Predaj bytu s dlhom u správcu nehnuteľnosti

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Dá sa predať byt s dlhom u správcu nehnuteľnosti a vyplatiť tento dlh z následného predaja? Ak je to možné, aký je prípadný postup pri predaji?

NAŠA RADA:

Predávať nehnuteľnosť s dlhom u správcu je samozrejme možné, ale na zápis do katastra potrebujete potvrdenie, že nemáte žiadne pohľadávky voči správcovi nehnuteľnosti. Pred predajom si určite zistite všetky podlžnosti, či u správcu, alebo dodávateľov energií. Tieto sumy treba vyplatiť nie po predaji, ale ihneď po podpise platnej kúpnej zmluvy. Bez potvrdenie o vyrovnaniu podlžnosti na nájom a fonde údržby a opráv bude katastrálne konanie prerušené. Jedinou možnosťou je, dať do kúpnej zmluvy, že vám kupujúci vyplatí časť peňazí ihneď po podpise zmlúv na vyplatenie týchto dlhov a následne vy tým uhradíte podlžnosti u správcu, ktorý vám vystaví doklad potrebný ku katastrálnemu konaniu. S touto možnosťou musí ale kupujúci súhlasiť, musí byť spomenutá aj v zmluvných podmienkach a navyše vám kupujúci musí plne dôverovať, čo môže byť pri predaji bez realitnej kancelárie veľký problém.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia