Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Námietka voči znaleckému posudku

Čo môžem robiť, ak nesúhlasím so znaleckým posudkom znalca pre banku, od ktorej chcem získať hypotekárny úver?
OTÁZKA OD VÁS

Kupujeme dom, starší, ale zachovalý. Strecha je v poriadku, nezateká, dom je stavaný z pálenej tehly, suchú múry, v dome je natiahnutá voda, ale iba do kuchyne. Nie je tam kúpeľňa ani toaleta, ale dom je na rekonštrukciu vyhovujúci. Odhadca pre banku spravil znalecký posudok na 96.000€, ale navyše uviedol, že dom je dlhodobo neobývaný a vhodný na zbúranie. Ako je možné, že odhadca aj pri takejto cene uviedol, že dom je na zbúranie a tým pádom nám na neho nedajú hypotéku a nehnuteľnosť znehodnotil. Rodinný dom je v zachovalom stave a nie je žiaden problém ho rekonštruovať. Dá sa proti takémuto posudku niečo spraviť a mal právo odhadca takto znevážiť stavbu?

NAŠA RADA:

Pri kúpe nehnuteľnosti v hotovosti nepotrebujete znalecký posudok, ale v prípade, ak kúpu nehnuteľnosti financujete prostredníctvom hypotekárneho úveru, tak banka požaduje znalecký posudok. Na základe znaleckého posudku nehnuteľnosti následne schvaľuje hypotéku. Berte to tak, ako keby banka kupovala nehnuteľnosť pre seba. Vy síce budete vlastníkom nehnuteľnosti, ale na základe ťarchy v prospech banky ju nikdy bez jej súhlasu nepredáte. Žiadny znalec si v dnešnej dobe nedovolí urobiť podvodný znalecký posudok na nehnuteľnosť, ale samozrejme, ak s jeho posudkom nesúhlasíte, tak môžete skúsiť osloviť iného znalca a dať vypracovať posudok jemu (ja by som to spravil). Dajte si ale pozor, aby váš znalec bol akceptovaný vo vašej banke a neboli to len vyhodené peniaze.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 760 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 760)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4760 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4760 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia