Profesionáli v realitách

Tisíce spokojných klientov po celom Slovensku

Bezpečný a rýchly predaj/kúpa

Jednotka v realitách na slovenskom trhu

Overení profesionáli tisíckami klientov

Nechajte všetko na nás, rýchlo a bezpečne

Odkúpenie družstevného bytu a následný predaj

Akú máte daňovú povinnosť pri predaji družstevného bytu, ktorý ste práve odkúpili. Predávať byt ako družstevný alebo až po odkúpení?
OTÁZKA OD VÁS

Akú mám daňovú povinnosť pri predaji družstevného bytu, keby som ho odkúpil od družstva a následne predal? Predávať byt ako družstevný alebo až po odkúpení? Budem platiť daň za nehnuteľnosť, aj keď žijem v byte viac ako 17 rokov?

NAŠA RADA:

Pokiaľ odkúpite družstevný byt a následne predáte, budete platiť 19 % daň zo zisku a navyše aj 14 % zdravotné poistenie a to dokonca z celej predajnej sumy. Vôbec sa nepočíta, že ste bola členom družstva 17 rokov. Daňovú povinnosť máte vždy, ak medzi nadobudnutím a predajom nehnuteľnosti je menej ako 5 rokov. Preto neodporúčame ho kupovať do osobného vlastníctva, ale predávať iba členské práva. Samozrejme budete musieť dať o niečo nižšiu cenu, nakoľko 95% kupujúci na takúto nehnuteľnosť hypotéku nedostane (keďže kupuje od vás členské práva) a musíte mať klienta, ktorý ma hotovosť. Na druhú stranu, by ste na daniach zaplatili niekoľkonásobne viac, ako za rozdiel v cene, za ktorú byt predáte.

Ľubor
Mäsiar

0918 966 487
OSOBNÝ WEB

Chcete poradiť radšej osobne?

Potrebujete viac informácii ku kúpe/predaju/prenájmu?
Nechajte to na nás, sme profesionáli.

Novinky z HALO reality

Toľko noviniek, firemných a marketingových aktivít nenájdete v žiadnej inej realitnej kancelárii.

VIAC NOVINIEK - JEDINE V HALO

Dostali sme od vás už 4 791 pozitívnych recenzií

Spokojní klienti sú to najcennejšie, nechajte predaj vašej nehnuteľnosti na istotu a pridajte sa k ním aj vy. Pozrite si najnovšie fotky našich spokojných klientov, ktorí pochádzajú z celého Slovenska.

Stretli ste sa už s nami? Prosíme ohodnoťte vaše skúsenosti aj anonymne, v tomto dotazníku, ďakujeme.
Zobraziť všetky (4 791)

Máme už viac ako 35 000 klientov

Aktuálne máme už viac ako 35 000 klientov po celom Slovensku, ktorí cez HALO reality predali/kúpili/prenajali nehnuteľnosť. Spokojných klientov aj s fotkami si môžete pozrieť na podstránke našich realitných recenzií.

Sme overená realitná kancelária

V ponuke sme doteraz mali už viac 60 000 nehnuteľností po celom Slovensku, navyše sme členom Združenia realitných kancelárii (ZRKS). S nami máte istotu, sme overená realitná kancelária.

Aktuálne 4791 pozitívnych recenzií

Spoločnosť HALO reality má aktuálne už 4791 pozitívnych recenzií. Môžete si ich pozrieť na našej stránke spokojných klientov, navyše aj s fotkami. Kontaktujte nás a pridajte sa k nim aj vy.

Sme profesionáli v realitách

Jedine v HALO reality máte komplexný prehľad informácii o každom spolupracovníkovi. Na kvalite nám záleží, každý jeden maklér je viackrát do roka školený a spokojnosť pravidelne overovaná u našich klientov.

Realitná poradňa/blogy/inšpirácie/rozhovory

Sme profesionáli, pozrite si našu realitnú poradňu - najdôležitejšie otázky pri kúpe/predaji nehnuteľnosti, blogy maklérov, rozhovory či naše inšpirácie pri zariaďovaní nehnuteľnosti.
Nenašli ste čo ste hľadali, napíšte nám otázku.

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Táto stránka používa súbory cookies

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že súhlasíte s prednastavenými nastaveniami, kliknite na SÚHLASÍM (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia