Doklady ku kúpe nedostavaného rodinného domu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Potrebujem poradiť, čo všetko, aké doklady potrebujem od majiteľa, aby kúpa prebehla v poriadku. Dom je v stave holodom, neskolaudovaný. Na dom aj pozemok ma majiteľ hypotéku.

Odpoveď:

Ak je stavba zapísaná na liste vlastníctva(LV), ako rozostavaná stavba...tak kupujete kúpnou zluvou to čo je zapísané na LV, teba rozostavanú stavbu a pozemok. Ak nie je na LV zaevidovaná stavba, tak v takom prípade kupujete len pozemok.
Keď píšete, že je na dom aj pozemok založená ťarchy v podobe hypotéky, tak sa Vás týka prvá varianta. Dnes nie je problém vyplatiť hypotéku hypotékou alebo hotovosťou. Každý obchod má svoje špecifiká, ktoré treba podrobne riešiť. Preto treba využívať služby profesionálnych realitných kancelárií, kde sa samozrejme za vedomosti platí, tak ako za všetky iné služby v iných odvetviach obchodu, ale máte istotu a plný servis.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI