Ako prebieha predaj družstevného bytu

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Aký je rozdiel medzi predajom bytu v osobnom vlastníctve a v družstevnom?

V prípade predaja družstevného bytu nejde o samotný predaj nehnuteľnosti, ale o prepis členských práv k bytovému družstvu... Kúpnymi zmluvami sa prevedie hotovosť na spoluvlastníka členských práv, ktorý ich následne vzdá v prospech nového záujemcu o nehnuteľnosť. Na bytovom družstve sa následne prepíšu členské práva k bytovému družstvu na nového člena - kupujúceho. V prípade, ak by tento chcel odkúpiť členské práva do svojho osobného vlastníctva, musí podať žiadosť o ich odkúpenie na príslušné bytové družstvo a to rozhodne o odpredaji anuity - zostatku členského podielu k príslušnému bytu na jeho osobu, na príslušnej správe katastra.

Dôležité:

Na byt v družstevnom vlastníctve vám nedá žiadna banka hypotéku.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI