Námietka voči znaleckému posudku

Kúpa nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Kupujeme dom, starší, ale zachovalý. Strecha je v poriadku, nezateká, dom je stavaný z pálenej tehly, suchú múry, v dome je natiahnutá voda, ale iba do kuchyne. Nie je tam kúpeľňa ani toaleta, ale dom je na rekonštrukciu vyhovujúci. Odhadca pre banku spravil znalecký posudok na 96.000€, ale navyše uviedol, že dom je dlhodobo neobývaný a vhodný na zbúranie. Ako je možné, že odhadca aj pri takejto cene uviedol, že dom je na zbúranie a tým pádom nám na neho nedajú hypotéku a nehnuteľnosť znehodnotil. Rodinný dom je v zachovalom stave a nie je žiaden problém ho rekonštruovať. Dá sa proti takémuto posudku niečo spraviť a mal právo odhadca takto znevážiť stavbu?

NAŠA RADA:

Pri kúpe nehnuteľnosti v hotovosti nepotrebujete znalecký posudok, ale v prípade, ak kúpu nehnuteľnosti financujete prostredníctvom hypotekárneho úveru, tak banka požaduje znalecký posudok. Na základe znaleckého posudku nehnuteľnosti následne schvaľuje hypotéku. Berte to tak, ako keby banka kupovala nehnuteľnosť pre seba. Vy síce budete vlastníkom nehnuteľnosti, ale na základe ťarchy v prospech banky ju nikdy bez jej súhlasu nepredáte. Žiadny znalec si v dnešnej dobe nedovolí urobiť podvodný znalecký posudok na nehnuteľnosť, ale samozrejme, ak s jeho posudkom nesúhlasíte, tak môžete skúsiť osloviť iného znalca a dať vypracovať posudok jemu (ja by som to spravil). Dajte si ale pozor, aby váš znalec bol akceptovaný vo vašej banke a neboli to len vyhodené peniaze.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia