Vysporiadanie pozemku

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dobrý deň. Mám problémy s vysporiadaním pozemku. Na pozemku je asi 18 vlastníkov, síce s malými čiastkami, len od 0,25 m2 do 12 m2.ale sú. Ako koncipovať kúpnu zmluvu aby sa dala zapísať do KN na jeden zápis? Musia tam byť aj RČ ? Kto môže zastupovať maloletého vlastníka pri tomto úkone? Musia tam byť overené podpisy a ak áno ako dlho majú platnosť? Mám obavy že to bude dlhšie trvať.

Odpoveď:

V prvom rade musia byť všetci vlastníci zapísaný na liste vlastníctva (LV). Ak tento stav nemáte, tak každý vlastník musí požiadať príslušné oddelenie katastra zapísať pozemok na LV na základe nadobúdacej zmluvy (kúpna zmluva, notárska zápisnica a podobne). Až potom môžete nadobudnúť jednotlivé čiastky kúpnu zmluvou na základe predkupného práva, ale samozrejme musíte sa s ostatnými spoluvlastníkmi dohodnúť na cene za ich podiel na pozemku. Ak sa nedohodnete, tak máte smolu. Môžete sa síce obrátiť na príslušné sudy SR, ale ako sa hovorí bude to beh na dlhé trate. Jedným zo základných údajov na kúpnej zmluve je aj rodné číslo. Podpisy na kúpnej zmluve musia byť overené, ale iba predávajúcich. Čo sa týka maloletej osoby? Zastupovať v kúpe, alebo v predaji ho musí jeho poručník a KZ musí ísť na schválenie súdu. Odporúčame Vám obrátiť sa na odborníka – notára a riešte všetko cez neho. Síce za to zaplatíte, ale máte istotu, že bude všetko v poriadku.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI