Aké dokumenty treba pri predaji nehnuteľnosti pre realitnú kanceláriu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Ak sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť cez realitnú kanceláriu (mala by byť v prvom rade seriózna, mala byť bať platcom DPH - inak má veľmi málo predajov, mala by mať serióznu webovú stránku a dostatočnú reklamu). Následne ju osobne navštívte, alebo kontaktujte telefonicky jej maklérov pôsobiacich v danej lokalite. Makléri ochotne k vám prídu, nafotia nehnuteľnosť a následne spravia záznam o obhliadke. Spíšte s nimi serióznu zmluvu na predaj nehnuteľnosti - najlepšie iba na dobu určitú.

Dobrým realitných kanceláriam neplatíte províziu - vašu cenu nehnuteľnosti si navýšia o výšku provízie. Základ úspechu predaja nehnuteľnosti bude hlavne v tom, že si dáte od profesionálneho makléra poradiť, aká by mala byť reálna trhová cena za predaj vašej nehnuteľnosti a celý obchod necháte na neho.

K uzavretiu obchodu potrebujete

  • občianské preukazy všetkých majiteľov
  • nadobúdaciu zmluvu
  • list vlastníctva
  • katastrálnu mapu, geometrický plán (pri pozemkoch a domoch)

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia