Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Tajomstvo HOMESTAGINGU

10 tipov ako pripraviť nehnuteľnosť na kvalitný predaj. Home staging vo voľnom preklade znamená domácu inscenáciu. A akokoľvek zvláštne to znie, skutočne je to tak...

Home staging vo voľnom preklade znamená domácu inscenáciu. A akokoľvek zvláštne to znie, skutočne je to tak. Vo svete predajov a kúpy nehnuteľností je Inscenovanie domáceho "pódia" pre potenciálnych kupcov prvým kľúčom na viac-zámkových dverách vedúcich k úspešnému predaju Vašej nehnuteľnosti.

Moja prvá reálna skúsenosť s Home stagingom z druhého brehu, z pozície prenajímateľa bytu bola vskutku bizarná.


"Pani Decsiová, bez urážky, ale v realitách pracujem už 15 rokov a ľudia pri kúpe ale aj nájme pozerajú steny a kuchyňu, nie "cetky." Nikdy nezabudnem na tento prejav pani maklérky z jednej celoslovenskej siete realitných kancelárií, ktorá ma doslova vysmiala, keď som jej ako majiteľka bytu navrhla formu prezentácie Homestagingu a profesionálnych fotiek.

Je tomu už 7 rokov a bolo to v čase kedy som ako čerstvý absolvent získala svoj certifikát z NYIAD a chcela si precvičiť interiérový dizajn v praxi a to rovno na vlastnej investičnej nehnuteľnosti. Dodnes si spomínam ako ma tento prejav urazil ( službu, ktorá je štandardnou súčasťou práce špičkového makléra, som navrhla spraviť ako majiteľka nehnuteľnosti, čo je samo o sebe absurdné robiť prácu, ktorá má byť v štandardnom portfóliu realitného makléra).


Verná svojmu presvedčeniu ( a ešte stále dotknutá) som sa s pani maklérkou rozlúčila a svoj prvý Homestaging napokon spravila. Poverila som makléra, ktorý síce takéto služby v praxi rovnako zavedené nemal, ale bol vďačný za príležitosť. Za 11 dní sa moji noví nájomcovia už sťahovali. Svoje rozhodnutie neľutujem a tento krátky retrospektívny zostrih je dnes mojim malým mementom.

10 TIPOV ako pripravíte Vašu nehnuteľnosť na predaj vďaka HOME STAGINGU

ČISTOTA

Hĺbkové upratovanie, snehovobiele čerstvé steny sú plátno, na ktorom začíname maľovať. Online Prezentácia je KING, ale prvý offline dojem je KONG. Nikto, ani Vy by ste nechceli pri obhliadkach budúcej investície natrafiť na skrytú špinu, fľaky, plesne či prachové chumáče.

VZDUŠNOSŤ

Nadýchaný priestor, kde sa záujemca nezahltí nadmierou nábytku. Neprezentujete staršie kolekcie z IKEA, ale svoj domov a preto je nutné vyzdvihnúť jeho silné stránky a nezabíjať ich zbytočnými ťažkým nábytkami. ( ak viete, využite niečo v prázdnejšej izbe, popredajte na bazoši, podarujte alebo presuňte do pivnice). Rozhodne platí menej je viac.

VOŇA

Každý človek má svoju špecifickú vôňu, ktorú priestor časom prevezme a je nám natoľko prirodzená, že ju po čase prestávame cítiť. Nemusí byť pre každého príjemná. Neutralizovať ju viete Home parfumami, difuzérom ci parfumovanými sviečkami.

FARBY

Ak nie ste profesionál, ktorý vie, pre akú klientelu budú oslovovať, držte sa neutrálnych farieb a hrajte sa len s ich tónmi. Ak ste sa rozhodli predávať nehnuteľnosť vo vlastnej réžii, bez databázy a marketingových online nástrojov budete zrejme cieliť bez konkrétneho zamerania. Práve neutrálne farby (béžová) na fotkách Vám pomôžu navodiť všeobecné sympatie (skoro všetci ich máme radi alebo "nevadia" nám) k danej nehnuteľnosti.

SVETLO

Je vítaný hosť. Jednoznačne ho pustite dnu. Umyte okná, odhrňte ťažké závesy a obhliadky robte výhradne za denného svetla. Pokiaľ ste zaneprázdnený a pracovná doba Vám nedovoľuje si prispôsobovať čas podľa potrieb záujemcov o Vašu nehnuteľnosť, organizujte ich na víkend. Ak zistíte, že Vás predaj Vašej nehnuteľnosti obťažuje, oslovte Profesionálneho realitného makléra so špičkovými službami, zavolajte mu a dohodnite si stretnutie (najlepšie priamo na Vašej nehnuteľnosti. Kľúčom je dôvera a výsledky jeho práce. O spôsobe práce takýchto maklérov sa môžete dozvedieť viac aj cez konkrétne Prípadové štúdie už predaných nehnuteľností.

ODSTRÁŇTE OSOBNÉ VECI

To sú Vaše spomienky a srdcu blízke doplnky. (fotografie, kozmetiku, čistiace prostriedky, plastové fľaše, oblečenie, topánky v predsieni, pelech domáceho miláčika, dokumenty).

RASTLINY A KVETY

Majú zelenú. Jednoznačne nimi pri Homestagingu nešetrite. Sú nesmierne krásne a podporia vizuálnu predprípravu Vášho bytu či domu. Zelená je aj v tomto prípade veľké GO.

DOPLNKY

Sú skvelá a krásna pomôcka k navodeniu atmosféry a povolia uzdu fantázii človeka cez príbehy. Vytvárajte pomocou nich malé vkusné ostrovčeky na nábytkoch , či nevyužitých častiach priestoroch bytu.

EMÓCIE

Predaj nehnuteľnosti nie je o tehlách, stenách a kuchynskej linke (aj navzdory presvedčeniu p. maklérky, verím, že za tak dlhú dobu svoj profesný postoj prehodnotila). Áno, isté faktory sú nesmierne dôležité a priamo určujú trhovú cenu nehnuteľnosti, sú však často aj rovnako nemenné. Nevieme dodatočne zmeniť svetové strany, premeniť panel na tehly v obytnom dome. Čo však profesionálny Homestager urobiť vie, je zmeniť akýkoľvek priestor na taký, do ktorého sa niekto zamiluje. Kto by sa už len zaľúbil do holých stien, prázdnych stolov či neupravenej postele?

Pracujte so 4 Živlami-elementami. OHEŇ, VODA, VZDUCH, ZEM . V rámci konceptu Feng-shui majú nesmiernu silu a pôsobenie na kvalitu života a celkovú pohodu človeka a to už pri prvom kontakte s nimi. Nevešajte hlavu, keď nemáte doma zrovna kozub(väčšina z nás ho nemá) a nemali sme na mysli ani oheň zo spusteného sporáka. Tu je pár jednoduchých tipov, ktoré si každý môže doma jednoduchými krokmi zrealizovať v súlade s Feng shui konceptom.

TIP: Oheň- sviečky, Zem- živá rastlina v substráte, Vzduch- vetranie, Voda- karafa vody.


A čo Vy? Páčilo by sa Vám prezerať si auto, ktoré je zapratané vecami, zafajčené, olepené reklamnými postermi po predchádzajúcom majiteľovi a jeho činnosti? Iste že nie. Znechutený by ste sa s predajcom rozlúčil.
Je to veľmi podobné aj s nehnuteľnosťou a pocitmi záujemcov o Váš byt či dom, ktorý sa rozhodnete predať.


Zo srdca verím, že aj za pomoci týchto tipov pripravíte Vašu nehnuteľnosť tak, aby sa Vás budúci kupca do nej zamiloval už na prvý pohľad.

Mgr. Diana
Decsiová

0918 770 466
Váš osobný realitný maklér Senec
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 446 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 446)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4446 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4446 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia