Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Nesplnenie podmienok pri prevzatí nehnuteľnosti

Kúpili ste byt a predávajúci vám neodovzdal komplet všetky kľúče, neodhlásil energie alebo trvalý pobyt? Čo môžem robiť v takej situácii?
OTÁZKA OD VÁS

Pred troma mesiacmi som kúpila byt a v zmluve bola 30 dňová lehota na vypratanie nehnuteľnosti a odovzdanie všetkých kľúčov. Doteraz stále nemám kľúče od pivnice a nie sú ani odhlásení synovia z trvalého pobytu, nakoľko žijú v zahraničí. Taktiež doteraz nie je odhlásená elektrika a šeky chodia na meno pôvodného majiteľa. Na koho sa mám obrátiť ohľadom 30€ dennej pokuty za nevypratanie a neodhlásenie.

NAŠA RADA:

Bývalú majiteľku bytu musíte vyzvať písomne k odovzdaniu kľúčov a odhlásenia trvalého pobytu, aby si voči vám tieto náležitosti splnila do nejakého termínu (napr. 7 dní od doručenia výzvy). Túto výzvu treba poslať poštou a to doručenkou. Taktiež jej dajte vedieť, že zámok na pivnici po tomto termíne vymeníte a všetky jej osobné veci budú vyhodené na skládku, nakoľko ste nová majiteľka nehnuteľnosti. Trvalý pobyt osôb zrušíte vy, ako majiteľka bytu na príslušnom obecnom úrade, tak to umožňuje už niekoľko rokov zákon. Čo sa týka odberu elektriky, to ako máte postupovať si musíte zistiť na príslušnom odbernom mieste, či je možné sa nahlásiť aj bez odhlásenia (každý distribútor to môže mať inak). V liste jej tiež napíšte, že je hlavne v jej záujme, aby si odhlásila elektriku, lebo ju už nebudete ďalej uhrádzať, nakoľko nie je na vaše meno. A za neuhradenie faktúry bude ona niesť zodpovednosť a prípadnú pohľadávku. Zmluvnú pokutu ktorú spomínate, viete vymáhať iba súdnou cestou, čo je pravdepodobne na veľmi dlho, veľmi nákladné a otázne, ako by ste dopadli, nakoľko vám nehnuteľnosť odovzdala do užívania (čo je hlavné), len si nesplnila niektoré body zmluvy.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 3 980 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (3 980)

Máme už viac ako 25 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 25 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 50 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 3980 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 3980 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia