Ako prebieha predaj družstevného bytu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Aký je rozdiel medzi predajom bytu v osobnom vlastníctve a v družstevnom?

V prípade predaja družstevného bytu nejde o samotný predaj nehnuteľnosti, ale o prepis členských práv k bytovému družstvu... Kúpnymi zmluvami sa prevedie hotovosť na spoluvlastníka členských práv, ktorý ich následne vzdá v prospech nového záujemcu o nehnuteľnosť. Na bytovom družstve sa následne prepíšu členské práva k bytovému družstvu na nového člena - kupujúceho. V prípade, ak by tento chcel odkúpiť členské práva do svojho osobného vlastníctva, musí podať žiadosť o ich odkúpenie na príslušné bytové družstvo a to rozhodne o odpredaji anuity - zostatku členského podielu k príslušnému bytu na jeho osobu, na príslušnej správe katastra.

Dôležité:

Na byt v družstevnom vlastníctve vám nedá žiadna banka hypotéku.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia