotekárny úver

Ak bude kupujúci využívať bankový alebo iný uver, prípadne hypotéku, je potrebné sa pripraviť na to, že sa doba obdržania finančných prostriedkov za nehnuteľnosť predĺži. Štandardne by ale nemala byť dlhšia než dva mesiace od podpisu kúpnej zmluvy, alebo zmluvy o budúcej kúpnej zmluve, obvykle potrebnej pre poskytovateľa úveru. V prípade, ak sa rozhodnete pre financovanie kúpy nehnuteľnosti hypotékou, skôr ako sa rozhodnete pre rezervovanie nehnuteľnosti v realitnej kancelárií, dobre si preverte, či ste pre banku dostatočne solventný klient, aby ste požadovanú čiastku z hypotekárneho úveru mali bankou schválenú ( v žiadnom prípade sa nesnažte zatajovať alebo skresľovať potrebné údaje pre banku). Odporúčame obrátiť sa na hypotekárnych poradcov, výhodou sú poradcovia, ktorí dokážu vybaviť hypotéku vo viacerých bankách a stanoviť Vám, aký model by bol pre vás najlepší. Treba si zistiť, koľko percent hypotéky z hodnoty znaleckého posudku vám banka poskytne. Ak má človek hotovosť, dokáže s ňou dofinancovať kúpnu cenu chýbajúcu k hypotekárnemu úveru. Predávajúci zakladá svoju nehnuteľnosť v prospech kupujúceho a musí podpísať záložné zmluvy v hypotekárnej banke ešte skôr ako dostane peniaze z predaja nehnuteľnosti. Predávajúci sa nemusí báť, že by prišiel o svoju nehnuteľnosť alebo peniaze, nakoľko záložné zmluvy v banke podpisuje až keď je schválený hypotekárny úver.

Len hypotekárny úver

Ak sa rozhodnete celú kúpnu cenu financovať len cez hypotekárny úver, odporúčam Vám navštíviť najskôr hypotekárnu banku a zistiť si, či môžete kupovanú nehnuteľnosť vykryť 100 % z odhadu znaleckého posudku nehnuteľnosti ( nesnažte sa nadhodnocovať cenu nehnuteľnosti ). V prípade poskytovania úveru 100 % z vyhotoveného odhadu nehnuteľnosti počítajte s tým, že musíte byť pre hypotekárnu banku jej A-čkový klient, alebo byť dostatočne solventný s dostatočne dobrým ročným príjmom. Odporúčam vám obrátiť sa na odhadcov, ktorých vám odporučí vami vybraná hypotekárna banka.

Info

V prípade, že neprebehlo ešte dedičské konanie na to, aby ste mohli predávať nehnuteľnosť kupujúcemu cez hypotekárny úver, budete potrebovať dostatok času. Predaj môžete riešiť najskôr za tri mesiace. Správa príslušného katastra prepíše nehnuteľnosť na dedičov až dva mesiace od podania dedičského konania do jej podateľne. V prípade predaja nehnuteľnosti do 30 dní hradíte kolok 66,- €. Ak sa nerozhodnete o urýchlený vklad do 15 dní, tak si pripravte kolok za 265,50 €. Ak sa predávajúci rozhodne o prenášanie svojej ťarchy-hypotéky na inú nehnuteľnosť, tiež sa tento čas natiahne minimálne na tri mesiace. V prípade zápisu záložných zmlúv na kataster treba počítať s kolkom 66,- € a za prepis nehnuteľnosti na nového majiteľa taktiež kolok 66,- €. Pre vybavenie hypotéky vo väčšine prípadov bude hypotekárna banka požadovať od Vás vyhotovenie znaleckého posudku na vami kupovanú nehnuteľnosť. V prípade, že sa nehnuteľnosť kupuje alebo predáva na maloletú osobu, celý obchod musí schváliť súd SR. V takomto prípade počítajte s minimálnou dobou predaja tri mesiace.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 327 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 327)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4327 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4327 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia