Predaj nehnuteľnosti na kľúč

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS

Chceli by sme predať nehnuteľnosť tak, aby sme mali čo najmenej starostí, nakoľko obaja pracujeme a máme malé deti. Aký postup odporúčate a ako sa dá predať nehnuteľnosť na "klúč"? Zároveň sa bojíme, že pri podpisoch môžeme o ňu prísť, alebo že v zmluve budú podmienky, ktoré nás znevýhodnia. Kde máme istotu, že všetko prebehne pri prepise môjho bytu v poriadku? Sú nejaké postupy na minimalizovanie takýchto rizík?

NAŠA RADA:

Vo vašom prípade určite odporúčame využiť služby realitnej kancelárie. Samozrejme etablovanej a takej, na ktorú sa dá spoľahnúť. Realitný maklér sa postará o kompletnú prezentáciu vašej nehnuteľnosti a skúsený vie, čo má vyzdvihnúť a ako ju nafotiť tak, aby zaujala. Následne odfiltruje množstvo starostí s inzerciou, ktorá je na špecializovaných portáloch spoplatnená aj súkromným osobám. Okrem toho sa stará o aktualizáciou nehnuteľnosti, či kontakt s množstvom klientov, ktorí len "zisťujú" viac informácii, čím vám odpadne nutnosť dookola odpovedať na tie isté otázky. Taktiež väčšina veľkých realitných kancelárii ma stovky až tisícky klientov v "zásuvke", ktorým aj vašu nehnuteľnosť vedia ponúknuť a urýchliť tak celý proces.

Predaj na "kľúč"

Niektoré realitné kancelárie zabezpečujú aj predaj na kľúč, to znamená, že s maklérom spíšete záznam o odovzdaní kľúčov od nehnuteľnosti a všetko necháte na neho. Absolútne žiadne starosti. O nič sa nestaráte a realitný maklér vám iba zavolá, že našiel kupujúceho. Následne vám pošle zmluvy, ktoré po vašom schválení prídete podpísať k najbližšiemu notárovi. Dokonca, v prípade záujmu, nemusíte ani stretnúť kupujúcu stranu. Túto službu u nás využívajú hlavne klienti, ak zdedili nehnuteľnosť v inom meste ako bývajú, sú zaneprázdnený, nechcú zbytočne strácať svoj čas, alebo sa odsťahovali do zahraničia.

Bezpečnosť

Čo sa týka bezpečnosti a postupov, je určite dôležité poznamenať, že veľa "podomových" realitiek, teda takých, ktoré fungujú s jedným-dvoma maklérmi a zmluvy k prevodu nehnuteľnosti si vypracovávajú "na kolene/svojpomocne z upravených šablón" a tie nie sú nijako garantované právnikom (každý právnik musí byť zo zákona poistený v prípade chýb). Realitná kancelária je nestranná strana (alebo by aspoň mala byť), ktorá dohliada nad presným postupom tak, aby bol obchod bezpečný a podmienky rovnako vyvážené tak pre kupujúceho, aj predávajúceho nehnuteľnosti. Preto sa tohto opäť nemusíte báť, ale zdôrazňujeme, na trhu sú tisícky realitných kancelárii a je si treba preveriť, komu svoj celoživotný majetok zveríte.
Držíme pri výbere palce.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia