Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Vysporiadanie pozemku

Na pozemku je asi 18 vlastníkov, síce s malými čiastkami, len od 0,25 m2 do 12 m2.ale sú...
OTÁZKA OD VÁS

Dobrý deň. Mám problémy s vysporiadaním pozemku. Na pozemku je asi 18 vlastníkov, síce s malými čiastkami, len od 0,25 m2 do 12 m2.ale sú. Ako koncipovať kúpnu zmluvu aby sa dala zapísať do KN na jeden zápis? Musia tam byť aj RČ ? Kto môže zastupovať maloletého vlastníka pri tomto úkone? Musia tam byť overené podpisy a ak áno ako dlho majú platnosť? Mám obavy že to bude dlhšie trvať.

Odpoveď:

V prvom rade musia byť všetci vlastníci zapísaný na liste vlastníctva (LV). Ak tento stav nemáte, tak každý vlastník musí požiadať príslušné oddelenie katastra zapísať pozemok na LV na základe nadobúdacej zmluvy (kúpna zmluva, notárska zápisnica a podobne). Až potom môžete nadobudnúť jednotlivé čiastky kúpnu zmluvou na základe predkupného práva, ale samozrejme musíte sa s ostatnými spoluvlastníkmi dohodnúť na cene za ich podiel na pozemku. Ak sa nedohodnete, tak máte smolu. Môžete sa síce obrátiť na príslušné sudy SR, ale ako sa hovorí bude to beh na dlhé trate. Jedným zo základných údajov na kúpnej zmluve je aj rodné číslo. Podpisy na kúpnej zmluve musia byť overené, ale iba predávajúcich. Čo sa týka maloletej osoby? Zastupovať v kúpe, alebo v predaji ho musí jeho poručník a KZ musí ísť na schválenie súdu. Odporúčame Vám obrátiť sa na odborníka – notára a riešte všetko cez neho. Síce za to zaplatíte, ale máte istotu, že bude všetko v poriadku.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia