Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Čistá domácnosť bez chemikálií

Sú čistiace prostriedky, ktoré bežne používame v našej domácnosti úplne bezpečné? Aké EKO prostriedky vieme v našom byte, dome, či chalupe použiť namiesto nich z bežne dostupných surovín?

Pravidelné upratovanie a čistenie našich domácností je každodennou rutinou a súčasťou nášho života. Či už používame antibakteriálne spreje, rôzne prípravky na leštenie nábytku, prostriedky na uvoľnenie potrubia, odstraňovače vodného kameňa či plesní, vlhčené handričky - obsahujú odhadom až 65-tisíc druhov chemikálií a z tohoto množstva nie je min. 75% otestovaných.

POSADNUTOSŤ ČISTOTOU

Prvé syntetické čističe sa objavili už v roku 1940, čo spôsobilo ošiaľ a posadnutosť dokonalou až sterilnou čistotou v našich domovoch. Vývoj napreduje, no skúmanie vplyvu a dopadu týchto prostriedkov na životné prostredie zaostáva. Často si ani neuvedomujeme, že nám skôr škodia ako pomáhajú (negatívny vplyv na pokožku, alergické reakcie, respiračné choroby - astma, hormonálna nerovnováha, slabšia imunita u detí). Mnoho ľudí má pocit, že keď je okolo nich v domácnosti všetko čisté, nehrozia im žiadne choroby. No všetkého veľa škodí a práve agresívna, netestovaná chémia môže ničiť naše zdravie viac, ako by sa mohlo zdať.

TESTOVANIE, KONTROLA

Je to prekvapujúce, ale na trh sa dostávajú aj produkty, ktoré neprešli dôkladnou kontrolou a nie je teda známe množstvo škodlivín ani ich vplyv na náš organizmus v domácnosti. Dostávajú sa k nám z vody, stravy, kozmetiky aj z vecí a prostredia okolo nás. Veľa kontrolovaných produktov sa síce testuje aj na ľuďoch, ale nie na tých s oslabenou imunitou alebo na deťoch (z hľadiska etiky neprípustné), čiže na nich môže mať oveľa horšie účinky.

Na trhu existujú aj netoxické špecializované prípravky a univerzálne čističe, alebo si môžete sami vyrobiť bezpečnú alternatívu.

BOJUJTE SO ŠPINOU EKOLOGICKY - na zložení naozaj záleží

Pozrite si, aké sú možnosti pri domácom upratovaní z bežne dostupných surovín, ktoré máte poväčšine dokonca aj doma po ruke. Prinášame zopár tipov.

Osviežovač vzduchu - bežné osviežovače môžu spôsobiť respiračné ochorenia, bolesti hlavy... nahradiť ich môže pomarančová či citrónová kôra s klinčekmi, voňavé kvety, čerstvo upečený koláč či chlieb :)

Odstraňovač vodného kameňa - viaceré čističe pôsobia toxicky na pľúca a sliznice... vyskúšajte rozpustiť kyselinu citrónovú v teplom bielom octe, priložte namočenú handričku kam treba a po pol hodine očistite.

Čistič na WC - často obsahuje hydroxid sodný, ktorý ničí imunitu... skúste nasypať do misy jedlú sódu, zalejte vlažným bielym octom, nechajte pôsobiť a následne vyčistite kefou.

Prášok, gél na pranie - môže obsahovať aktívne syntetické látky, bielidlá, konzervanty, toxické parfumy ktoré spôsobujú alergie, podráždenie a autoimunitné choroby kože... na ekologické a šetrné pranie môžete použiť 100% kokosové mydlo.

Odstraňovače škvŕn - môžu dráždiť pokožku... vhodné alternatívy sú 3% roztok peroxidu vodíka nastriekajte na škvrnu, nechajte pôsobiť 3 min a operte, alebo na škvrnu nasypte jedlú sódu, nastriekajte biely ocot zriedený s vodou v pomere 1:1, pastu rozotrite po škvrne a nechajte pôsobiť 20min a operte.

Prostriedok na okná - obsahuje často amoniak a parfumy, ktoré môžu spôsobiť rôzne podráždenie... Vyskúšajte do vody naliať biely ocot a trochu pálenky, na utretie použite handru z mikrovlákna.

Antibakteriálne čističe - častým používaním môže nastať antibakteriálna rezistencia... vyrobte si jednoduchý prostriedok v pomere 4:1 voda a biely ocot a pár kvapiek čajovníkového oleja, ktorý si môžete aj uskladniť na ďalšie použitie.

Čistič podlahy - rizikový najmä pre astmatikov a malé deti... použiť môžete vyššie spomenutý prostriedok s čajovníkovým olejom alebo EKO prostriedok na podlahy.

Vyskúšajte tieto EKO alternatívy, ktoré neškodia ani životnému prostrediu, ani vášmu zdraviu. Vytvoríte tak čisté a bezpečné prostredie vášho bytu, domu, či chalupy pre seba aj vašu rodinu :)

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 838 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 838)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4838 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4838 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia