Ako prebieha dedičské konanie

Všeobecné informácie OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Ako prebieha dedičské konanie pri nehnuteľnosti?

Odpoveď:

Dedičské konanie – pozostalosť, prebieha nasledovne. Po smrti majiteľa bude notárovi pridelená nehnuteľnosť, aby ju previedol na dedičov. Od úmrtia majiteľa nehnuteľnosti má notár na tento úkon až jeden rok a následne až potom ide daná notárska zápisnica na schválenie na príslušný súd, ktorý potom dá príkaz na odvkladovanie na oprávnených dedičov nehnuteľnosti na príslušnú správu katastra, ktorá má na tento úkon ďalšie dva mesiace.
Preto je rozumnejšie a doporučujeme, ak za života rodičia prevedú nehuteľnosť na svoje deti a príbuzných a zriadia si k nim vecné bremeno - doživotné užívacie právo, predídete, tak čakaniu na dedičské konanie a ušetríte finančné prostriedky. Hlavne pri bytoch, kedy budete musieť znášať náklady spojené s platením nájmu a daní.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia