Nesplnenie podmienok pri prevzatí nehnuteľnosti

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Pred troma mesiacmi som kúpila byt a v zmluve bola 30 dňová lehota na vypratanie nehnuteľnosti a odovzdanie všetkých kľúčov. Doteraz stále nemám kľúče od pivnice a nie sú ani odhlásení synovia z trvalého pobytu, nakoľko žijú v zahraničí. Taktiež doteraz nie je odhlásená elektrika a šeky chodia na meno pôvodného majiteľa. Na koho sa mám obrátiť ohľadom 30€ dennej pokuty za nevypratanie a neodhlásenie.

NAŠA RADA:

Bývalú majiteľku bytu musíte vyzvať písomne k odovzdaniu kľúčov a odhlásenia trvalého pobytu, aby si voči vám tieto náležitosti splnila do nejakého termínu (napr. 7 dní od doručenia výzvy). Túto výzvu treba poslať poštou a to doručenkou. Taktiež jej dajte vedieť, že zámok na pivnici po tomto termíne vymeníte a všetky jej osobné veci budú vyhodené na skládku, nakoľko ste nová majiteľka nehnuteľnosti. Trvalý pobyt osôb zrušíte vy, ako majiteľka bytu na príslušnom obecnom úrade, tak to umožňuje už niekoľko rokov zákon. Čo sa týka odberu elektriky, to ako máte postupovať si musíte zistiť na príslušnom odbernom mieste, či je možné sa nahlásiť aj bez odhlásenia (každý distribútor to môže mať inak). V liste jej tiež napíšte, že je hlavne v jej záujme, aby si odhlásila elektriku, lebo ju už nebudete ďalej uhrádzať, nakoľko nie je na vaše meno. A za neuhradenie faktúry bude ona niesť zodpovednosť a prípadnú pohľadávku. Zmluvnú pokutu ktorú spomínate, viete vymáhať iba súdnou cestou, čo je pravdepodobne na veľmi dlho, veľmi nákladné a otázne, ako by ste dopadli, nakoľko vám nehnuteľnosť odovzdala do užívania (čo je hlavné), len si nesplnila niektoré body zmluvy.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia