Odkúpenie družstevného bytu a následný predaj

Predaj nehnuteľnosti OTÁZKA OD VÁS Ľubor Mäsiar

Akú mám daňovú povinnosť pri predaji družstevného bytu, keby som ho odkúpil od družstva a následne predal? Predávať byt ako družstevný alebo až po odkúpení? Budem platiť daň za nehnuteľnosť, aj keď žijem v byte viac ako 17 rokov?

NAŠA RADA:

Pokiaľ odkúpite družstevný byt a následne predáte, budete platiť 19 % daň zo zisku a navyše aj 14 % zdravotné poistenie a to dokonca z celej predajnej sumy. Vôbec sa nepočíta, že ste bola členom družstva 17 rokov. Daňovú povinnosť máte vždy, ak medzi nadobudnutím a predajom nehnuteľnosti je menej ako 5 rokov. Preto neodporúčame ho kupovať do osobného vlastníctva, ale predávať iba členské práva. Samozrejme budete musieť dať o niečo nižšiu cenu, nakoľko 95% kupujúci na takúto nehnuteľnosť hypotéku nedostane (keďže kupuje od vás členské práva) a musíte mať klienta, ktorý ma hotovosť. Na druhú stranu, by ste na daniach zaplatili niekoľkonásobne viac, ako za rozdiel v cene, za ktorú byt predáte.

Kontaktujte nás, radi pomôžeme aj vám, v realitách sme ako doma. Predaj nehnuteľnosti sme pomohli sprostrekovať už viac ako 15.000 klientom po celom Slovensku. Pozrite si naše recenzie a presvedčte sa, že na rýchly, bezpečný a profesionálny predaj vašej nehnuteľnosti, iba pekné logo realitnej spoločnosti nestačí.

CHCEM PREDAŤ/PRENAJAŤ NEHNUTEĽNOSŤ CHCEM KÚPIŤ NEHNUTEĽNOSŤ ZOZNAM REALITNÝCH MAKLÉROV ONLINE OCENENIE MOJEJ NEHNUTEĽNOSTI

HALO asistentka
X X
Dobrý deň, ako Vám môžem pomôcť?
CHCEM ZAČAŤ ODZNOVU
Vaše súkromie je prvoradé

Vážime si vaše súkromie a preto pred prehliadaním tejto stránky máte možnosť zistiť, na čo používame súbory cookies. V prípade, že vás táto hláška otravuje a vy súhlasíte s prednastavenými cookies, kliknite na Súhlasím (stránka si to zapamätá), v opačnom prípade prosím použite Zmeniť nastavenia, kde nájdete všetky potrebné informácie a možnosti.

Súhlasím Zmeniť nastavenia