Čo ak sa nehnuteľnosť realitke nepodarí predať

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Aký je postup realitnej kancelárie, ak sa nehnuteľnosť nedarí predať. Stávajú sa takéto situácie často? Platí sa aj v tomto prípade nejaký poplatok realitnej kancelárii za poskytnuté služby? Mám na mysli skončenie platnosti sprostredkovateľskej zmluvy mojej nehnuteľnosti.

NAŠA RADA:

Ak sprostredkovateľská zmluva k predaju nehnuteľnosť skončí svoju platnosť, tak prirodzene končí aj zmluvný vzťah medzi zmluvnými stranami, to je vami a realitnou kanceláriou. Aj keď sa to nezdá, ale realitná kancelária vykázala finančnú stratu, ktorú mala s inzerovaním nehnuteľnosti, aktualizáciou a správou, marketingom a samozrejme nemalé náklady mal aj realitný maklér. Podľa toho ako píšete, nepredpokladáme, že dôjde k predĺženiu vzájomnej spolupráce. Nakoľko zmluva skončila, môžete si nehnuteľnosť predávať sami, alebo dať do inej realitnej kancelárie. Žiadne sankcie ani spomenuté náklady vy samozrejme neplatíte. V prípade, že ste sa obrátili a spolupracovali s tou správnou realitnou kanceláriou, ktorá ma dostatočné skúsenosti s predajom, či marketingom, tak problém je s najväčšou pravdepodobnosťou v cene vašej nehnuteľnosti. Z vlastných skúsenosti vieme, že sa v dnešnej dobe predá všetko, pokiaľ nie je neprimerane "prestrelená" cena. V tomto prípade musia ísť citové vzťahy bokom a je potrebné nastaviť cenu podľa toho, aké sú aktuálne ponuky vo vašom okolí v porovnaní s vašou a byť zároveň najvýhodnejší oproti vašej "konkurencii".

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma, nehnuteľnosť sme sprostredkovali už viac ako 10.000 klientom, pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, pekné logo na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj nehnuteľnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU