Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Postup pri kúpe nehnuteľnosti cez hypotéku

Postup pri kúpe nehnuteľnosti, rezervácia, náklady...
OTÁZKA OD VÁS

Mnohí naši klienti si myslia, že realitná kancelária je zodpovedná aj za vybavenie jeho hypotekárneho úveru. Pravda je však taká, že predávajúceho ani realitnú kanceláriu nemusí zaujímať, kde a ako si kupujúci zoženie financie na kúpu nehnuteľnosti. Predávajúci v konečnom dôsledku dostane hotovosť prostredníctvom banky, alebo priamo od kupujúceho. Jediné, čo vyplýva z podpísania záložných zmlúv je, že po ich podpísaní predávajúci zakladá najskôr svoju nehnuteľnosť v prospech kupujúceho a ten následne kúpnou zmluvou túto ťarchu voči hypotekárnej banke potom preberá.

Postup pri kúpe cez hypotéku

Skôr ako začnete s kúpou nehnuteľnosťou (nehovoriac a o rezervácii) skočte do banky a zistite si, aký vysoký hypoúver dostanete na základe výšky vášho príjmu, aby sa vám nestalo, že po zložení rezervačnej zálohy zistíte, že vám banka nedá dostatok financií na vybranú nehnuteľnosť.

Rezervujte si nehnuteľnosť - dajte si spraviť znalecký odhad (v prípade ak sa zakladá nehnuteľnosť v prospech banky) a následne podáte do banky všetky potrebné tlačivá a doklady na schválenie. V prípade, ak máte úver schválený a všetky peniaze na kúpu nehnuteľnosti máte v kope, podpíšete kúpne zmluvy a záložné zmluvy.

Náklady na hypotéku

Všetky náklady s vybavovaním hypotéky (kolky, znalecký posudok, bankové poplatky) si hradí kupujúci, nie je to započítané v provízií. Je to niečo podobné, ako keď si kupujete auto na leazing. Predávajúci má v takomto prípade po podpísaní záložných zmlúv 100% istotu, že mu banka peniaze na jeho účet pošle a nemusí sa obávať.

Zhrnutie v krokoch

- návšteva banky - hypotekárneho oddelenia a zistiť si svoje možnosti získania hypotéky
- vypracovať odhad nehnuteľnosti znalcom a pripraviť všetky potrebné doklady k hypotéke
- navštívte tretiu stranu: nezávislého právnika, najlepšie náhodne vybratého (nie známeho jednej zo strán účastníkov), prípadne realitnú kanceláriu, ktorá zabezpečuje aj servis tohto typu
- podpísať s predávajúcim kúpne zmluvy a až potom predávajúci vo váš prospech podpíše záložné zmluvy v banke na čerpanie vašej hypotéky
- podpísať zmluvy u notára, stačí predávajúci (ušetríte na podpisoch).
- zanesiete záložné zmluvy na správu katastra, budete potrebovať 66€ kolky.
- po podpísaní záložných zmlúv a vyplatení prípadnej hotovosti zaneste kúpne zmluvy s kolkami na príslušnú správu katastra (zaneste najskôr záložné zmluvy na hypotéku a následne kúpne zmluvy - nikdy nie opačne).

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 692 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 692)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3692 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3692 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu a najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali? Napíšte nám otázku alebo si pozrite našu celú realitná poradňu.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia