Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Všetko zlé je na niečo dobré

Poznáme ten príbeh o poloprázdnom, či poloplnom pohári v očiach pesimistu či optimistu. Čo chcem naznačiť je, že momentálne v očiach klientov je negatívne vnímané zdvíhanie úrokových sadzieb...

Alebo „Neexistuje dobré ani zlé, všetko vytvárajú iba myšlienky“ povedal slávny anglický dramatik a básnik William Shakespeare. Poznáme ten príbeh o poloprázdnom, či poloplnom pohári v očiach pesimistu či optimistu. Čo chcem naznačiť je, že momentálne v očiach klientov je negatívne vnímané zdvíhanie úrokových sadzieb na takmer všetky úverové produkty, no pre nás z hľadiska dôležitosti v prvom rade na hypotekárne. Nemusí to byť ale negatívny jav.

Jedno som na naučil za svoje 6 ročné pôsobenie finančného poradcu a to je, že trh sa nakoniec vždy samoreguluje. Vieme dobre, že NBS sa roky snažila znížiť zadlženosť Slovákov cez rôzne zásahy ako napr. zníženie LTV (nad 90% z hodnoty nehnuteľnosti sa hypotekárne úvery už neposkytujú vôbec a 90% môže dostať už len 20% ľudí z celkového počtu žiadateľov) plus sú tam ďalšie parametre vrátane lokality, počtu žiadateľov, veku, histórie splácania, príjmu, pracovnej pozície či dokonca vzdelania a momentálne cez reguláciu tzv. strieborných hypoték t.j. ak úver presahuje do dôchodku, teda jeho splatnosť nastane po 65. roku veku klienta, bude mať upravený limit na celkovú zadlženosť k príjmu.
Naďalej platí, že na Slovensku sa domácnosti zadlžujú najrýchlejšie v celej Európskej únii a to už od roku 2012. A čo sa týka tej dobrej správy - aktuálna situácia v bankách tento nepriaznivý fenomén pravdepodobne zreguluje.

Po finančnej kríze v roku 2008 sa síce sprísnili podmienky poskytovania, na druhej strane lákavý úrok na úrovni 0,4% bol už predsalen extrém. Ale samoreguláciou som myslel v prvom rade nižšie ceny nehnuteľností. Ako realitný maklér začínam vnímať dlhšiu priemernú dobu predaja nehnuteľností a vidím prvé náznaky, či dokonca reálne znižovania cien zo strany predávajúcich.

Ruku na srdce v poslednej dobe rast cien nehnuteľností už nebol udržateľný ani zdravý. Už vonkoncom nie keď prirátame dvojcífernú infláciu podľa štatistického úradu za posledné 4 mesiace, či zatiaľ nezastropovanú cenu energií zo strany ÚRSO a z toho vyplývajúcu neistotu. Keď k nám dorazila pandémia, priznám sa úprimne, že som si myslel že ceny nehnuteľností klesnú. Stal sa presný opak.

Preto by som sa nechcel staviť o peniaze za svoju predpoveď, ale momentálne všetko naznačuje k tomu, že sme dosiahli vrchol a že tie ceny naozaj pôjdu smerom nadol, keďže valorizácia miezd sa ani zďaleka nerovná zvýšeným výdavkom vo forme úrokov a energií. Zatiaľ nie sme na tom až tak zle s úrokmi s našim priemerom okolo 3% v porovnaní so susednými štátmi - Česko 6%, Poľsko 7,5% či Maďarsko 12%. Spoločná európska mena nás chráni viac pred výkyvmi. V kombinácii zvýšených úrokov s nižšími cenami nehnuteľností zaplatíme mesačne viacmenej rovnako ako pred krízou. Treba len vyčkať na správny moment a na správnu, výhodnú ponuku.

Patrik
Józsa

0903 688 298
Váš osobný realitný maklér Galanta
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 321 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 321)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4321 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4321 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia