Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Realitný maklér na Slovensku

Práca realitného makléra je v podstate taká istá, ako každé iné podnikanie...

Práca realitného makléra je v podstate taká istá, ako každé iné podnikanie. Záujemca o túto prácu by mal mať minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou a samozrejme hneď na začiatku si musí v prvom rade uvedomiť, že ide podnikať či už formou živnosti, alebo s.r.o. Je len na ňom, či sa rozhodne podnikať v tejto oblasti sám, alebo bude spolupracovať s nejakou inou silnejšou realitnou kanceláriou. Na trhu je momentálne niekoľko franšízových spoločností, ktoré lákajú záujemcov na svoju silnú značku a ide v prvom rade o zakúpenie si ich licencie. V konečnom dôsledku si všetky náklady na podnikanie v tejto oblasti záujemcovia o spoluprácu znášajú sami od založenia spoločnosti až po právnu zodpovednosť. Makléri pracujúci v týchto spoločnostiach sa od začiatku podieľajú na splácaní nákladov spojených so splácaním licencie. Na druhej strane sú tu spoločnosti, ktoré nepredávajú licenciu a makléri sú odmeňovaní z provízií zobchodovaných nehnuteľností a ich náklady na prevádzkovanie živnosti sú minimálne. Na rozdiel od Českej republiky je u nás realitná činnosť na viazanú živnosť, ale aj napriek tomu každému voľne dostupná. Nikto z kompetentných v tejto oblasti s výkladom živnostenského zákona nemá jasno. Je paradoxom, že každý občas SR si môže zobchodovať svoju nehnuteľnosť sám, bez pomoci notárov, právnikov a realitných kancelárií.

Za sedem rokov práce s realitami som absolvoval množstvo pohovorov so záujemcami o túto prácu z celého územia SR. Priemerný vek maklérov na Slovensku je v rozmedzí 30 – 50 rokov. Jedná sa o ľudí v produktívnom strednom veku, ktorí sú mentálne vyzretí, majú zodpovednosť za svoje rodiny, sami až vlastnia nehnuteľnosť a vedia ako ťažko sa zarábajú peniaze. Aj klienti voči nim majú väčšiu dôveru a rešpekt.

Ďalej máme množstvo záujemcom vo veku 19-30 rokov, ktorý vidia v tejto práci hneď zo začiatku predovšetkým nadštandardné finančné ohodnotenie, ale nie sú ešte mentálne zrelí na toto podnikanie. Samozrejme výnimky potvrdzujú pravidlo. Nedokážu pracovať samostatne, pravidelne denne, chýba im zodpovednosť voči sebe a vo väčšine prípadov sú ešte stále finančne závislí od svojich rodičov. Z ich strany je to iba hra sa na makléra. Vo svojom okolí sa prezentujú ako makléri, ale to je všetko. Po mesiaci či dvoch vo firmách končia. Snívajú o svete plnom slávy a bohatých ľudí, tak ako to vidia vo filmoch. V podstate potrebujú ešte vekovo dozrieť, aby pochopili, že realita života je úplne iná. Sú plní nesplnených očakávaní a túžob.

Tretiu skupinu tvoria záujemcovia v preddôchodkovom a dôchodkovom veku 50 – 60 rokov. Túto skupinu tvoria často makléri , ktorí sa vyrovnávajú maklérom v strednom veku, len je ich strašne málo. Väčšinou ide o ľudí, ktorí túto prácu majú ako svoju zábavu a hobby, nakoľko sú finančne zabezpečení.

Na záver iba podotknem, že práca makléra je naozaj v skutočnosti lukratívny biznis a dá sa z neho pekne vyžiť. Len, ak ho chcete naozaj seriózne robiť musíte si naozaj hneď na začiatku uvedomiť, že idete podnikať. Dlhší čas som pracoval v športe, kde som pochopil, že zákony prírody, ktoré platia v športe v podstate platia aj v celom živote. Podnikanie je ako keď sa 10 bežcov postaví na štart na beh na tri kilometre. Niektorí to vzdajú v polovici. Ostatní dobehnú postupne, ale iba jeden bude víťaz. A iba víťaz vie, koľko musel na sebe pracovať, aby ten závod vyhral a bol najlepší. Z desiatich vyškolených záujemcov o prácu makléra sme radi, ak zostane v obore nakoniec aspoň jeden.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia