Hrozí Vám exekúcia? Predajte svoj byt a dom...

Všeobecné informácie Ľubor Mäsiar

Nevládzte splácať dlhy – hypotekárny úver, ktorým je zaťažená vaša nehnuteľnosť? Prišli ste o prácu? Bojíte sa, že vám banka - exekútor zoberie váš byt alebo dom?

Čo by ste mali urobiť?

Pretože čas pracuje proti vám mali by ste sa rýchlo rozhodnúť, ako svoju nelichotivú situáciu riešiť. Pretože po príchode exekútora už sami nič nevyriešite. A možno bude už neskoro, aby ste svoju nehnuteľnosť zachránili. Exekútor zaradí váš byt alebo dom do dražby. V nedobrovoľnej dražbe bude cena vašej nehnuteľnosti, ktorú draží sám exekútor hlboko pod hodnotu (cca dve tretiny pod tržnú cenu), akou je jej trhová cena.

Existuje niekoľko variantov riešenia v závislosti od miery zadlženia nehnuteľnosti:

  • Predáte svoje doterajšie bývanie cez realitnú kanceláriu a zaobstaráte si menšie lacnejšie. Po vyplatení dlhov – hypotekárneho úveru, vám ešte zostanú nejaké peniaze.
  • Ponúknete svoj byt, alebo rodinný dom k predaju realitnej kancelárií za cenu, ktorá zodpovedá rýchlemu predaju.
  • Obrátite sa na firmu, ktorá okamžite vykúpi vašu nehnuteľnosť, síce za cenu nižšiu ako je trhová cena , ale určite dostanete viac ako od exekútora.


V prípade, že nevládzete splácať zadlženie vašej nehnuteľnosti, alebo sa obávate straty zamestnania alebo dlhodobého poklesu vášho dopredu naplánovaného príjmu je možné urobiť nasledovné:

  • Predáte väčší rodinný dom - byt, za menší za najväčšiu trhovú cenu a to bez tlaku s blížiacej sa exekúcie – dražby.
  • Kúpite skromnejšie, ale hodnotné a kvalitné bývanie inde.
  • Vyplatíte svoje dlhy a už sa ďalej nebudete zadlžovať.
  • Zarobíte na rozdiele cien.
  • V prípade ak nemáte dostatok finančných prostriedkov, alternatívou môže byt aj bývanie v podnájme.

Preto vám, odporúčame navštíviť čo najskôr serióznu realitnú kanceláriu, ktorá vám navrhne riešenie a pomôže vám s predajom vašej nehnuteľnosti. Oni za vás všetko zorganizujú predaj a nákup domu, alebo bytu a následne prenájom. Nikdy nečakajte s riešením vašej nelichotivej situácie, že sa nejak sama vyrieši, pretože čas pracuje proti dlžníkovi – proti vám nie pre vás . Samozrejme vaše dlhy sa nevyriešia nikdy samé, vaše úroky a penále budú neustále narastať. Následne vám pribudnú súdne poplatky a nikdy sa nesnažte staré dlhy splácať novými. Dlhy sa musia platiť nie reštrukturalizovať. Ak vám príde oznámenie na zahájenie dražby na vašu nehnuteľnosť už môže byť neskoro. Ak sa rozhodnete pre včasný predaj napríklad dobrovoľnou dražbou, pri správne zvolenej vyvolávacej cene, vám táto vynesie viac ako nedobrovoľná dražba v rámci exekúcie.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia