Vysporiadanie pozemku

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň. Mám problémy s vysporiadaním pozemku. Na pozemku je asi 18 vlastníkov, síce s malými čiastkami, len od 0,25 m2 do 12 m2.ale sú. Ako koncipovať kúpnu zmluvu aby sa dala zapísať do KN na jeden zápis? Musia tam byť aj RČ ? Kto môže zastupovať maloletého vlastníka pri tomto úkone? Musia tam byť overené podpisy a ak áno ako dlho majú platnosť? Mám obavy že to bude dlhšie trvať.

Odpoveď:

V prvom rade musia byť všetci vlastníci zapísaný na liste vlastníctva (LV). Ak tento stav nemáte, tak každý vlastník musí požiadať príslušné oddelenie katastra zapísať pozemok na LV na základe nadobúdacej zmluvy (kúpna zmluva, notárska zápisnica a podobne). Až potom môžete nadobudnúť jednotlivé čiastky kúpnu zmluvou na základe predkupného práva, ale samozrejme musíte sa s ostatnými spoluvlastníkmi dohodnúť na cene za ich podiel na pozemku. Ak sa nedohodnete, tak máte smolu. Môžete sa síce obrátiť na príslušné sudy SR, ale ako sa hovorí bude to beh na dlhé trate. Jedným zo základných údajov na kúpnej zmluve je aj rodné číslo. Podpisy na kúpnej zmluve musia byť overené, ale iba predávajúcich. Čo sa týka maloletej osoby? Zastupovať v kúpe, alebo v predaji ho musí jeho poručník a KZ musí ísť na schválenie súdu. Odporúčame Vám obrátiť sa na odborníka – notára a riešte všetko cez neho. Síce za to zaplatíte, ale máte istotu, že bude všetko v poriadku.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia