Zavádzanie klientov s inzerovanou cenou

Kúpa nehnuteľnosti Ľubor Mäsiar

Nakoľko na trhu je pretlak realitných kancelárií a záujemcov o kúpu nehnuteĺností čoraz menej, stretávame sa na realitnom trhu so zavádzaním klientov s kúpnou cenou za nehnuteľnosť. Pri inzerovanej nehnuteľnosti uvádzajú cenu, ktorú chce klient bez provízie realitnej kancelárie. Až na obhliadke samej a po podpísaní dokumentov o prehliadke vám maklér oznámi skutočnú cenu za predávanú nehnuteľnosť aj s províziou realitnej kancelárie. V praxi to vyzerá asi tak, ako keby ste prišli v obchode k pokladni a tam oznámia, že výrobok stojí nie 30 €, ako uvádzajú v reklamnom letáku, ale o 10 € viac. Čo asi urobíte? Väčšina z nás sa rozčúli a výrobok už nechce, ale nájdu sa medzi nami aj takí, ktorí za výrobok s navýšenou cenou zaplatia. Podľa obchodného zákonníka sa predávajúci dopúšťa zavádzania kupujúceho a mali by ste sa obrátiť na obchodnú inšpekciu. A čo s realitnou kanceláriou? Nakoľko sa nejedná o predaj, ale o jeho sprostredkovanie, riešenie obchodnou inšpekciou by asi nepomohlo. Preto vždy pri dohadovaní obhliadky sa spýtajte makléra, či je cena konečná!

Majitelia nehnuteľností by si mali na takého prípady dávať pozor a kontrolovať realitné kancelárie, či sa ich nehnuteľnosť predáva aj s províziou realitnej kancelárie. Pretože sa vám môže stať, že províziu RK zaplatíte nakoniec práve vy z ceny nehnuteľnosti a to požadovanou zľavou zo strany kupujúceho. Je zarážajúce, že sa jedná o praktiky malých, ale aj veľkých realitných kancelárií na celom Slovensku. U nás máte záruku, že uvádzame ceny predávaných nehnuteľností ako konečné, aj s províziou RK.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU