Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Prečo máme tendenciu nahodiť vyššiu cenu svojej nehnuteľnosti?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo máme tendenciu nadhodnocovať cenu našej nehnuteľnosti oveľa vyššiu a až neprimeranú.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo máme tendenciu nadhodnocovať cenu našej nehnuteľnosti:

  1. Emocionálna väzba: Mnohí z nás majú emocionálnu väzbu na svoj domov - nehnuteľnosť, ktorú predáva. Táto emocionálna väzba môže skresliť naše vnímanie hodnoty a viesť k nadhodnoteniu ceny. Vidíme svoj domov ako miesto s osobnými spomienkami a hodnotou, ktorá je pre nás vysoká. Preto sa domova – nehnuteľnosti nechceme zriecť. Zriekneme sa jej len za cenu, ktorá je pre nás dostatočne vysoká.
  2. Renovácie nehnuteľnosti: Investovali sme veľa času a peňazí do úprav, renovácií alebo vylepšení nehnuteľnosti. Je nám ťažké prijať, že hodnota investície nie je taká vysoká, ako sme očakávali. Tento psychologický fenomén môže viesť k tomu, že navyšujeme cenu, aby sme zahrnuli minuté náklady.
  3. Finančné očakávania: Majitelia nehnuteľností majú nadhodnotené očakávania o budúcich cenách na trhu nehnuteľností. Veria, že hodnota ich nehnuteľnosti je vyššia, a preto nastavujú vyššiu cenu v nádeji, že ju niekto zaplatí.
  4. Neznalosť trhu: Ľudia nemajú dostatočnú znalosť o trhu s nehnuteľnosťami a nedokážu presne vyhodnotiť reálnu hodnotu svojej nehnuteľnosti. Toto vedie k nadhodnoteniu, pretože nedokážu správne posúdiť podobné predajné ceny v okolí alebo súčasný stav trhu.

Čo je potrebné brať do úvahy pri stanovení ceny v mojom ďalšom článku Kľúčové faktory pri určovaní ceny nehnuteľnosti.

Iveta
Molnárová

0903 379 150
Váš osobný realitný maklér Bratislava
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 327 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 327)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4327 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4327 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia