Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Kedy je ten správny čas na predaj nehnuteľnosti a čo všetko vníma kupujúci

Kedy predávať nehnuteľnosť a čo všetko vníma potencionálny kupujúci? Je lepšie začať s predajom hneď v zime alebo sú lepším obdobím na predaj práve jarné, či letné mesiace?

Hovorí sa, že jeme očami a v prípade nehnuteľností platí to isté. Celkovo prvý dojem je veľmi dôležitý a ovplyvňuje náš zmysel pre krásu, pohodlie a kvalitu. Ľudia kupujú srdcom, preto je vhodné v celom dome a pred vstupom do domu navodiť príjemnú a pohodlnú atmosféru. Niektorí majitelia sa snažia zatraktívniť ich byt, rodinný dom, či chalupu a už pri fotení nehnuteľnosti dbajú na detaily.

Jarné a letné mesiace na predaj

Na jar a v lete môžeme vidieť kvitnúce stromy, krásne záhony a čerstvo pokosený trávnik, na stoloch rozvoniavajúce kvety vo vázach, aranžmány, izby sú osvetlené prirodzeným svetlom a pootvorené okná vpúšťajú čerstvý vánok. Terasy, pergoly a altánky rodinných domov je vhodné pripraviť tak, aby v predstavách hostí poskytovali dostatočný priestor na relaxáciu, potešenie a oddych.

Okolie domov býva príťažlivejšie a možno práve preto viac ľudí hľadá nehnuteľnosti počas teplejších mesiacov. Podobne sú na tom aj rodiny so školopovinnými deťmi, kedy ľahšie môžu riešiť sťahovanie a nájsť vhodnú školu pre svoje ratolesti.

Jesenné a zimné obdobie môže byť tiež veľmi pútavé, kedy sa krajina preodieva do pestrej róby s prírodnými farbami alebo je zabalená snehovou prikrývkou. Dni sú chladnejšie, sychravejšie a treba rátať s niektorými nepríjemnosťami, ktoré sa prejavia hlavne v zimnom období. Potencionálny kupujúci prichádzajú na obhliadky nehnuteľností mokrými, zablatenými alebo zasneženými topánkami a pokojný priebeh prezentácie sa môže ľahko narušiť.

Zútulnenie nehnuteľnosti

Majitelia si aj v tomto období môžu zútulniť svoj domov pridaním vizuálne príjemných doplnkov, ktoré pozitívne pôsobia na náladu a celkový zážitok. Pridaním teplej prikrývky na gauč a vankúšov, zapálením sviečok, umiestnením LED osvetlenia, prípravou čaju, prípadne zapálením ohňa v krbe alebo v piecke. Vyzdobenie domu, terasy alebo altánku navodí príjemnú atmosféru, v ktorej sa hostia budú cítiť vítaní. Záhrada a dvor sú už menej farebné, ale je potrebné dbať aj na úpravu pred domom, aby sa chodníky a schody nešmýkali.

Staršie rodinné domy

Bežne sa predávajú aj staršie rodinné domy, ktoré za každého počasia pôsobia menej príťažlivo, sú tiché a opustené a šíria zo seba príbehy minulosti. Napriek tomu, že sú tieto domy opustené a zanedbané, stále skrývajú v sebe niečo tajomné a krásne. Ich osamelosť môže byť inšpiráciou, ktorá skrýva v sebe potenciál na oživenie a nový začiatok. Staršie domy často oplývajú šarmom a charakterom, ktorý sa v novostavbách ťažko hľadá, hlavne v dnešných časoch, kedy prevažná časť novostavieb je rovnakého štýlu. Je známe, že sa niekedy domy stavali so zvýšenou starostlivosťou, z kvalitných materiálov, ktoré sú nie raz trvácnejšie a odolnejšie ako ich moderné alternatívy. Veľkou výhodou sú rozľahlejšie záhrady a pozemky, rodiace stromy, čo môže byť príťažlivé pre ľudí, ktorí ocenia vonkajší priestor.

V prípade, že bude uvažovať nad kúpou staršieho domu, vašim najlepším priateľom bude fantázia, ktorá je zdrojom motivácie a inšpirácie. Pokiaľ vám chýba kreativita a nápady, obráťte sa na realitného makléra, ktorý sa vizualizáciami zaoberá prípadne na architekta, ktorý zakomponuje vašu jedinečnú predstavu o vytvorení šťastného domova a prispôsobí ich vašim potrebám a hodnotám.

Andrea
Vígh

0944 542 832
Manažér pobočky Komárno
Váš osobný realitný maklér Komárno
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 582 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 582)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4582 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4582 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia