V roku 2014 nehnuteľnosti nezlacnia...

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Stále rozmýšľate a kalkulujete o kúpe nehnuteľnosti a čakáte na ten správny okamih, kedy budú nehnuteľnosti ešte lacnejšie? Príliš dlho už nečakajte, nakoľko podľa štatistík našej spoločnosti ceny nehnuteľností sú zastabilizované a k výraznému poklesu už nedôjde. Naopak, ceny nehnuteľnosti sa z krízy už spamätávajú a začínajú pomaly rásť.

Situácia na trhu hypoték je stabilizovaná, pretože podmienky, ktoré banky v roku 2013 aj v tomto roku ponúkajú sú opätovne výhodné.

Na trhu stále dominuje predaj bytov, ktorých je v ponuke nehnuteľností naozaj mnoho. Záujem hlavne pretrváva o garsónky, jednoizbové, štvorizbové a päťizbové byty, nakoľko ich na trhu nikdy nebol dostatok. Naopak, mimoriadne veľká ponuka je panelákových trojizbových a tehlových dvojizbových bytov. Čo sa týka záujmu o kúpu starších rodinných domov, ten je stále minimálny, pretože sa stále jedná o predražené nehnuteľnosti, ktorých majitelia vo väčšine prípadov dediči (deti po svojich rodičoch) nesledujú pri stanovení ceny ten fakt, že tieto nehnuteľnosti potrebujú rozsiahlu rekonštrukciu a kupujúci si poriadne rozmyslí, či investuje do jej prerobenia tisícky eur, alebo si radšej postaví, či kúpy novú nehnuteľnosť. Záujem neustále pretrváva hlavne o stavebné pozemky, ktorých je ale na trhu veľmi málo. Tento stav spôsobil fakt, že pri príchode krízy sa ako prvé zastavilo v obchodovaní s nehnuteľnosťami vykupovanie pozemkov a následné scelovanie parciel. Komerčné objekty sú v predaji nehnuteľností na bode mrazu. Firmy len sporadicky investujú do kúpy takýchto nehnuteľností a s ich nákupom sú veľmi opatrné. Komerčné objekty sa vo väčšej miere hlavne prenajímajú.

Ľudia si v dnešnej ťažkej dobe dobre rozmyslia, kam svoje financie investujú. Už nekupujú bez uváženia čo im príde pod ruku, ale poriadne zvažujú za akú nehnuteľnosť svoje peniaze utratia. Najdôležitejšia je lokalita, dopravná dostupnosť, občianska vybavenosť a k tomu správne stanovená cena. Preto ešte pekne a kvalitne prerobený byt alebo dom, nemusí byť také jednoduché predať. Majitelia musia isť často pod cenu za akú ho nadobudli, prerobili alebo postavili. Správne stanovená cena nehnuteľnosti je ak kupujúci i predávajúci majú dojem, že uzavreli výhodný obchod.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU