Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Prečo zatepľovať rodinné domy, chalupy a bytovky?

Tepelné úniky vás stoja zbytočné peniaze a vhodná termoizolácia vám pomôže ušetriť, zvýši komfort bývania a predĺži životnosť vašej nehnuteľnosti. Na čo je dobré dávať pozor pri zatepľovaní rodinných domov, chalúp, či bytoviek?

V dnešnej dobe už každý vie, že zatepľovanie domov nemá len estetický význam pre vašu nehnuteľnosť ale hlavne úsporné opatrenia. Správne zateplenie vám zároveň zaistí aj zdravšie bývanie, bráni premŕzaniu vonkajších obvodových stien, uchováva teplo vo vnútri (no vlhkosť odchádza von), takže klíma v interiéri je zdravšia a príjemnejšia. Po zateplení a výmene okien (ak je to už potrebné, ani plastové okná nie sú "navždy") oveľa ľahšie budovu vykúrite a to aj s menším zdrojom tepla. V lete sa zasa obvodové múry neprehrejú tak rýchlo a budete mať v dome chladnejšie, ako keby ste zateplenie domu nemali. Zateplenie teda chráni konštrukciu domu, zmierňuje teplotné výkyvy nosných konštrukcií, znižuje koróziu výstuže a nezanedbateľný fakt na cenu vašej nehnuteľnosti je krajší a modernejší vzhľad.

VÝHODY ZATEPLENIA

1. Vyššia hodnota domu na trhu nehnuteľností

Zateplená a obnovená budova má vyššiu hodnotu v porovnaní s pôvodnými nehnuteľnosťami.

2. Zníženie nákladov na vykurovanie

Náklady na vykurovanie sa môžu znížiť až o 50% a zároveň prispievate k ochrane životného prostredia, a to znížením emisií škodlivín do ovzdušia.

3. Predĺženie životnosti budovy

Nový tepelnoizolačný obal budovy chráni obvodový plášť a nosné konštrukcie pred klimatickými zmenami, spomaľuje degeneráciu a predlžuje životnosť budov.

4. Zníženie hlučnosti

Pri správnej hrúbke izolácie zvýšite zvukovoizolačné schopnosti domu.

5. Zlepšenie komfortu bývania

Zateplený dom zvyšuje celkový komfort - optimálne teploty vo vnútorných priestoroch, bez veľkých teplotných výkyvov.

6. Zvýšenie bezpečnosti

Pred samotným zateplením sa realizuje aj rekonštrukcia, kontrola alebo výmena starších, pôvodných konštrukčných prvkov a elektrických rozvodov.

7. Odstránenie tepelných mostov

Správna termoizolácia vyrieši problém s plesňami a zatekaním.

Pozor na najčastejšie chyby pri zatepľovaní domu:

  • zle a nekvalitne spracovaný projekt zníži životnosť zateplenia,
  • nedostatočná hrúbka materiálu na zateplenie,
  • zateplenie len obvodového plášťa bez výmeny starých okien, či izolácie strechy,
  • lacné materiály nemajú vhodné termoizolačné a paropriepustné vlastnosti (steny začínajú vlhnúť a plesnivieť),
  • nevhodná vonkajšia úprava, ktorá nedostatočne chráni použitý materiál (vo fasáde vznikajú diery, prípadne sa odliepajú celé platne),
  • nekvalitná práca stavebnej firmy (tepelné mosty, veľké špáry, zlá realizácia).

Aký materiál vybrať na zateplenie budov?

Okrem klasického bieleho polystyrénu sa používa aj sivý s prímesou grafitu (lepšie tepelnoizolačné vlastnosti), minerálna vlna (lepšie paropriepustné a protipožiarne vlastnosti - použitie na zateplenie vyšších stavieb, vhodná aj pre nízkoenergetické domy). Ako moderné a ekologické riešenie sa začal používa aj korok a konopné vlákna (nová minerálna izolácia s vyšším akustickým štandardom, menšia prašnosť, vhodná do vlhkejšieho prostredia).

Keď sa rozhodnete zatepliť váš dom, či už svojpomocne alebo oslovíte stavebnú firmu, vyberajte vždy vhodný a kvalitný materiál a nešetrite, veď zatepľuje sa raz za 30 rokov. Taktiež nezabudnite, že pri starších budovách možno na zateplenie čerpať štátnu dotáciu, ale iba v prípade, že realizáciu bude robiť certifikovaná stavebná firma.

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia