Ako postupovať pri predaji/kúpe nehnuteľnosti s ťarchou

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Ak je ťarcha obmedzujúca pri predaji nehnuteľnosti - zapísaná na liste vlastníctva, tak ju treba pred prevodom odstrániť - vyplatiť pohľadávku u správcu, ktorý ťarchu (obmedzenie) na list vlastíctva správe katastra nariadil, napr. banka, exekútor, mesto a podobne. V prípadne exekútora už nestačí vyplatiť len pohľadávku voči subjektu, ktorému financie dlhujete, ale už aj jeho, nakoľko iba on vystaví kvitanciu o splatení pohľadávky. V niektorých prípadoch sa preto dlžná suma môže po určitom čase až zniekoľkonásobiť a treba konať čo najrýchlejšie.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia