Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Na trhu pribúda čoraz viac nehnuteľnosti...

Na trhu pribúda čoraz viac nehnuteľnosti, ktorých majitelia nezvládajú splácať dlhy.

V dôsledku pretrvávajúcej hospodárskej krízy, finančnej recesie v EÚ a tým aj pribúdajúcich krachujúcich podnikov a zvyšovanie nezamestnanosti dochádza na trhu s realitami k nárastu čoraz väčšieho počtu predaja zadlžených nehnuteľnosti. Pribúdajú za veľmi výhodné ceny rozostavané domy, komerčné objekty, množstvo bytov a iných nehnuteľností zadlžených exekúciou , alebo hroziacou sa dražbou.

Čo urobiť ak sme prišli o prácu alebo naša finančná situácia sa natoľko zmenila, že nestíhame splácať hypotekárny úver banke a jeho nesplácaním nám pomaly hrozí exekúcia alebo v konečnom dôsledku dražba, ktorá je posledným riešením vymoženia finančnej pohľadávky. Podľa realitných maklérov si mnohí dlžníci komplikujú vzniknutú situáciu sami dlhodobým otáľaním s riešením situácie niečo s dlhom urobiť. A začnú konať keď už nie sú schopní splácať hypotekárny dlh banke či už za byt alebo dom, tá hrozí exekúciou.

Čo by ste mali urobiť, keď nemôžete splácať dlh

  1. K dlhu môžu pristúpiť ďalší dlžníci (väčšinou niekto z príbuzných).
  2. Navštíviť príslušnú banku a predĺžiť si hypotekárny úver, či už máte zaťažený byt, dom, alebo inú nehnuteľnosť a predĺžiť si jeho splatnosť, aby sa znížili jeho splátky (samozrejme musí s tým súhlasiť vaša banka).
  3. Rozhodnete sa predať nehnuteľnosť a vyplatiť dlh v banke (samozrejme tak, aby výška predajnej ceny bola vyššia, alebo rovnaká ako je výška tiarch zapísaných na liste vlastníctva).
  4. Predáte zadlženú nehnuteľnosť aj s dlhom, čím dôjde k takzvanému prevzatiu dlhu novým dlžníkom.

V prípade ak sa rozhodnete predať zadlženú nehnuteľnosť, treba si uvedomiť, že jej predajná cena nemôže byť nižšia, ako je výška vášho dlhu. Pri bytoch je cena stanovená tržnou cenou a predávajúcim vlastníkom nehnuteľnosti nehrozí, že by museli ísť pod cenu. Iná situácia je ale pri predaji rodinných domov a to hlavne novostavieb. Tu sa nedá presne vyčísliť trhová cena nehnuteľnosti, tak ako pri bytoch. Často záleží od lokality v ktorej sa dom nachádza. Predávajúci sa často snažia cenu navýšiť nad cenu, ktorú do výstavby, alebo prestavby rodinného domu už vložili a niektorí čakajú aj dvojnásobok skutočnej hodnoty domu. Niektorí si však neuvedomujú ten fakt, že domy a hlavne rozostavané novostavby sa predávajú veľmi málo. Práve naopak, cenu by ste vždy mali zľaviť na predajnú cenu, aby bola nehnuteľnosť pre záujemcov zaujímavá a vy ste na druhej strane mohli splatiť hypotekárny dlh, ktorým je dom zaťažený ťarchou.

V prípade ak nebudete riešiť vašu neschopnosť splácať dlh – hypotekárny úver na dom, pozemok, byt alebo inú nehnuteľnosť, zapíše správa katastra exekúcie v časti C listu vlastníctva, ako ťarchu. V prípade ak sa nehnuteľnosť rozhodnete predávať, budete musieť vyplatiť všetky ťarchy, ktoré na nehnuteľnosti máte. V praxi to znamená za exekúcie vyplatiť všetky exekučné poplatky, tak aby vám najneskôr do 15 dní vystavil kvitanciu o splatení dlhu, ktorú pošle na príslušnú správu katastra k jej vymazaniu.

V prípade ak neprejavíte záujem o splácanie exekúcie, hypotekárneho úveru a nezačnete riešiť predaj vašej zadlženej nehnuteľnosti , tak vaša nehnuteľnosť bude zaradená do dražby a vaša šanca , že získate aspoň časť finančných prostriedkov z jej predaja takmer nulová.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 321 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 321)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4321 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4321 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia