Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Čo ak je časť domu v exekúcií

Vlastníte s niekym nehnuteľnosť, ale on má na jeho časti exekúciu? Čo v takom prípade?
OTÁZKA OD VÁS

Vlastníme s bratom nehnuteľnosť po rodičoch, ale z dôvodu bratových dlhov je už na jeho časť zapísaná exekúcia, ako máme postupovať pri predaji?

Odpoveď

Mali by ste sa čo najskôr spolu dohodnúť, pretože predaj tohto podielu môže skončiť až v nedobrovoľnej dražbe. Na jeho vydraženie budú mať prednostne šancu ostatní majitelia nehnuteľnosti - teda aj vy. Môžete tiež ešte pred dražbou odkúpiť podiel od spoluvlastníka vašej spoločnej nehnuteľnosti formou kúpnej alebo darovacej zmluvy s tým, že sa zaviažete vyplatiť za neho dlhy u exekútorov. Alebo je možnosť predať celú nehnuteľnosť, ale iba ak s predajom suhlasia všetci jej vlastníci. Pred alebo po podpise kúpnych zmlúv musíte mať dostatok financií v hotovosti na vyplatenie všetkých exekúcií, s tým, že sa to odpočíta z podielu kúpnej ceny na koho podiel sa dlhy viazali. V prípade, ak sa ostatní spoluvlastníci nedohodnete, čo budete robiť so zaťaženou čiastkou, môže sa stať, že danú nehnuteľnosť nikdy nepredáte. Právne môžete každý podiel domu predať samostatne, ale kto by kúpil len časť domu (pri pozemkoch je samozrejme situácia trocha odlišná).

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia