Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Rekonštrukcia starého bytu pred predajom?

Oplatí sa vám zrekonštruovať starý byt pred predajom?
OTÁZKA OD VÁS

V prípade ak sa rozhodnete pre predaj bytu, mnohým z vás napadne otázka či sa vám neoplatí tento zrekonštruovať a následne lepšie za vyššiu cenu predať. Napríklad sa rozhodnete pre rekonštrukciu čiastočnú alebo úplnú. V prípade čiastočnej rekonštrukcie sa rozhodnete vymeniť v byte staré okná za plastové, alebo eurookná, vymeníte kuchynskú linku za novú a podobne. V prípade ak sa rozhodnete za kompletnú rekonštrukciu, mali by ste začať najskôr výmenou elektrických rozvodov, okien, kompletných stierok v celom byte a maľby, nahradenie PVC podláh laminátovými alebo drevenými, položením dlažby do interiéru, prípadne aj vonkajšej dlažby, výmenou kuchynskej linky s elektrospotrebičmi, vymurovanie kúpeľne a WC (v prípade ak je tam jadro), výmenu celej sanity a obkladov, výmenu potrubných a vodovodných rozvodov a nakoniec výmenou zárubní a dverí. Nadštandardom je kuchynská technika, klimatizácia a podobne. Ale úplne celkovo na začiatku by ste sa mali poradiť s odborníkom na reality, či sa vám naozaj oplatí prerábať byt pred predajom, do akej miery a či ho naozaj dokážete predať za lepšiu cenu.

Z praxe viacerých realitných maklérov sme sa presvedčili, že na trhu je stále záujem o najlacnejšie byty, to znamená takpovediac v pôvodnom stave , alebo po čiastočnej rekonštrukcií. Noví záujemcovia o kúpu bytu nemajú záujem o prerobené byty z jedného dôvodu, chcú ho mať prerobený podľa svojich predstáv a nemajú záujem platiť niekomu za jeho vkus. V prípade kúpy prerobeného bytu, prichádza na rad aj tak prerábanie podľa svojho vkusu. Preto naša rada je, ak predávate byt nevrážajte zbytočne peniaze do prerábania , ale radšej porozmýšľajte o stanovení prijateľnej predajnej ceny. Obráťte sa na profesionálov z realitnej kancelárie a poraďte sa na jej stanovení v danej lokalite.

Každý z potencionálnych záujemcov o kúpu vašej nehnuteľnosti si dokáže veľmi rýchlo spočítať cenu vášho bytu v pôvodnom aj s výškou financií , ktorú ste do jeho prerábania vložili. Ak uvažujete, že práve na prerobení bytu ešte dokážete zarobiť, tak ste na veľkom omyle. Opak býva pravdou. Práve pre jeho vysokú cenu ho budete predávať veľmi dlho a možno nakoniec ho predáte za o trocha vyššiu cenu, ktorú by ste dostali za čiastočne prerobený byt, alebo za byt v pôvodnom stave, navyše po vašej veľkej námahe, strate času a nervov.

Ak zvažujete že byt nebudete predávať a rozmýšľate o jeho prenájme, tak v tomto prípade by ste mohli zvažovať jeho prerobenie, nakoľko na základe jeho celkového vzhľadu a ponúkaného komfortu môžete zvažovať výšku mesačného nájomného. Do výšky nájomnej zmluvy si treba zapísať aj jeho amortizáciu. Netreba však zabúdať, že zrekonštruovaný byt sa vám po čase vráti čiastočné opotrebovaný nájomníkmi - obyté rohy, nutnosť malovania, či nebodaj čiastočná výmena nábytku. Z toho vyplýva, že aj prerábanie bytu na prenájom doporučujeme len s určitou mierou, veď nie nadarmo sa hovorí, čo človek nekupoval, si neváži.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 327 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 327)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4327 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4327 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia