Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Exkluzívna zmluva na predaj nehnuteľnosti? Ako nenaletieť realitkám...

Exkluzívna zmluva na predaj nehnuteľnosti. Preniekoho samozrejmosť, preniekoho nočná mora. Je v skutočnosti exkluzívna zmluva s realitnou kanceláriou skrytá pasca na „(na)chytanie“ predávajúcich?

Ako realitný maklér som sa neraz stretol s postojom niektorých klientov – majiteľov:

„Rád by som, aby ste predávali moju nehnuteľnosť, ale ja Vám exkluzívnu zmluvu nepodpíšem a chcem aby mi nehnuteľnosť predávali 2-3 realitky“.


Z pohľadu majiteľa to vyzerá skvelo. Možno si povie: „Nebudem viazaný žiadnym papierom, veď to je moja nehnuteľnosť a ja sa predsa nebudem obmedzovať. A čím viac „realiťákov“, tým lepšie, veď predá to ten najšikovnejší.“
Možno máte podobný názor aj Vy. Je v skutočnosti exkluzívna zmluva s realitnou kanceláriou skrytá pasca na „(na)chytanie“ predávajúcich? Poďme sa na to pozrieť zblízka a najlepšie pohľadom potencionálneho kupujúceho a samotných maklérov.

Čo asi napadne záujemcovi o kúpu, keď uvidí jednu nehnuteľnosť v troch realitných kanceláriách, vždy trochu inak nafotenú a pravdepodobne vždy aj s trochu inou cenou? Zo skúseností a rozprávania mojich klientov, Vám môžem povedať, že:

  1. Majiteľ sa určite potrebuje nehnuteľnosti zbaviť, určite tam bude nejaký problém a asi mu veľmi predaj nejde.
  2. Cena nebude pevná a teda môžem tlačiť na majiteľa a cenu.
  3. Skúsim ešte pohľadať, či nenájdem inzerát s kontaktom na majiteľa. Veď ja ho už dotlačím k nižšej cene aj k podmienkam, ktoré chcem ja. A pritom „asistenciu“ makléra nepotrebujem!

Na druhú stranu, predaj cez jednu realitnú kanceláriu alebo makléra s pevne stanovenými podmienkami predaja pôsobí na serióznych kupujúcich profesionálne a hlavne „nepriestrelne“ pre možných špekulantov.

Ako sa k danej veci stavajú a ako rozmýšľajú makléri, ktorí sa rozhodnú ísť do neexkluzívneho predaja? Opäť zo skúseností aj z rozprávania mojich klientov, takto:

  1. Rýchlo nafotiť, aj s neporiadkom a rýchlo na internet nech som prvý! Alebo lepšie. Len mi pošlite Vaše fotky (načo tam chodiť a strácať čas a peniaze). Veď určite nevadí, že neviem čo predávam.
  2. Dám to len na neplatené inzertné servery. Veď nebudem investovať do niečoho, čo sa mi pravdepodobne nevráti.
  3. Rýchlo nájsť kupujúceho! Možno aj nevhodného, čo nakoniec nemusí dostať hypotéku, ale hlavne rýchlo a nejakého, len nech mi obchod neujde.

Paradoxne, pri predaji cez viacero realitných kancelárií často predáva majiteľ nehnuteľnosť dlhšie a konečná predajná cena je dokonca nižšia ako pri exkluzívnom predaji cez jedného makléra.

Exkluzívna zmluva medzi majiteľom a realitnou kanceláriou tu skutočne nie je na „ (na)chytanie“ predávajúcich. Je to zmluva, ktorá má jasne stanoviť pravidlá spolupráce a podmienky pri predaji nehnuteľnosti. Profesionálni realitní makléri berú exkluzívnu zmluvu ako vážny záväzok voči klientovi – majiteľovi, ktorý im dal dôveru pri predaji svojej nehnuteľnosti. Preto takíto makléri investujú nepomerne viac času a peňazí do prípravy kvalitnej prezentácie predávanej nehnuteľnosti (profesionálny fotograf, natočenie video-obhliadky, profesionálny homestaging, 3D-sken nehnuteľnosti, natáčanie dronom), investujú do inzercie a marketingu, platia profesionálne právne služby, a hlavne venujú čas do výberu najlepšieho záujemcu o kúpu, aby sa predaj uskutočnil k maximálnej spokojnosti majiteľa.

Moja rada na záver znie:

Nenechajte sa pri predaji nehnuteľnosti nachytať ani zlákať na neexkluzívnu spoluprácu s realitnou kanceláriou. Nie je to vždy také výhodné, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

No a s kým teda podpísať exkluzivitu na predaj svojej nehnuteľnosti? Samozrejme nie s hocikým. Najlepšie je na odporučenie od známeho s dobrou skúsenosťou, recenzie na internete alebo si pozvať 2-3 maklérov priamo na nehnuteľnosť a vybrať si toho, kto Vám „najlepšie sadne“ a ponúkne služby podľa Vašich predstáv.

Ak sa chystáte predávať nehnuteľnosť a chcete využiť služby makléra, ozvite sa mi. Rád sa s Vami nezáväzne stretnem. A ak sa dohodneme na spolupráci, určite budeme spolupracovať exkluzívne. A ja urobím maximum, aby ste za exkluzívnu zmluvu dostali exkluzívne služby.

Mgr. Marián
Hlavna

0944 515 056
Manažér pobočky Liptovský Mikuláš
Váš osobný realitný maklér Liptovský Mikuláš
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 838 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 838)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4838 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4838 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia