Čo ak je časť domu v exekúcií

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Vlastníme s bratom nehnuteľnosť po rodičoch, ale z dôvodu bratových dlhov je už na jeho časť zapísaná exekúcia, ako máme postupovať pri predaji?

Odpoveď

Mali by ste sa čo najskôr spolu dohodnúť, pretože predaj tohto podielu môže skončiť až v nedobrovoľnej dražbe. Na jeho vydraženie budú mať prednostne šancu ostatní majitelia nehnuteľnosti - teda aj vy. Môžete tiež ešte pred dražbou odkúpiť podiel od spoluvlastníka vašej spoločnej nehnuteľnosti formou kúpnej alebo darovacej zmluvy s tým, že sa zaviažete vyplatiť za neho dlhy u exekútorov. Alebo je možnosť predať celú nehnuteľnosť, ale iba ak s predajom suhlasia všetci jej vlastníci. Pred alebo po podpise kúpnych zmlúv musíte mať dostatok financií v hotovosti na vyplatenie všetkých exekúcií, s tým, že sa to odpočíta z podielu kúpnej ceny na koho podiel sa dlhy viazali. V prípade, ak sa ostatní spoluvlastníci nedohodnete, čo budete robiť so zaťaženou čiastkou, môže sa stať, že danú nehnuteľnosť nikdy nepredáte. Právne môžete každý podiel domu predať samostatne, ale kto by kúpil len časť domu (pri pozemkoch je samozrejme situácia trocha odlišná).

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI