Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Realitný maklér - výber realitnej siete na založenie vlastnej kancelárie

Ako si vybrať realitnú sieť na otvorenie vlastnej realitnej kancelárie...

Pri zakladaní svojej realitnej kancelárie si mnohí z vás kladú otázku, či naozaj dokážu konkurovať ostatným realitným kanceláriám a či naozaj majú na to, aby dokázali od začiatku prevádzkovať svoju kanceláriu. Tí rozumnejší sa zamestnajú v inej realitnej kancelárií a získajú potrebnú prax. Naopak tí, ktorí nechcú strácať čas a hneď chcú zarábať veľké peniaze sa nechajú zlákať na reklamu veľkých nadnárodných realitných spoločnosti, ktoré ponúkajú franšízing.

Čo to je franšíza?

V podstate si kúpite licenciu na overenú realitnú značku, za ktorú budete firme platiť. Firma vám za to poskytne svoje meno, webovú stránku, reklamu vo veľmi obmedzenom rozsahu, garanciu lokality - okresu a podobne. Zaviaže sa, že vám vyškolí maklérov za čo si oni samozrejme zaplatia nemalé prostriedky a poskytne vám celé know – how. Následne okrem kúpy licencie na známu realitnú značku, sa ešte zaviažete k odvádzaniu percent z celkového predaja a k dodržiavaniu firemných postupov.
Tu je namieste otázka: bude táto spolupráca pre vás výhodou? Prinesie vám očakávaný zisk? Z prieskumu väčšieho počtu realitných kancelárií či už na Slovensku alebo v Českej republike sme zistili, že jednoznačne daný systém funguje napríklad v sieti nemenovaných fast foodových občerstvení, obchodných reťazcov, čerpacích staníc a podobne. V realitnom biznise si myslíme, že franšízing moc úspešný nie je. A to hlavne z dôvodu, že klient ktorý má záujem o predaj nehnuteľnosti v prvom rade nechce podpisovať žiadnu výhradnú a exkluzívnu zmluvu a nepresvedčí ho ani silná realitná značka. Záujemca o kúpu zase rieši jedinú podstatnú vec a to získať nehnuteľnosť za čo najnižšiu cenu. A pretože na trhu jednu nehnuteľnosť predáva aj viacej realitných kancelárií zo zásady vyhráva vždy tá, ktorá má najnižšiu cenu na realitnom trhu. Aj v tomto prípade platí, že nevyhráva realitná kancelária preto, že zastupuje silnú - známu realitnú značku. Ak podpíšete spoluprácu s firmou, ktorej musíte platiť licenciu a podobné poplatky, musíte očakávať, že budete musieť mať omnoho vyššie provízie, ako vaša konkurencia aby vám z provízie ostalo aspoň toľko ako niekomu v malej lokálnej realitnej kancelárie. A tým budete pri predaji znevýhodnený oproti vašej konkurencii. Samozrejme budete musieť zastrešovať aj náklady, ktoré by vám vznikali aj keby ste podnikali v tejto oblasti sami. A to poplatky za prenájom kancelárie, kolky na kataster, právne služby, inzerciu na realitných weboch, asistentku, regionálnu reklamu a podobne, ktoré zvyknú dané franšízové realitné kancelérie rozpočítať medzi maklérov! Po spočítaní vašich nákladov zistíte, že vaša vidina lepšieho a rýchleho zárobku sa pomaly rozplýva a realita realitného biznisu je úplne iná.

Že práca realitného makléra je naozaj dosť náročná a konečná finančná odmena naozaj zaslúžená. V prípade, ak by ste chceli s realitami skončiť, zostanú vám záväzky voči firme s ktorou ste uzavreli zmluvu. Navyše ste podpísali, že najmenej rok-dva nebudete pracovať pre žiadnu konkurenciu, inak zaplatíte desaťtisícové pokuty (v EURách samozrejme)! A to vás tak znechutí, že sa na to úplne vykašlete aj keď vás to bavilo. Nie je to ale pri každej franšízovej spoločnosti, ale doporučujeme si dané fakty overiť pred podpisom čohokoľvek v RK alebo zaplatením zálohy za školenie.

Naopak, sú na trhu aj realitné kancelárie, ktoré majú svoje zastúpenie po celom území Slovenskej republiky a môžete s nimi spolupracovať aj napriek tomu, že im nezaplatíte za licenciu a pritom si pod ich značkou môžete otvoriť pobočku vo vašom meste s minimálnymi nákladmi a navyše maximálnym inzerovaním na realitných portáloch. Držíme Vám palce, veľa šťastia a na začiatok veľa úspechov a pevných nervov pri výbere realitnej kancelárie.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia