Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Stavebný materiál z recyklovaného odpadu

Aké sú možnosti využitia recyklovaného odpadu v stavebníctve? Aká je cena tohoto stavebného materiálu? Aký je dopad na životné prostredie? Uvedieme si aj zopár príkladov z praxe...

V dnešnej dobe je recyklácia odpadu viac než len trendom, je to nevyhnutnosť a povinnosť, ktorá nám pomáha chrániť našu planétu. Recyklovaný odpad môže byť v stavebníctve využitý na mnohé účely, dokonca opakovane. Môže sa napríklad použiť na výrobu stavebných materiálov ako sú tehly, betón, ale aj izolačné a obkladové materiály. Tieto materiály sú nielen kvalitné, ale aj ekologické.

Uvedieme si zopár zaujímavých príkladov využitia z praxe:

1. Zelený betón

Zelený betón je výsledkom inovatívnych technológií v stavebníctve. Jeho základom je betónový recyklát, ktorý môže obsahovať aj tehlovú a keramickú drvinu. Ako spojivo sa používa úletový popolček z veľkých teplární, čo znižuje energetickú náročnosť výroby. Má široké využitie v stavebníctve a je možné ho použiť na výrobu stavebných prvkov, ako sú steny, stropy, ale aj na betónové cesty. Jeho výhodou je nielen ekologickosť, ale aj vysoká pevnosť a odolnosť.

2. Odpad z obuvníckeho priemyslu

Aj rozomleté kúsky odpadovej kože z topánok v spojení s latexovým lepidlom možno využívať na výrobu pohľadových dosiek a je to tiež pekný, zaujímavý dizajnérsky materiál v moderných bytoch, či rodinných domoch.

3. Recyklované sklo a keramika

V súčasnosti je možné využiť recyklované sklo a keramiku na výrobu dlaždíc a obkladových dosiek. Výsledkom je materiál vzhľadom a štruktúrou podobný kameňu, ktorý sa používa na obklady stien, alebo aj na výrobu stolových či kuchynských pracovných dosiek pre váš nový byt, či dom.

4. Okenné rámy, dažďové zvody, žľaby (odpadové PVC)

Recykláciou tohoto stavebného PVC vzniká zaujímavý plastový fasádny obklad v rôznych tvarov, či dokonca imitácii dreva, ktoré netreba udržiavať a vydrží desiatky rokov.

5. Kal z ČOV

Existujú glazúry vyrábané z kalov z čistiarní odpadových vôd – tie obsahujú dosť veľa ťažkých kovov a ich využitie na glazúry zabraňuje ich prieniku do pôdy a spodných vôd.

6. Kartóny od nápojov

Z kartónov od nápojov sa vyrábajú dosky vhodné ako materiál do interiéru, ale aj ako dosky debnenia betónových konštrukcií. Postupne sa širšie uplatňujú vo výstavbe, umožňujú dosahovať veľmi dobré izolačné vlastnosti nehnuteľnosti a prispievajú tak k ochrane životného prostredia.

7. Rybárske siete

Asi málokto vie, že sa vyrábajú aj koberce z rybárskych sietí, ktoré tak neskončia na skládke, ale priamo v obývačke vášho bytu, či domu.

8. Kremeň a PET fľaše

Spojením týchto dvoch zložiek vznikol kvalitný, ľahký a dekoračný stavebný materiál, ktorý sa využíva na výrobu obkladačiek, pracovných povrchových dosiek, skriniek do kuchyne či kúpelne. Je vhodný na použitie okrem bežných domácností aj v kanceláriách, v reštauráciách či obchodoch.

Stavebný odpad z vášho domu môžete tiež opätovne využiť pri rekonštrukcii alebo ako dekoračný prvok v záhrade, napríklad staré tehly, drevené trámy,... Dokonca má niekedy oveľa vyššiu hodnotu, ako by ste čakali.

Cena a náklady

Cena stavebného materiálu z recyklovaného odpadu je často konkurencieschopná v porovnaní s tradičnými materiálmi. V niektorých prípadoch môže byť dokonca nižšia, čo je ďalším dôvodom, prečo sa oplatí zvážiť jeho použitie. Náklady na výrobu stavebného materiálu sú v porovnaní s tradičnými materiálmi nižšie, v dôsledku menších nákladov na suroviny a výrobu. Navyše, keďže sa vďaka recyklácii šetrí aj životné prostredie, je možné dostať rôzne príspevky a dotácie na ich výrobu a použitie pri výstavbe.

Dopad na životné prostredie

Využitie recyklovaného odpadu v stavebníctve má pozitívny dopad na životné prostredie. Nielenže sa tak zníži množstvo odpadu, ktorý končí na skládkach, ale tiež sa šetrí príroda tým, že sa nevyužívajú nové suroviny. Aj štát podporuje v stavebníctve využívanie recyklovaných materiálov a zavádzajú sa pre firmy dokonca prísnejšie normy pre stavebný odpad a jeho následnú likvidáciu. Časy sú už preč, keď ste mohli stavebný odpad vyniesť len tak na skládku. V dnešnej dobe musíte dokonca pri kolaudácii doložiť potvrdenie, čo ste spravili so stavebným materiálom zo starého domu, ktorý ste rekonštruovali.

Na záver môžeme teda konštatovať, že stavebný materiál z recyklovaného odpadu je skvelou alternatívou k tradičným materiálom. Je ekologický, cenovo dostupný a kvalitný. Určite vám odporúčam zvážiť jeho použitie pri vašom stavebnom projekte. Tieto nové stavebné materiály dosahujú na trhu veľký úspech.

Emília
Palkovičová

0915 494 157
Váš osobný realitný maklér Malacky, Senica
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 666 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 666)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4666 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4666 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia